4 sposoby na przetrwanie jesieni

Ten okres w roku dobrze jest przeznaczyć na relaks. Z czystym sumieniem możemy zakopać się pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty zatopić w lekturze.
4 sposoby na przetrwanie jesieni
fot. iStock
23.10.2018

1. Kominek w domu

Jednym z niezawodnych sposobów polepszenia sobie humoru i wprowadzenia do wnętrza gorącej, przytulnej atmosfery, jest inwestycja w kominek. W zależności od naszych możliwości i potrzeb, możemy wybierać między takim klasycznym lub biokominkiem.

Każde z tych rozwiązań to szansa na to, by nasze lokum stało się jesienią cieplejsze i piękne. O ile latem nie przywiązujemy wagi do tego rodzaju atrakcji, o tyle zimą zaczynamy rozmyślać o bajkowej aranżacji.

Komu się nie marzy wieczór z książką przy trzasku palonego drewna, w świetle płomieni? Badania dowodzą, że tego typu odpoczynek nie tylko pozwala głęboko się rozluźnić, ale też wspomaga sen. Wraz z biokominkiem możemy zastosować aromaterapię. Kilka kropel olejku o ulubionym zapachu możemy wlać do urządzenia do aromaterapii, które umieścimy w jego wnętrzu. Osobista aromaterapia gotowa. Kominek w domu to gwarancja dobrego humoru nawet w najbardziej deszczową pogodę, a mały biokominek stołowy można kupić już za 200 złotych na Kratki.com.

2. Wygodny fotel

Jesienne aranżacje powinny wziąć pod uwagę nie tylko ciepło, ale też wygodę. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest inwestycja w komfortowy, miękki fotel. Zależnie od tego, ile mamy miejsca i jakie są nasze środki, możemy wybrać taki o królewskich rozmiarach lub mniejsze, stylizowane na lata 60. siedzisko.

Ten mebel powinien stanowić w tym okresie centralny punkt pokoju – salonu lub sypialni. Rzućmy na niego ciepły koc i miękką poduszkę. Oto nasze miejsce na całą jesień.

3. Zapas herbat

Chłodne dni i wieczory nie obejdą się bez doskonałych, gorących napojów. O ile w weekend możemy pozwolić sobie np. na grzane wino, o tyle lepiej zrezygnować z niego w dni powszednie. Wtedy wybieramy herbatę. A ile ludzi, tyle jej rodzajów.

W bogatej, herbacianej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Aromatyczny Earl Grey, odświeżająca zielona herbata, przeciwzapalna biała czy smaczne, owocowe napoje. Każda z nich doskonale sprawdzi się w tym okresie. Ważne, żeby była pyszna i… gorąca!

4. Dobra lektura

Jesień warto poświęcić na nadrobienie zaległości literackich. Wtedy, kiedy wychodzenie z domu nie jest szczytem naszych marzeń, powinniśmy skupić się na rozwoju intelektualnym. A ten najlepiej uprawiać właśnie w wygodnym fotelu. Kominek w domu i dobra książka powinny stać się naszym listopadowym planem.

W zależności od naszych preferencji możemy przebierać w gatunkach, autorach i nurtach. Ciekawym pomysłem jest zaplanowanie czytania tak, by przez ten czas nadrobić wielką, światową klasykę. Dostojewski, Steinbeck i Lem – wszyscy oni powinni zostać naszymi gośćmi.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Wika (Ocena: 5) 31.10.2018 17:38
Kupiłam caaaały zapas herbaty teekanne i żadna jesień mi nie straszna!
odpowiedz
Simona (Ocena: 5) 27.10.2018 00:41
W moim przypadku bardzo fajnie się sprawdza się po prostu masaż. Raz w tygodniu chodzę na Tajski Masaż (na Dietla w Krakowie) i taki seans potrafi mocno naładować akumulatory, jakoś przetrwam tę jesień ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 15:04
Krok 1: wyjedz do cieplych krajow
odpowiedz

Polecane dla Ciebie