Jak urządzić stylową i efektywną przestrzeń do pracy w domu? Projektanci radzą

Możesz to osiągnąć wprowadzając kilka istotnych elementów.
Jak urządzić stylową i efektywną przestrzeń do pracy  w domu? Projektanci radzą
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/647251777676400744/)
05.12.2019

Wielu z nas pracuje w domu, dlatego ważne jest dostosowanie przestrzeni do miejsca pracy. Najlepiej, jeżeli będzie to wydzielone miejsce, które nie będzie nas rozpraszać i sprzyjać wykonywaniu obowiązków zawodowych. Pierwsze co musisz zrobić to wybrać dogodne miejsce i zakupić biurko z krzesłem, w końcu nie możesz pracować na kolanie. Kolejna rzecz to dostęp do światła dziennego, jeżeli jest taka możliwość umieść biurko jak najbliżej okna. Naturalne światło sprzyja naszej efektywności i lepszemu samopoczuciu. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę urządzając biuro w domowym zaciszu? Zobacz najciekawsze inspiracje i porady ekspertów!

Zobacz też: Top 5 trendów w aranżacji wnętrz na jesień (numer 3 najpiękniejszy!)

Kilka wskazówek: jak urządzić biuro w domu

1. Zorganizowana przestrzeń

Przestrzeń do pracy powinna być inspirująca, dlatego miej pod ręką najważniejsze dla Ciebie książki, porady, karteczki, zdjęcia czy motywujące hasła. Nie ustawiaj biurka na przeciwko pustej ściany. Zagospodaruj ją! Zawieś szafki albo tablicę korkową na której znajdą się Twoje inspiracje.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/110830840818091713/)

2. Przejrzystość

Twoje miejsce pracy powinno być przejrzyste, a wszelkie dokumenty i pomoce muszą znaleźć swoje miejsce. Nieważne jak duża będzie przestrzeń - musi być ona czysta i przejrzysta, dzięki temu Twoja praca będzie po prostu efektywniejsza. Nie rozrzucaj dokumentów po całym domu, umieść je w swojej przestrzeni biurowej.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/250512798002958280/)

3. Estetyczne i stylowe dodatki

Wybieraj estetyczne i miłe dla oka dodatki biurowe. Kolorowe karteczki, stylowy zszywasz, eleganckie długopisy, takie drobiazgi sprawiają, że Twój dzień pracy staje się bardziej szykowny i wzniosły. Niby małe rzeczy, a robią robotę!

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/16044142407325244/)

3. Personalizacja przestrzeni

Biuro domowe nie powinno być miejscem, które wywołuje w Tobie negatywne emocje. Choć praca nie zawsze jest przyjemna, zrób wszystko, aby Twoje miejsce pracy miało w sobie pozytywną energię. Personalizacja przestrzeni zdecydowanie Ci w tym pomoże. Jak to osiągnąć? Otaczaj się rzeczami, które Cię inspirują, są dla Ciebie sentymentalne i ważne. Może będzie to własnoręcznie namalowany obraz, ale jakaś pamiątka rodzinna.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/435230751488990532/)

4. Dobre oświetlenie

Niezwykle istotną rolę w Twoim domowym biurze odgrywa oświetlenie. Nieważne, czy jest to dedykowane biuro czy tylko kącik w mieszkaniu - oświetlenie ma kluczowe znaczenie. Jeżeli przestrzeń nie oferuje dostępu do wystarczającej ilości naturalnego światła, otwórz ją dodając kinkiety, lampkę czy przytulne światełka. 

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/215258057190959617/)

5. Design

Przestrzeń do pracy musi być motywująca. Żeby tak się stało, nie ograniczaj się do postawienia przypadkowego biurka i krzesła. Jeżeli Twoja praca z domu nie jest chwilowa, zainwestuj w dobry projekt przestrzeni biurowej w domu. Stwórz miejsce spójne z Twoim gustem i stylem, przytulne i miłe dla oka. Niech będzie to miejsce do którego będziesz chciała wracać, w którym będziesz czuła się dobrze i bezpiecznie.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/317714948711049331/)

Zobacz też: Najpiękniejsze kalendarze i plannery na 2020 rok ♥

Polecane wideo

Wnętrzarski trend, który NIE WSZYSTKIM się spodoba. Sprawdź, o co chodzi
Wnętrzarski trend, który NIE WSZYSTKIM się spodoba. Sprawdź, o co chodzi - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.12.2019 13:46
Mi w zupełności wystarcza biurko, komputer, wygodne krzesło i dostęp do światła. Nie jestem zbyt wymagająca. Uwielbiam prace z domu 😊
odpowiedz

Polecane dla Ciebie