6 najlepszych kwiatów do sypialni. Pomagają w zasypianiu i oczyszczają powietrze

Są piękne i niewymagające.
6 najlepszych kwiatów do sypialni. Pomagają w zasypianiu i oczyszczają powietrze
fot. unsplash
02.09.2019

Jeżeli masz problem z zasypianiem, świetnym rozwiązaniem mogą być rośliny. Kwiaty w sypialni są nie tylko pięknym elementem dekoracyjnym, ale dodatkowo niektóre z nich pozwalają szybciej zasnąć. Ważne jest, aby w sypialni hodować rośliny, które nie wymagają dostępu do dużej ilości światła, z racji tego, że miejsce to jest często zaciemnione. Na szczęście istnieje wiele roślin, które doskonale radzą sobie z brakiem światła, a oto kilka z nich.

Zobacz też: Jak urządzić mieszkanie, by jego wystrój nigdy Ci się nie znudził? 4 ponadczasowe pomysły

6 kwiatów idealnych do sypialni

fot. unsplash

1. Sansewieria, wężownica

Istnieją dwie główne zalety wężownicy. Po pierwsze, roślina nie jest wymagająca i bardzo łatwo jest o nią dbać. Jest w stanie przetrwać w każdych warunkach, nie potrzebuje dużej ilości światła i dodatkowo jest wyrozumiała, jeżeli chodzi o podlewanie. Po drugie, wysysa toksyny z powietrza w ciągu dnia, takie jak benzen i formaldehyd, a następnie uwalnia tlen w nocy, dzięki czemu powietrze jest oczyszczone. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. Lilia pokojowa

Choć egzotyczny wygląd rośliny może wywoływać w nas mieszane uczucia, jeśli chodzi o przechowywanie jej w sypialni, jednak jak się okazuje jest to idealne miejsce. Dlaczego? Lilia pokojowa nie jest wymagająca i będzie kwitła nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Do tego oczyszcza ona powietrze, tym samym zwiększając wilgotność w sypialni, co z kolei wpływa na poprawę oddychania podczas snu. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

3. Epipremnum złociste (diabelski bluszcz)

Finezyjnie płożąca się roślina o pięknie nakrapianych, szerokich liściach, to naturalna broń przeciwko najczęściej występującym toksynom w otaczającym nas środowisku. Podobnie jak wężownica oczyszcza powietrze z benzenu, formaldehydu oraz ksylenu. Dobrze radzi sobie ze słabym dostępem do światła, choć jaśniejsze pomieszczenia są dla niej idealne. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

4. Chamedora wytworna

Palma pokojowa, która robi duże wrażenie, zarówno na swoją egzotyczność jak i rozmiary. Jest idealna do sypialni, w której zazwyczaj panuje półcień. Roślina nie lubi palących promieni słonecznych, gdyż mogą one poparzyć delikatne liście. Świetnie nadaje się do oczyszczania powietrza, a NASA umieściła ją na pięćdziesiątym miejscu najlepszych roślin.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

5. Aloes

Podobnie jak wężowiec, aloes uwalnia tlen w nocy poprawiając jakość powietrza podczas snu. Nie jest wymagający i wystarczy sporadyczne podlewanie, aby roślina rosła. Jedynym wymaganiem jest dostęp do światła, jeżeli, więc masz jasną sypialnie to sprawdzi się idealnie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

6. Aspidistra

Nazywany jest żelaznym kwiatem, ze względu na to, że jest bardzo odporny i nic nie jest w stanie go ruszyć. Jeżeli, więc nie jesteś najlepszym ogrodnikiem lub zapomnisz o podlewaniu, ten kwiat jest w stanie wytrzymać wszystko. Mówi się, że aspidistra przetrwa w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Jak udekorować małą przestrzeń? Oto 10 rzeczy, których nie może w niej zabraknąć

Polecane wideo

Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza
Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Ekolog (Ocena: 1) 03.09.2019 04:58
Pzrykro mi,ale to znowu kolejna porcja banalow i zwykłych bzdur.Roslina w sypialni ma praktycznei zerowy wpływ na nas i nasz sen.To co ew.usunie i tlen ,jak da,sa BEZ znaczenia. Policozno,ze żeby człowiek mogl przezyc z dostateczna iloscia tlenu ,potrzeba az 13 dużych,wysokich,zdrowych i mocno zagszczonych drzew.Roslina w pokoju to przy tym ZERO.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie