Rolety dzień-noc: modny gadżet czy praktyczny element aranżacji okna?

Oto, co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na ich zakup.
Rolety dzień-noc: modny gadżet czy praktyczny element aranżacji okna?
fot. materiały prasowe
29.10.2019

Rolety dzień noc zyskują coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego. To dekoracja okienna która nie tylko zdobi, ale także jest funkcjonalna. Wyjaśniamy, w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej.

Kilka słów o roletach dzień-noc

Rolety dzień noc cechuje charakterystyczna budowa, która w znakomity sposób zapewnia regulację zaciemnienia pomieszczenia. Jest możliwa za sprawą specjalnych zaciemniających oraz prześwitujących, ułożonych naprzemiennie pasów. Te z kolei pokryte są materiałową tkaniną.

Rolety dzień i noc to rozwiązanie o tyle praktyczne, że z powodzeniem możemy dzięki nim sprawić, że do wnętrza wpadną rozproszone promienie słoneczne. Z łatwością też zaciemnimy pomieszczenie (opis mechanizmu działania tego typu rolet znajdziesz m.in. na stronie https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc). Nie bez znaczenia jest też fakt, że okno możemy przesłonić jedynie częściowo. Tego typu działania sprawiają, że rolety noc-dzień znakomicie sprawdzają się w upalne dni, kiedy marzysz o ucieczce od uciążliwego słońca, a także kiedy światła jest jak na lekarstwo.

Rolety dzień-noc i ich rodzaje

Rolety na dzień i noc można podzielić na trzy kategorie, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich konstrukcję i montaż:

Klasyczne rolety dzień-noc, czyli wolno wiszące. Ten rodzaj rolet montuje się do ściany i sufitu. Z powodzeniem można je wykorzystać w dużych oknach o nietypowych rozmiarach.

Mini-rolety dzień-noc. Te montuje się dzięki haczykom, już bezpośrednio na ramie okna. Pomocne też są mocne taśmy klejące.

Rolety dzień i noc w kasecie. Montuje się je na uchwytach albo poprzez wklejanie na ramę. W tym modelu materiał przylega bezpośrednio do szyby.

Rolety na dzień i noc – zalety

Rolety dzień-noc, które znajdziesz m. in. na rolety.eu, wyróżnia przede wszystkim to, że z ich pomocą w prosty i efektowny sposób wyregulujesz zaciemnienie w każdym wnętrzu, w jakim je zamontujesz. Oprócz tego, same w sobie mogą stać się stylową, samodzielną dekoracją okienną. Nie potrzebują dodatków w postaci firan czy też zasłon, aby świetnie poradzić sobie z wystrojem wnętrza. Paski dodają mu nowoczesnego charakteru i wprowadzają odrobinę elegancji. Co istotne dla niektórych charakterystyczne pasy są widoczne też na zewnątrz.

Rolety dzień-noc doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na ilość zastosowanych w nim przeszkleń. Bardzo istotne jest również to, że ich montaż nie powinien przysporzyć większych problemów. W dodatku tego rodzaju rolety łatwo jest utrzymać w czystości.

Interesują cię inne artykuły o roletach dzień noc? Więcej przeczytasz tutaj: https://www.cosmopolitan.pl/w-twoim-swiecie/20225/stylowa-aranzacja-okna-zacznij-od-tego-elementu

 

Materiał promocyjny

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Wiśnia (Ocena: 5) 05.11.2019 02:21
Rolety dzień-noc to wspaniały wynalazek. To chyba najlepszy typ rolet jaki jest na rynku. Ja moje kupiłem u producenta, mam takie wrażenie, że sprzedając bezpośrednio bardziej się firmy starają.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie