Modna aranżacja wnętrza: meble w różnych stylach. Jak je dobrać, aby osiągnąć magiczny efekt?

Modna aranżacja wnętrza: meble w różnych stylach. Jak je dobrać, aby osiągnąć magiczny efekt?
fot. Adobestock
30.09.2019

Wybierz eklektyzm – postaw na kolorowe krzesła do jadalni!

Aktualnie modne jest łączenie mebli nie tylko w różnych kolorach, ale także kształtach. Aranżując swoją kuchnię lub jadalnię, nie bój się łączyć elementów charakterystycznych, np. dla wnętrz vintage z dodatkami w klimacie industrialnym czy skandynawskim. Dość nudy i powtarzalnych, schematycznych połączeń – puść wodze fantazji i zaproś do swojego mieszkania wyszukany eklektyzm!

Stół i krzesła do jadalni – tradycyjnie lub nowocześnie

Jadalnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, ponieważ nie tylko spożywa się tam posiłki, ale traktuje jak przestrzeń sprzyjającą spotkaniom i rozmowom z bliskimi. Z tych właśnie względów warto zadbać o to, aby była odpowiednio zaaranżowana.

W każdej jadalni punktem centralnym są stół oraz krzesła, dlatego zwróć szczególną uwagę i starannie przemyśl wybór właśnie tych elementów. Jeśli najbardziej podobają ci się klasyczne, a przy tym sprawdzone i bezpieczne połączenia, postaw na tradycyjny zestaw – stół oraz krzesła utrzymane w tym samym klimacie.

Jeżeli zaś uwielbiasz oryginalne wnętrza z charakterem, chętnie śledzisz nowinki wnętrzarskie i marzysz o tym, by twoja jadalnia wyróżniała się niebanalnym stylem, eklektyzm (np. w doborze krzeseł) będzie w tym przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Kolorowe krzesła do jadalni – jak je łączyć?

Łączenie mebli w różnych kolorach i stylach jest obecnie nie tylko niezwykle modne, ale też bardzo praktyczne. W ten sposób zyskasz niepowtarzalną aranżację wnętrza, a w przyszłości – przy okazji kolejnego remontu, wystarczy, że wymienisz jedno lub dwa krzesła, by cały zestaw prezentował się spójnie z pozostałymi elementami wyposażenia.

Trend na eklektyczne zestawienia różnych krzeseł przy stole sprzyja wyrażaniu siebie i swojej osobowości. Śmiało baw się i łącz siedziska, które pozornie do siebie nie pasują – mają inne kolory, są wykonane z różnych materiałów bądź każde zostało zaprojektowane w innym stylu. W poszukiwaniu inspiracji koniecznie zajrzyj na stronę https://www.emag.pl/krzesla-do-salonu/c!

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Lilcia (Ocena: 5) 13.10.2019 07:31
Właśnie tego potrzebowałam. Wielkie dzięki. Mam na oku parę antyków ze sklepu https://www.antyki-bronisze.pl/kategoria/3 i teraz będę wiedziała jak je połączyć. Świetny artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie