Telewizor z wielkim ekranem, który dopasuje się do Twojego wnętrza

To prawdziwy elektroniczny kameleon!
Telewizor z wielkim ekranem, który dopasuje się do Twojego wnętrza
fot. mat. prasowe
28.03.2018

 

W 2018 roku największe domowe ekrany z tej serii Samsung QLED TV – niczym kameleony – dopasują się do stylu życia i przestrzeni naszego domu. Jakie jeszcze nowe funkcje oferuje seria Samsung QLED TV?

Jeszcze większe ekrany

Kupujemy coraz większe telewizory i w 2018 roku wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. W serii QLED TV dostępne będą telewizory o przekątnej aż 75 cali i większej. Większemu rozmiarowi ekranu towarzyszą spektakularne efekty wizualne, które osiągnięto dzięki autorskiej technologii Q-Engine. Rozwiązanie to ogranicza lub całkowicie eliminuje problemy, które mogą dotyczyć innych telewizorów z dużą przekątną ekranu, takie jak szumy czy drgania. W efekcie uzyskano lepszą jakość obrazu – w porównaniu z innymi dużymi wyświetlaczami –  a szybkie sceny w programach sportowych lub filmach wyświetlane są płynniej i bardziej realistycznie.

Głębszy kontrast w każdych warunkach

Kontrast jest kluczowym elementem dla uzyskania precyzyjnie odwzorowanych, rzeczywistych obrazów. W serii QLED TV obraz będzie bardziej wyrazisty i pełen soczystych, głębokich barw. Jest to zasługą nowej technologii pełnego podświetlenia (Direct Full Array), która precyzyjnie reguluje jasność obrazu. Technologia umożliwia przyciemnianie określonych obszarów ekranu przy jednoczesnym podświetlaniu innych, co pozwala uzyskać znakomity kontrast. W efekcie telewizory bez problemu poradzą sobie nawet z wideo w standardzie HDR10+.

Poza tym, efekt idealnej czerni zapewni nowa technologia antyrefleksyjna „Ultra Black Elite", która eliminuje również odbicia. Obraz jest dzięki temu idealnie nasycony kolorami i ostry bez względu na kąt oglądania.

SmartThings i pilot Smart Control, czyli wygodna obsługa telewizora

Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings, wystarczy jeden przycisk, aby połączyć telewizor ze smartfonem i skonfigurować znajdujące się w nich aplikacje. Urządzenia zapamiętają się i, gdy po raz kolejny znajdziemy się przed telewizorem, wystarczy wybrać w smartfonie np. aplikację Spotify, aby uruchomiła się ona na dużym ekranie. Szybkie, przejrzyste menu i designerski i wygodny pilot Smart Control pozwalają na łatwe i przyjemne sterowanie wieloma podłączonymi urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Tryb Ambient Mode

To właśnie ta funkcja czyni telewizory QLED TV istnymi kameleonami. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zobaczymy w telewizorze wybrane treści także wtedy, gdy będzie wyłączony.

Tryb Ambient Mode przeobrazi ekran w osobiste centrum informacji – umożliwi wyświetlanie prognozy pogody, godziny, wiadomości, zdjęć lub animacji. Możemy np. sfotografować smartfonem ścianę wokół telewizora, a po przesłaniu zdjęć do telewizora specjalna aplikacja przygotuje obraz, który znajduje się za nim. Gdy przestaniemy oglądać telewizję, zniknie czarny ekran i telewizor wtopi się w otoczenie – na ekranie zobaczymy np. wzór czy też kolor naszej ściany. Możemy też wykorzystać specjalnie przygotowane wizualizacje, które znajdziemy w oprogramowaniu telewizora. Telewizor QLED TV może pracować w trybie Ambient Mode przez całą dobę.

One Invisible Connection, czyli jeden przewód za wszystkie

Kable i urządzenia peryferyjne podłączone do telewizora często skutecznie burzą estetykę naszego wnętrza. Wreszcie możemy odetchnąć z ulgą i zapomnieć o kłębiących się wokół telewizora przewodach, ponieważ wraz z serią QLED TV Samsung wprowadził One Invisible Connection – jeden przewód, którym płyną do telewizora dane audiowizualne oraz zasilanie. Łączy on telewizor z modułem One Connect, który zawiera niezbędne złącza oraz zasilacz. To pierwsze tego typu rozwiązanie, które pojawiło się w telewizorach. Standardowo przewód ma 5 metrów długości, ale opcjonalne można będzie kupić także wersję o długości 15 metrów, co daje swobodę aranżacji domowego wnętrza.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie