To już oficjalne: Najpiękniejsza restauracja świata znajduje się... we Wrocławiu!

Jest przepiękna!
To już oficjalne: Najpiękniejsza restauracja świata znajduje się... we Wrocławiu!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/campomoderngrill/)
03.03.2018

Mamy wspaniałą wiadomość! Na międzynarodowym konkursie Win Awards 2017, w kategorii Restauracje zwyciężyła wrocławska placówka Campo. To ona uzyskała tytuł „najpiękniejszej restauracji świata”. Doceniono zarówno jej niepowtarzalny wystrój, jak i menu.

Campo to miejsce, gdzie odnajdą się fani prostoty i naturalności oraz miłośnicy kuchni południowo-amerykańskiej. Specjałami serwowanymi w Campo są steki argentyńskie przygotowywane z mięsa krów ras Black Angus i Hereford w piecu grillowym Josper. Do opalania wykorzystuje się argentyński węgiel drzewny. Oprócz tego w menu znajdziemy specjały takie jak: empanadas, ceviche i tapas. Nie brakuje w nim również ryb, owoców morza, deserów oraz alkoholu. Jeżeli chodzi o ten ostatni, na szczególną uwagę zasługuje wino organiczne PURO Dietera Meiera. W Polsce zakosztować możemy go wyłącznie w Campo.

Te pyszne dania są spożywane przez gości Campo w przytulnej, aczkolwiek nowoczesnej scenerii. Na ścianach dominują ciemne barwy, ale wnętrze rozjaśnia światło padające ze szklanej ściany. Stoliki zostały ustawione równo, niczym pod linijkę, a z sufitu zwisają dekoracyjne lampy. Na jednej ze ścian widnieje podświetlona nazwa restauracji. W Campo nie brakuje też drewnianych elementów, które zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników.

Oto, jak jury uzasadniło swój wybór w konkursie Win Awards 2017. „Projekt ma wyrazisty charakter ze starannie przemyślanymi rozwiązaniami, które zostały znakomicie zrealizowane. To wyjątkowe wnętrze zdecydowanie wyróżniło się konsekwentnym i sugestywnym stylem wizualnym. Odważne użycie ciemnej palety kolorystycznej skupia uwagę na użytych materiałach i ich teksturach. Niezwykła dbałość o detale jest obecna także w identyfikacji wizualnej i akcesoriach, prowadząc spójny dialog z gośćmi restauracji” – brzmi oficjalny werdykt.

Przyjrzyjcie się zdjęciom Campo. Czy waszym zdaniem słusznie nazwano ją „najpiękniejszą restauracją świata”?

Zobacz także: Restauracje od kuchni - niewiarygodne praktyki kucharzy i kelnerów

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.03.2018 14:12
Cały Wrocław jest piękny. Kto jeszcze nie widział polecam nadrobić zaległości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2018 01:59
Faktycznie wygląda świetnie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie