5 rzeczy, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę przed wizytą gości

To nie umknie ich uwadze.
5 rzeczy, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę przed wizytą gości
fot. unsplash
20.12.2019

Czysty i uporządkowany dom to wizytówka każdej gospodyni. Przed wizytą gości często popadamy w szał sprzątania, czyszcząc każdą najmniejszą powierzchnię. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak musisz zdać sobie sprawę, że goście szczególnie zwracają uwagę na tych pięć detali. To właśnie one świadczą o czystości Twojego domu.

Zobacz też: Dorota Szelągowska pokazała swoje mieszkanie. Urządziła je w bardzo nietypowy sposób!

5 rzeczy, na które goście zwracają szczególną uwagę 

1. Przedsionek

Również i w tym przypadku liczy się pierwsze wrażenie. Przedsionek, czyli miejsce w którym przechowujemy nasze obuwie i okrycia wierzchnie jest pierwszym miejscem z jakim stykają się nasi goście. Dlatego zadbaj o szczególną czystość w tym miejscu. Uporządkuj buty i pochowaj płaszcze, chyba nie chcesz, żeby goście potknęli się już na samym wejściu.

fot. unsplash

2. Łazienka

Wchodząc do każdej łazienki gdziekolwiek się znajdujemy zwracamy uwagę na czystość toalety, umywalki, a także zapach. Te 3 elementy szczególnie przykuwają uwagę gości, dlatego tuż przed ich wizytą upewnij się, że na zlewie nie ma resztek od pasty do zębów, a toaleta jest czysta i pachnąca.

fot. unsplash

3. Sofa

To miejsce, które niekoniecznie możesz wziąć pod uwagę w swoich porządkach. Czasami nie wystarczy uporządkowanie poduszek i koców, zwłaszcza jeżeli masz dzieci lub zwierzęta, na kanapie można znaleźć wiele niespodzianek np. resztki popcornu czy sierść pupila. Dlatego zanim zjawią się goście upewnij się, że kanapa jest czysta.

fot. unsplash

4. Blaty kuchenne

Impreza lubi przenosić się do kuchni, dlatego warto zadbać o czystość naszych blatów. Zwłaszcza, jeżeli Twoja kuchnia łączy się z salonem i jest otwartą przestrzenią, bałagan może rzucać się w oczy. Szybkie wstawienie naczyń do zmywarki i pochowanie zbędnych rzeczy uratuje sytuację.

fot. unsplash

5. Szkło

Nic tak nie rzuca się w oczy jak pomazane szklanki do napojów czy warstwa kurzu na obrzeżach. Przed przyjściem gości koniecznie przetrzyj suchą szmatką szkło, aby pozbyć się odcisków palców oraz kurzu.

fot. unsplash

Zobacz też: Jak urządzić stylową i efektywną przestrzeń do pracy w domu? Projektanci radzą

Polecane wideo

Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza
Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie