Pinterest zdradził, jakie trendy wnętrzarskie będą modne przez najbliższe 12 miesięcy. Są świetne!

Zobacz, jak będziemy urządzać nasze mieszkania w 2020 roku.
Pinterest zdradził, jakie trendy wnętrzarskie będą modne przez najbliższe 12 miesięcy. Są świetne!
fot. unsplash
04.01.2020

Jeżeli szukasz pomysłów na urządzenie czy odświeżenie mieszkania jest jedno miejsce, którego nie powinnaś omijać, a mianowicie Pinterest. Portal podzielił się swoim raportem, który przewiduje największe trendy wnętrzarskie na podstawie wyszukiwań i stylu życia. Patrząc w przyszłość, trendy w 2020 roku w dużej mierze będą opierać się na zrównoważonym rozwoju. Oto cztery TOP trendy wnętrzarskie na najbliższe 12 miesięcy!

Zobacz też: Dorota Szelągowska pokazała swoje mieszkanie. Urządziła je w bardzo nietypowy sposób!

fot. unsplash

Top trendy wnętrzarskie 2020

1. Unikatowe meble z drugiej ręki

W miarę rosnącej świadomości dotyczącej konsumpcji, będziemy coraz bardziej oszczędzać. Poszukiwania oszczędnego wystroju domu wzrosły o 308%, ludzie doceniają stare, antyczne meble i coraz częściej poddają je renowacji. Unikatowe meble możemy znaleźć nie tylko w swoim domu, ale także na targach czy wysypiskach śmieci.

2. Budowanie rozrywki w domowym zaciszu

Coraz chętniej spędzamy czas w domu. Dlatego kolejnym trendem będzie przenoszenie siłowni, kina czy kawiarni w swoje cztery ściany. Z pomocą projektora stworzymy domowe kino, a dobry ekspres do kawy zastąpi tę z ulubionej kawiarni. W 2020 roku będziemy spędzać więcej czasu w domu niż dotychczas, a domowe wnętrza staną się prawdziwą ostoją.

3. Przenoszenie natury do wnętrz

Nie ma nic lepszego niż obcowanie z naturą. Coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które wprowadzą do naszych wnętrz jak najwięcej zieleni. Własny botaniczny ogród w salonie albo dżungla w kuchni będzie rządzić trendami w 2020 roku.

4. Tworzenie przestrzeni dla pupili

Zwierzęta odgrywają ogromną rolę w każdym gospodarstwie domowym, a w 2020 roku coraz częściej będziemy również dbać o rozrywkę dla naszych pupili. Wspinaczki dla kotów, chatki dla królików i domki dla psów będą częstym wyposażeniem naszych wnętrz.

Zobacz też: Kasia Tusk ma idealny apartament. Każdy chciałby tak mieszkać

Polecane wideo

Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Imponujące wnętrza!
Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Imponujące wnętrza! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Kat (Ocena: 5) 08.01.2020 11:18
Ja co prawda nie urządzam mieszkania, a dom (osiedle Domy Przy Willowej), ale bardzo do mnie trafiają obecne trendy. Oczywiście, do aranżacji wnętrza trzeba podejść bardziej długoterminowo, bo trendy się zmieniają, ale osobiście jestem zauroczona wszelkimi kwecistymi wzorami oraz na pewno będę miała dużo zieleni, nie tylko w ogródku…
odpowiedz
Daria (Ocena: 5) 07.01.2020 13:29
Natura we wnętrzach bardzo mi się podoba, szczególnie drewniane akcenty, ale co do mebli to jednak musiałam mieć takie najwyzszej jakości, bo mają mi służyć na lata. Dlatego zamawiałam z warszawskiego salonu Gala Collezione fotele i sofę Lorien. Wybrałam sobie przepiękne szare obicie, co wygląda naprawdę nieźle :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie