Dorastałeś w latach 90.? W takim razie zwariujesz ze szczęścia - kultowe Tamagotchi powracają!

I to w udoskonalonej wersji – zabawka połączy się ze smartfonem.
Dorastałeś w latach 90.? W takim razie zwariujesz ze szczęścia - kultowe Tamagotchi powracają!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tamagotchi_us/)
27.05.2019

Każdy, kto dorastał w latach 90. na pewno doskonale pamięta te przedmioty i sytuacje – kasety magnetofonowe, aparaty jednorazowe, pierwsze telefony komórkowe, rozmiarami i wagą przypominające cegły, zabawy na trzepaku, gra w klasy, ubieranie się w komplety dresów z bohaterami bajek Disneya. Właśnie tak wyglądało dzieciństwo wielu z nas. Dziś, w erze powszechnie dostępnego Internetu i mediów społecznościowych, kiedy interakcje międzyludzkie coraz częściej zastępują komunikatory i aplikacje, wspominamy te beztroskie, analogowe lata z rozrzewnieniem. 

Zobacz również: Kiedyś było lepiej: 12 rzeczy z lat 90., za którymi tęsknimy najbardziej

Już od jakiegoś czasu lata 90. przeżywają mały renesans. W sklepach pojawia się moda z tamtego okresu, artyści inspirują się muzykami popularnymi w tamtych latach, a coraz więcej filmów, które zostały wyprodukowane właśnie w latach 90. jest “odświeżanych” w nowych wersjach. Teraz podobny los czeka jedną z najbardziej kultowych zabawek z lat 90., będącej największym marzeniem wielu osób, które dorastały w tamtym okresie – mowa o Tamagotchi, czyli zabawce-jajku, w której “hodowało się” własnego, cyfrowego zwierzaka. 

Tamagotchi to wynalazek japońskiej firmy Bandai i teraz, po 23 latach od premiery, ten sam producent postanowił wskrzesić popularne niegdyś “jajka” - w nowej, udoskonalonej odsłonie. Tamagotchi On, czyli “jajko” nowej generacji będzie łączyć się ze smartfonem, dzięki czemu użytkownicy będą mogli np. wysyłać swoje zwierzaki “w odwiedziny” na spotkania z wirtualnymi znajomymi. Będziemy też mogli stworzyć kopię podopiecznego w aplikacji mobilnej (prace nad apką jeszcze trwają). 

Nowe Tamagotchi otrzyma też kolorowy wyświetlacz oraz zupełnie nową generację cyfrowym zwierzaków. Co więcej, po osiągnięciu odpowiedniego wieku wirtualny pupil będzie gotowy na to, aby powiększyć swoją cyfrową rodzinę. W tym celu można umawiać go na randki ze zwierzakami znajomych, którzy także hodują swoich pupili w Tamagotchi. 

Tamagotchi One prawdopodobnie będzie nieco większe niż “jajko” z lat 90., które bez problemu mieściło się w kieszeni. W związku z tym zmieni się także jego cena. Nowa generacja zabawek ma kosztować ok. 60 dolarów, czyli jakieś 230 zł. Tamagotchi mają być dostępne w sprzedaży już od sierpnia 2019.  

Będziecie hodować swoje nowe, cyfrowe zwierzątka? 

Zobacz również: Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia!

Drastyczne metamorfozy zbuntowanych nastolatek. Już nie wyglądają jak chłopczyce
Drastyczne metamorfozy zbuntowanych nastolatek. Już nie wyglądają jak chłopczyce - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.05.2019 18:51
Co roku jakieś nowe wydają tylko większość w Japonii :P
odpowiedz
Marie Rose (Ocena: 5) 27.05.2019 17:08
Z tego co pamiętam to w chyba 2014 roku też wydali nowe tamagotchi
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie