Instagram wprowadza zaskakującą nową opcję! Jak ją włączyć na swoim telefonie?

Na taką funkcję czekały tysiące użytkowników.
Instagram wprowadza zaskakującą nową opcję! Jak ją włączyć na swoim telefonie?
Fot. Unsplash
07.10.2019

Co jakiś czas nasze ulubione aplikacje na smartfony przechodzą różne zmiany. Dostajemy m.in. nowe funkcjonalności albo okazuje się, że po aktualizacji apki, z których korzystamy mają zupełnie nowe szaty graficzne. Nie wszyscy użytkownicy pozytywnie oceniają takie zmiany, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy bardzo przywiązani do czegoś, co doskonale znamy. Wystarczy jednak parę dni czy tygodni, a już zapominamy, jak to było przed wprowadzeniem ulepszeń. 

Zobacz również: Instagram wprowadził zaskakującą zmianę. Wszystko w trosce o zdrowie psychiczne użytkowników

Teraz kolejna zmiana czeka użytkowników Instagrama, czyli najpopularniejszej aplikacji służącej do zamieszczania zdjęć i krótkich filmików. Nowa funkcja zostanie wprowadzona na wzór aktualizacji w Messengerze. Na Instagramie pojawi się tryb nocny, co oznacza, że apka będzie dostępna także w “czarnej wersji”. Nowa szata graficzna będzie wielkim odciążeniem dla oczu użytkowników - emituje o wiele mniej światła, przez co przeglądanie treści na Instagramie po zmroku będzie o wiele bardziej komfortowe i bezpieczne dla naszego wzroku. Tryb nocny przysłuży się też jeśli chodzi o czas pracy baterii w smartfonie.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tech Guide Nasim (@tech_guide_nasim) on

Jak włączyć tryb nocny na Instagramie? Póki co można to zrobić wyłącznie na telefonach z systemem operacyjnym Android 10 oraz na wybranych smartfonach Samsunga z Androidem Pie. Aby wypróbować Instagram w czarnej wersji należy ściągnąć apkę w wersji beta 114.0.0.24. Kolejny krok to włączenie opcji Dark Mode w ustawieniach systemowych - wówczas nowy tryb aktywuje się automatycznie. W trybie nocnym na Instagramie tło zmienia się na czarne, natomiast przyciski i tekst wyświetlają się w kolorze białym. Paski menu odróżniono do reszty szarym odcieniem tła. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Isaiah Spencer (@isaiahspencerarnold) on

Należy mieć na uwadze, że póki co tryb nocny na Instagramie to tylko wersja testowa. Nie wiadomo, kiedy czarna wersja aplikacji zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników. 

Będziecie przeglądać Instagram w trybie nocnym? 

Zobacz również: Influencerki w histerii z powodu ukrycia lajków na Instagramie. „Teraz muszę pracować 8 godzin dziennie!”

Polecane wideo

Złapane na gorącym uczynku. Tak wyglądają naprawdę „smukłe ślicznotki” z Instagrama
Złapane na gorącym uczynku. Tak wyglądają naprawdę „smukłe ślicznotki” z Instagrama - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie