Na Instagramie i Snapchacie szykują się zmiany! Nowe funkcje sprawią Ci sporo frajdy

Nowe filtry i rewolucja w komentarzach. Sprawdź, o co chodzi!
Na Instagramie i Snapchacie szykują się zmiany! Nowe funkcje sprawią Ci sporo frajdy
28.09.2017

Jesteś miłośniczką social mediów? Nie możesz żyć bez dodawania zdjęć na Instagramie i filmików na Snapchacie? W takim razie nowe funkcje w tych aplikacjach powinny przypaść ci do gustu.

Przyjrzyjmy się najpierw nowościom na Snapie. Jak informuje serwis interaktywnie.com, pojawią się tam nowe filtry, które automatycznie wykryją niebo. Dzięki temu będziesz mogła jasne obłoki zamienić w burzowe chmury i odwrotnie, dodać tęczę, a nawet podkręcić kolor słońca. - Nowe filtry będą działać w aplikacji zarówno na iOS, jak i na Androida dokładnie tak, jak wszystkie inne. Jeśli Snapchat rozpozna niebo dostępne na zdjęciu, będą one widoczne po „przeciągnięciu” dostępnych filtrów – dodaje serwis.

Na Instagramie zmieniło się natomiast co nieco w kwestii komentarzy. Nowe funkcjonalności mają użytkownikom pomóc odgrodzić się od internetowych trolli.

Aby przejść do nowych ustawień, stuknij ikonę w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie dotknij opcji Menu i Komentarze. Tam zobaczysz opcję „Zezwalaj na komentarze od” - kliknij w nią i wybierz grupę osób, z którymi chcesz się usłyszeć. Jednocześnie pod spodem masz funkcję „Zablokuj komentarze od” – dzięki temu odgrodzisz się od hejterów i trolli, którzy do tej pory wylewali pod twoimi postami morze jadu. Co najważniejsze – nikt z nich nie dostanie powiadomienia, że został zablokowany.

To jednak nie wszystko.

 

Ponieważ zdarzały się już przypadki relacjonowania samobójstw „na żywo” - daleko nie trzeba szukać, ostatnio zdarzyło się to 31-letniemu blogerowi: Bloger nagrał swoją śmierć. Chciał pochwalić się wężem, a ten go ukąsił… - Instagram postanowił jakoś temu zjawisku przeciwdziałać. Aplikacja umożliwiła więc użytkownikom anonimowe raportowanie alarmujących sytuacji. Jeśli widzisz wideo na żywo, w którym ktoś próbuje targnąć się na swoje życie, na dole po prawej stronie znajdziesz przycisk Zgłoś, a dalej opcję, która pozwoli wysłać do danej osoby wiadomość z ofertą pomocy i umożliwi jej na przykład rozmowę z wolontariuszem. „Nasi pracownicy pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu po to, by w każdej chwili móc odpowiedzieć na czyjeś wołanie pomocy” – informuje Instagram.

Z bardziej rozrywkowych nowinek – na Instagramie pojawiły się także jesienne stickery.

Podobają Wam się nowe funkcjonalności?

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie