3 gadżety, bez których nie obejdziesz się podczas urlopu

Miej je zawsze przy sobie!
3 gadżety, bez których nie obejdziesz się podczas urlopu
fot. materiały prasowe
18.07.2018

Podczas urlopu spokojnie poradzimy sobie bez telewizora – to miedzy innymi od niego chcemy uciec choć na kilka dni. Z komputerem jest już może nieco trudniej, ale od niego też warto trochę odpocząć. Teoretycznie jesteśmy w stanie poradzić sobie też bez smartfona i Internetu, ale… tylko teoretycznie. Posiadanie przy sobie naładowanego telefonu z dostępem do Internetu jest po prostu praktyczne, a czasem może nawet uratować nam życie.

To właśnie dzięki smartfonom możemy szybko sprawdzić naszą lokalizację na mapie i łatwo dotrzeć do celu, a także skorzystać z przewodników turystycznych, automatycznego tłumacza, przejrzeć bazę noclegową i interesujące miejsca do zwiedzenia, czy zdobyć wiedzę na temat obowiązujących przepisów w danym kraju. Rezygnacja z posiadania przy sobie wszystkich tych informacji byłaby – delikatnie mówiąc – odrobinę nieroztropne. Prezentujemy trzy rzeczy, które zajmują niewiele miejsca w walizce czy plecaku, a znacznie ułatwią ci życie na urlopie.

powerbank

Powerbank TL-PB10400; cena: ok. 89 zł

1. Powerbank

W podróży mamy ograniczony dostęp do energii elektrycznej,  robienie zdjęcia czy kręcenie filmów smartfonem pożera sporo energii. Dlatego niezbędnym gadżetem jest poręczny i pojemny powerbank, najlepiej z możliwością ładowania więcej niż jednego urządzenia jednocześnie.

Wszystkie te kryteria, a nawet więcej – spełnia powerbank TP-Link TL-PB10400. Urządzenie ma realną pojemność 10400 mAh, co oznacza, że energii wystarczy na naładowanie kilku smartfonów (albo jednego – kilka razy). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przez TP-Link bardzo wydajnych akumulatorów. Sprzęt ma również wbudowaną latarkę – w plenerze jak znalazł!

 

ładowarka

Wieloportowa ładowarka TP-Link UP540; cena: ok. 89 zł

2. Wieloportowa ładowarka USB

Gdy po całodniowej wyprawie przydałoby się podładować wspomniany powerbank, a przy okazji – skoro jest dostęp do prądu w gniazdku – również smartfon, tablet czy smartwatch. Co zrobić, gdy w wynajętym pokoju jest mało wolnych gniazdek? Najlepiej wyposażyć się w specjalną, wieloportową ładowarkę USB o dużej mocy.

Model TP-Link UP540 to doskonałe rozwiązanie. Nie musisz już pakować pięciu ładowarek do każdego z twoich urządzeń. Wystarczy jedno urządzenie i pięć kabelków. Wieczorem wpinamy pięcioportową ładowarkę TP-Link UP540 do gniazdka i rano wszystkie nasze sprzęty są gotowe na kolejny dzień wakacyjnych wrażeń!

przenośny hotspot

Przenośny hotspot LTE M7200; cena: ok. 329 zł

3. Przenośny hotspot LTE

Stały dostęp do Internetu to absolutna konieczność. Teoretycznie mając w telefonie pakiet danych można udostępnić łącze internetowe naszym towarzyszom podróży, jednak nie jest to ani wydajne, ani energooszczędne dla naszego smartfonu. Dla osób, które intensywnie korzystają z Internetu i chcą mieć dostęp do sieci również poza hotelowym WiFi, zdecydowanie przyda się przenośny hotspot LTE

Hotspot TP-Link M7200 to urządzenie, które zupełnie nie przypomina dużych i nieporęcznych domowych ruterów. To łatwo przenośny sprzęt, mniejszy od smartfona. Wbudowany akumulator pozwala – po włożeniu karty SIM operatora dającego dostęp do sieci LTE – udostępniać bezprzewodowy Internet nawet przez 8 godzin. Sprzęt sprawdzi się zarówno w kraju jak i za granicą. W tym drugim przypadku, czyli podczas wyjazdów zagranicznych, warto pamiętać, że często bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup turystycznej karty SIM LTE lokalnego operatora na czas wakacji, niż korzystanie z transmisji danych w roamingu. Tak wyekwipowani możemy ruszać w trasę, nie zabraknie energii, dostępu do Internetu i oby – udanych wrażeń.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2018 22:40
Ludzie, odstawcie te telefony i zacznijcie żyć! Do zdjęć ok. ale nie rozumiem tego: jesteś z osobą na spotkaniu A, a piszesz na FB z osobą B. A jak spotykasz się z B to piszesz z osobą A. To już nie można normalnie rozmawiać twarzą w twarz tylko pisać?
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 19.07.2018 11:51
Super, własnie szukałam powerbanka ten wygląda spoko
odpowiedz
czyli (Ocena: 5) 18.07.2018 19:26
nie obedziesz sie bez produktow TP-Link - uczciwie byloby dopisac sponsorowany na koncu , ale co ja mowie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie