Jak zapakować prezenty świąteczne? 5 pomysłów DIY

Sama możesz pięknie zapakować wszystkie upominki. Wystarczy, że skorzystasz z tych wskazówek.
Jak zapakować prezenty świąteczne? 5 pomysłów DIY
Fot. Unsplash
11.12.2018

Pierwsze wrażenie ma bardzo duże znaczenie także w przypadku prezentów. Pięknie opakowany wzbudza zachwyt, a jego rozpakowanie jest czystą przyjemnością. Niestety nie tak łatwo opanować tę sztukę. Tym bardziej, że kolorowy papier i ozdoby powoli przestają być modne. Obecnie stawia się na minimalizm.

Jak kupować trafione prezenty?

Niektórzy z obawy, że nie sprostają temu zadaniu decydują się na skorzystanie z usługi pakowania prezentów. Jest ona oferowana w niektórych sklepach. Mimo wszystko możemy zrobić to samodzielnie i uzyskać świetny efekt. Wystarczy zaopatrzyć się w potrzebne produkty i wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Podpowiadamy, jak zapakować prezenty, aby wywołać błysk zachwytu w oczach najbliższych.

Wykorzystaj słodkości

Prezent zapakuj w szary lub brązowy papier i przewiąż go zieloną/czerwoną/złotą wstążką. Możesz też zrobić to za pomocą zwykłego, brązowego sznurka. W pierniczkach zrób dziurkę i przymocuj je do opakowania. Możesz też dodać cukrową laskę.

Użyj gałązek świerku i szyszek

One również świetnie skomponują się z szarym lub brązowym papierem. W tym przypadku postępuj tak samo jak z propozycją pierwszego opakowania. Tym razem zamiast słodyczy dołącz gałązkę świerku i szyszki. Radzimy, aby nie przymocowywać ich wstążką, ale brązowym sznurkiem.

Wytnij gwiazdki z tektury

Gotowe gwiazdki pomaluj białą farbą. Po wyschnięciu przymocuj je do szarego/brązowego opakowania za pomocą niebieskiej wstążki. Na koniec użyj sztucznego śniegu w spray’u. Spryskaj nim całe opakowanie.

Użyj lasek cynamonu i zielonej wstążki

Ten prezent dodatkowo będzie się wyróżniał pięknym zapachem. Prezent zapakuj w tekturowe pudełko lub szary/brązowy papier. Przewiąż go zieloną wstążką i dołącz kilka lasek cynamonu.

Jakich prezentów faceci nie chcą dostać na Gwiazdkę?

Przygotuj pomysłowe wnętrze

Możesz zaskoczyć również poprzez pomysłowe wnętrze. Jeżeli twój prezent składa się z kilku drobnych upominków, zapakuj je w tekturowe pudełko. Do środka włóż ozdobny wypełniacz – również w szarym/brązowym kolorze. Oprócz prezentów włóż do pudełka kolorową bombkę, szyszki, kilka lasek cynamonu i czekoladowego Mikołaja. Możesz też wybrać tylko jeden lub dwa z proponowanych dodatków.

Zeszyty w instagramowym stylu
Zeszyty w instagramowym stylu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
renatka (Ocena: 5) 12.12.2018 09:04
Prezenty DIY są fajne dla ludzi który nie pracują i maja dużo czasu na ich przygotowanie.. Ja do takich niestety nie należę, więc w tym roku kupuję gotowe zestawy świateczne z Pub&Rub. Ciekawa i niedroga opcja!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie