Jak udekorować choinkę? 6 pomysłów na niepowtarzalne świąteczne drzewko

Na który się zdecydujesz?
Jak udekorować choinkę? 6 pomysłów na niepowtarzalne świąteczne drzewko
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/844002786395078904/ & https://pl.pinterest.com/pin/127578601928046034/)
18.12.2018

Choinka to najważniejsza ozdoba świąteczna. Bez niej nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Zazwyczaj stoi w honorowym miejscu domu i jest pięknie ozdobiona. Każda wygląda niepowtarzalnie, ponieważ są różne trendy i koncepcje dekoracji tych drzewek. Niektórzy stawiają na klasykę i co roku wybierają ten sam styl i te same ozdoby, a inni podążają za duchem czasu. Ich choinki nigdy nie wyglądają tak samo.

Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie. Jak wykonać je samodzielnie?

Sklepy są zapełnione ozdobami świątecznymi. Można się wręcz pogubić w gąszczu barw, łańcuchów, bombek i innych świecidełek. Zanim zdecydujemy się na zakupy, przejrzyjmy stare ozdoby i zdecydujmy się na konkretną koncepcję. To znacznie ułatwi dekorowanie i pozwoli uniknąć straty pieniędzy na ozdoby, które do niczego nie będą pasować, a w efekcie wylądują w kartonie z nieużywanymi rzeczami.

Nie wiesz, jak udekorować choinkę? Wybierz któryś z tych stylów.

Choinka w stylu starodawnym

Dawniej nie było w sklepach ozdób świątecznych. A gdy się pojawiły, nie wszyscy mieli do nich dostęp. Był z tym kłopot zwłaszcza na wsi. Ludzie przeważnie samodzielnie wykonywali dekoracje. Do ich przygotowywania zasiadały całe rodziny. Choinka w stylu starodawnym to zatem drzewko udekorowane ozdobami DIY. Papierowe choinki, aniołki i łańcuchy stanowiły podstawę dekoracji. Pleciono również ozdoby ze słomy. W biedniejszych domach na drzewku wieszano także orzechy włoskie i jabłka.

Choinka smakowo-zapachowa

Jeżeli chcesz być oryginalna, postaw na ozdoby-jedzenie. Powieś na drzewku ususzone plasterki pomarańczy i cytryny. Oprócz tego koniecznie pierniczki, orzechy, nieduże jabłka (wybierz te ładne) i cukierki. Najlepiej wybierz takie, które mają opakowania w jednolitej barwie. Możesz też zawinąć je w sreberko. Dobrym pomysłem jest również zakup cukrowych lasek.

Choinka w stylu skandynawskim

Choinka w stylu skandynawskim jest naturalna, skromna, zielono-biała. Ten styl jest związany z naturą, zatem dekoracja powinna podkreślać grube, pachnące gałązki. Wybierz proste, białe ozdoby – z daleka będą sprawiać wrażenia grudek śniegu osiadłych na gałęziach.

Jak zrobić łańcuch świąteczny na choinkę? Te ozdoby wykonasz nawet bez talentu plastycznego

Choinka trendy 2018

Trendy 2018 w zdobieniu choinek odnoszą się do kolorystyki. Najmodniejsze bombki są w kolorze czarnym, ciemnoszarym, kobaltowym, szmaragdowym i butelkowej zieleni. Pięknie komponują się z zieloną choinką oraz złotym kolorem, który podobnie jak czerwony, jest przypisany do Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli chcesz, aby twoje drzewko wyglądało modnie, ozdób je bombkami w wymienionych wyżej barwach.

Choinka w stylu glamour

Styl glamour opiera się głównie na dwóch zestawieniach kolorystycznych: bieli i złota albo bieli i srebra. Wybierz jedno i udekoruj choinkę wyłącznie w tych dwóch barwach. Będzie wyglądała elegancko, a nie ostentacyjnie, jak obawiają się niektórzy. Chociaż zarówno kolor złoty, jak i srebrny kojarzy się z przepychem, połączenie z bielą sprawia, że całość prezentuje się delikatnie i bardzo stylowo. Jeżeli zależy ci na eleganckim drzewku, wybierz złoto-białą albo srebrno-białą kolorystykę.

Jak zrobić stroik na Święta Bożego Narodzenia? Instrukcja krok po kroku

Choinka ombre

Choinka ombre wygląda bardzo efektownie. Polega na wybraniu kilku kolorów w różnych odcieniach. Można też wybrać jeden. Na przykład niebieski. Na samej górze powieś białe ozdoby, na niższej gałęzi bladoniebieskie, potem błękitne, niebieskie, ciemnoniebieskie, a na końcu granatowe. Jeżeli wolisz kolorowe drzewka, przykładowo zdecyduj się na róż, błękit i zieleń. Kup ozdoby jasnoróżowe i różowe, błękitne i niebieskie, jasnozielone zielone. Na samej górze powieś różowe, potem jasnoróżowe, niżej błękitne, niebieskie, zielone i na samym dole jasnozielone. To tylko propozycje. Stwórz kombinację, która tobie będzie najbardziej odpowiadać.
 

Polecane wideo

Wiemy, jaki kolor będzie rządził trendami w 2019 roku. Jest absolutnie przepiękny!
Wiemy, jaki kolor będzie rządził trendami w 2019 roku. Jest absolutnie przepiękny! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie