Młodzi nie chcą mieszkać skromnie. Opisali swój wymarzony dom

Milenialsi są spragnieni luksusu. Pokój kąpielowy i domowe biuro to dla nich standard.
Młodzi nie chcą mieszkać skromnie. Opisali swój wymarzony dom
29.11.2018

Milenialsi, czyli osoby urodzone między 1980 a 2000 rokiem, nie mają najlepszej prasy. Młode pokolenie postrzegane jest jako pozbawione zasad i wyjątkowo roszczeniowe. Wchodząc w dorosłość uważamy, że wszystko nam się należy, a tak naprawdę nic nie wiemy o prawdziwym życiu. Potrafimy tylko żerować na innych.

Zobacz również: To musi być NAJGORSZE mieszkanie na świecie! Kuchnia i łazienka są… w tym samym pomieszczeniu!

To oczywiście duże uogólnienie, które więcej ma wspólnego z krzywdzącym stereotypem, niż rzeczywistością. Prawdą jest jednak, że Pokolenie Y dorasta zazwyczaj w dobrobycie i bezstresowych warunkach. Mierzy wysoko, nawet jeśli nie ma ku temu racjonalnych podstaw. Jednym z dowodów mają być wyniki tego badania.

Brytyjski M&S Bank zapytał w sondażu, jak powinno wyglądać ich wymarzone mieszkanie lub dom. „Poprzewracało im się w głowach!” - komentują starsi internauci. Czy rzeczywiście młodzi mają zbyt duże wymagania?

1. Wyspa kuchenna

Zdecydowana większość ankietowanych wskazało właśnie na takie rozwiązanie. To ciekawe, bo inne badania wykazują, że milenialsi wolą jadać na mieście, niż gotować.

2. Ładne widoki

Ponure blokowisko czy ściana sąsiedniego budynku raczej ich nie satysfakcjonują. Okna powinny wychodzić na park, rozświetlone miasto, a najlepiej - piaszczystą plażę i morze.

3. Ogrzewanie podłogowe

Standard we współczesnym budownictwie, ale dla pokolenia Y to nadal symbol luksusu. Tradycyjne grzejniki wydają się mało nowoczesne i zajmują przestrzeń.

4. Pokój kąpielowy

Łazienka 2x2 metry bez osobnej toalety to za mało. Milenialsi marzą o pokoju z wielką wanną, w której mogliby się relaksować. Oczywiście podziwiając piękne widoki za oknem.

5. Odnowiony loft

Uczestnicy sondażu doceniają postindustrialny styl. Mieszkania powstałe w starych fabrykach czy magazynach uważają za najbardziej klimatyczne i modne.

Zobacz również: Cały Internet śmieje się z jej salonu. Myślała, że tak wygląda posprzątany pokój

6. Otwarty salon

Największy pokój nie powinien być osobnym, zamkniętym pomieszczeniem, ale przestrzenią, która płynnie przechodzi w kuchnię, taras itd.

7. Palenisko ogrodowe

W najgorszym wypadku może to być murowany grill, ale badani woleliby miejsce, które pozwalałoby przyrządzać potrawy na otwartym ogniu. Ognisko wciąż dobrze im się kojarzy.

8. Wysokie sufity

Kolejny dowód na to, że milenialsi nie lubią klaustrofobicznych pomieszczeń. Ich wymarzone mieszkanie powinno mieć przynajmniej 3-4 metry wysokości.

9. Domowe biuro

Młodzi ludzie często pracują w wolnych zawodach, a niektóre obowiązki mogą wypełniać zdalnie. Z tego powodu chcą mieć osobną przestrzeń do pracy.

10. Kominek

Kiedyś kojarzył się z luksusem, a dziś staje się powoli standardem. Pokolenie Y nie wymienia kominka w pierwszej kolejności, ale nadal chciałoby go mieć.

Czy Twój wymarzony dom też tak wygląda?

Zobacz również: Tak mieszka Kasia Tusk

Polecane wideo

Ma 15 lat i jest najbogatszym nastolatkiem w Dubaju. Tak wygląda jego ekstrawaganckie życie
Ma 15 lat i jest najbogatszym nastolatkiem w Dubaju. Tak wygląda jego ekstrawaganckie życie - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.01.2019 10:44
Nie chcemy się gnieść w ciasnych klatkach z żelbetu jak nasi rodzice i my sami w dzieciństwie. Czy to faktycznie takie roszczeniowe ? Jeśli spełniajmy wszystkie wymogi narzucone przez kapitalizm, to oczekujemy w zamian standardu w jakim żyją zachodnie społeczeństwa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.12.2018 19:37
Zycze każdemu, by mu się spełniło marzenie o idealnym domu. Każdym ma swojej glowie takie miejsce.
odpowiedz
Cristina (Ocena: 5) 01.12.2018 00:25
No ale czy to coś dziwnego, że człowiek ma własny gust? Też mam wizję swojego mieszkania, lubię oryginalne, ciepłe dodatki - odkryłam Sklep Afrykański i u nich kupiłam ostatnio piękną figurkę.
odpowiedz
ja BABA (Ocena: 5) 29.11.2018 15:29
Marzenia kosztuja. Jakieś 40 lat własnego życia. Z kredycikiem. A feeee.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.11.2018 12:13
Nie no najlepeij miec byle jakie życie, mieszkanie, prace, partnera, broń Boże mieć amicje i marzenia, a jal ktos otwarcie o tym mówi to już w ogóle straszne!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie