Projektant wymienił 4 cechy brzydkiego mieszkania. Podobno oszpecą każde wnętrze

Większość polskich mieszkań tak wygląda.
Projektant wymienił 4 cechy brzydkiego mieszkania. Podobno oszpecą każde wnętrze
Fot. Unsplash
01.10.2019

Prędzej czy później w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy należy wziąć pełną odpowiedzialność za to, co w naszym najbliższym otoczeniu. I to dosłownie. Urządzając własne lub wynajęte mieszkanie ogranicza nas wyłącznie budżet, bo na pewno nie wyobraźnia. Problem w tym, że czasami chcemy za dobrze albo bez zastanowienia powtarzamy motywy podpatrzone u innych.

Zobacz również: 7 detali, przez które twoje mieszkanie wygląda tanio. Pozbądź się ich szybko

Łatwo się w tym wszystkim pogubić i stworzyć wnętrze, które tak naprawdę nikomu się nie spodoba, a na dodatek nie będzie nawet praktyczne - ostrzega Darren Palmer, znany australijski projektant. W rozmowie z portalem domain.com.au ekspert wymienił 4 niepozorne, ale w ostatecznej ocenie bardzo ważne szczegóły, o których zapominamy.

Chodzi o dekoracyjne błędy popełniane przez większość z nas, a bardzo źle wpływające na wygląd całej nieruchomości.

#1 Niewielki stolik kawowy

W większości nie zwracamy na to przesadnej uwagi. Najważniejsze, by pasował do reszty mebli i nie zajmował za dużo miejsca. Według projektanta to ogromny błąd. Mały, zbyt skromny stół pomiędzy sofą a fotelami wygląda bardzo skąpo. Nadmiar wolnej przestrzeni w tym przypadku działa na naszą niekorzyść. Stolik kawowy powinien wypełnić ją przynajmniej w połowie.

#2 Meble ustawione przy ścianach

Trudno inaczej urządzić typowe polskie mieszkanie, które nie należy do największych. Przyjęło się, że szafki, stoły, a tym bardziej kanapa czy fotele stoją bezpośrednio przy ścianie. Wierzymy, że w ten sposób powiększamy optycznie przestrzeń. To błąd - przekonuje ekspert. Meble potrzebują więcej przestrzeni i oddechu. Sofa na środku pokoju wbrew pozorom nie zmniejszy pomieszczenia.

Zobacz również: Tak wygląda mieszkanie, którego wszyscy będą Ci zazdrościć. Ten trend to hit

#3 Za mały dywan

Nie chodzi oczywiście o popularną wykładzinę, która szczelnie zakrywa całą podłogę. Specjalista zwraca uwagę na dywan wyznaczający strefę relaksu, czyli ten w przestrzeni z sofą, fotelami i stolikiem kawowym. Kiedy jest zbyt skromnych wymiarów - wtedy zaburza proporcje i wygląda zwyczajnie źle. Powinien być na tyle duży, by nogi mebli wypoczynkowych nachodziły na niego, a stolik mieścił się w całości.

#4 Chaos i niekonsekwencja

Podobno od przybytku głowa nie boli, ale nadmiar możliwości jednak komplikuje sytuację. Projektant wnętrz alarmuje, by nie wystawiać na światło dzienne każdego ładnego mebla, dodatku czy dekoracji. Kiedy są rzeczywiście piękne, ale jest ich za dużo - uzyskujemy efekt odwrotny od zamierzonego. Lepiej kilka drobnych akcentów, niż pokój wyglądający jak składowisko modnych gadżetów.

Zobacz również: Baran kocha luksus, a Bliźnięta kicz. Znak zodiaku zdradza, jak urządzisz mieszkanie

Polecane wideo

Baran kocha luksus, a Bliźnięta kicz. Znak zodiaku zdradza, jak urządzisz mieszkanie
Baran kocha luksus, a Bliźnięta kicz. Znak zodiaku zdradza, jak urządzisz mieszkanie - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
exhilarate (Ocena: 5) 16.05.2020 10:26
ja miałam problem z dobraniem podłogi do mojego mieszkania. DD Projekt doradziło, bym wybrała podłogę lakierowaną i to był strzał w 10! faktycznie super się ją utrzymuje, łatwo sprząta. Gdyby nie oni pewnie wybrałabym płytki
odpowiedz
Daria (Ocena: 5) 12.10.2019 22:26
Ja osobiście pokusiłam się o pomoc w projektowaniu w profesjonalnej firmie i nie żałuję. Wydaje mi się, że DD Projekt pomogli mi tam, gdzie tej pomocy potrzebowałam i zaproponowali swoją pomoc w samej aranżacji. No i dodatkowo mają świetną firmę realizatorską. :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie