5 rzeczy, które podniosą wartość Twojego mieszkania

Kilka tanich trików!
5 rzeczy, które podniosą wartość Twojego mieszkania
fot. unsplash
18.01.2020

Sprzedaż lub wynajem mieszkania, które przechowuje wiele wspomnień może być nie tylko trudne emocjonalnie, ale i pracochłonne. Jeżeli zależy Ci na podwyższeniu jego wartości powinnaś zastosować kilka zmian, dzięki którym wnętrza będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Wedle specjalistów nie trzeba dokonywać kosztownych zmian, aby sprzedać lub wynająć mieszkanie po wyższej cenie. Wystarczy, że zastosujesz się do tych kilku prostych trików!

Zobacz też: Luksusowy gadżet czy ponadczasowy element aranżacji wnętrz? Żaluzje drewniane wracają do naszych domów w wielkim stylu

fot. unsplash

5 rzeczy, które podniosą wartość mieszkania

Wygląd zewnętrzny

W przypadku domu powinnaś zwrócić uwagę na podwórko i wygląd wejścia. Nie wystarczy jednak pomalowanie drzwi i postawienie jednego kwiatka. Otoczenie domu może znaczącą wpłynąć na cenę, dlatego zadbaj o czystość i bujną roślinność, która sprawi, że oglądający dom będą chcieli w nim zostać. Dodaj koloru, posadź roślinność, która będzie mienić się różnymi barwami i poprawiać nastrój. W przypadku mieszkania w bloku, to drzwi i czystość klatki będą odgrywać najważniejszą rolę. 

Przedpokój

Tuż po wejściu liczy się pierwsze wrażenie. Zadbaj o porządek, pochowaj kurtki i buty, spraw, aby rzecz, która najbardziej przykuwa uwagę tuż po wejściu była nieskazitelna i zachęcała do dalszego zwiedzania domu. Jeżeli najbardziej w oczy rzuca się stary i zakurzony żyrandol nie z tej epoki, wymień go na coś klasycznego i świeżego. Oświetlenie naprawdę odgrywa ogromną rolę.

Spójność

Poruszanie się po pokojach o różnych stylach może być dezorientujące, dlatego należy jak najbardziej ograniczyć tę różnorodność i wprowadzić spójność. Jeżeli podłoga w każdym z pokoi jest inna, postaraj się jak najbardziej zakamuflować tę różnorodność. Możesz pobawić się tu dywanami, które nadadzą spójności lub wymienić podłogę korzystając z niedrogiej opcji.

Zwróć uwagę na szczegóły

Wykończenie jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze niż wielkie remonty. Stylowe klamki czy nietypowa i elegancka bateria w łazience mogą zrobić ogromne wrażenie i nadać mieszkaniu pewnej wyjątkowości. Nie wszystko co wygląda na drogie, musi takie być. Postaraj się, aby detale wyglądały na wartościowe i przykuwały wzrok.

Neutralizacja przestrzeni

Osobiste akcenty nadają każdemu domowi ciepła, ale mogą zakłócać wizję potencjalnych nabywców. Dlatego postaraj się zminimalizować rodzinne zdjęcia i pamiątki, które niekoniecznie mogą być w stylu oglądającego. Przestrzeń powinna być nowoczesna i ukazywać możliwości własnej aranżacji.

Zobacz też: Genialne sposoby na odświeżenie łazienki bez remontu (wow musicie wypróbować!)

Polecane wideo

Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza
Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie