Jak wybrać szafkę RTV?

Polska znajduje się w czołówce europejskich krajów najbardziej zainteresowanych nowymi technologiami – podaje europejski oddział Samsunga. 38% Polaków ma już co najmniej dwa zaawansowane technologicznie urządzenia, a popyt na nowoczesny sprzęt stale rośnie. Wraz ze zwiększającą się liczbą elektroniki w domu wzrasta także zapotrzebowanie na coraz lepsze i nowocześniejsze szafki RTV. Jak wybrać tę najlepszą? Zobacz najważniejsze rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę jeszcze przed dokonaniem zakupu.
Jak wybrać szafkę RTV?
15.03.2017

Rozmiar, kształt, wyposażenie i układ oraz dodatkowe funkcje – przy zakupie szafki RTV dopasowanej zarówno do wystroju wnętrza, jak i do własnych potrzeb każdy aspekt ma bardzo duże znaczenie. Zobacz, jak w 3 prostych krokach wybrać funkcjonalną i nowoczesną szafkę RTV.

 

Krok pierwszy – wybierz styl i kolorystykę szafki RTV

 

Zanim zaczniesz wybierać szafkę pod względem funkcjonalności, zastanów się nad jej wyglądem. W zależności od rodzaju aranżacji możesz kupić szafkę w stylu klasycznym lub nowoczesnym.

 

  • Szafka RTV pasująca do stylu klasycznego

Black Red White, szafka RTV Arosa, 699 zł

W tradycyjnych aranżacjach dużą rolę odgrywają przede wszystkim naturalne materiały, np. drewno. Wzór tego surowca znajdziesz między innymi w nowej kolekcji mebli Arosa od Black Red White. Słoje okrywające zarówno większość frontów, jak i blaty czy boki szafki sprawią, że mebel ten będzie pasował też do większości meblościanek często spotykanych we wnętrzach wzorowanych na aranżacjach z lat 80. i 90. XX wieku.

 

  • Szafka RTV pasująca do stylu nowoczesnego

Nowoczesne aranżacje – zwłaszcza te minimalistyczne – są pełne jasnych kolorów. Do tego stylu pasują szafki z kolekcji Median marki Black Red White. Jeśli jednak uważasz, że w Twoim pokoju dziennym brakuje ciepłych akcentów, możesz zdecydować się na szafę ozdobioną wzorem w barwie drewna dąb barique.

 

Krok drugi – wybierz rozmiar i rodzaj półek szafki RTV

Czas na analizę funkcjonalności poszczególnych modeli szafek RTV. Na tym etapie najważniejsze będzie ustalenie rozmiaru szafki i rodzaju wszystkich półek. Warto dobrze sprawdzić dostępne rozmiary, tak by wyposażenie pasowało do Twojego wnętrza.

 

  • Rozmiar szafki RTV

Black Red White, komplet szafek RTV Median

Wybierając rozmiar szafki pod telewizor i inne urządzenie, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość wolnej przestrzeni w pokoju. Bardzo ważne jest także ustalenie, ile i jaki rodzaj sprzętu elektronicznego ma się na niej znajdować. Jeśli będzie to jedynie niewielkich rozmiarów telewizor, wystarczy szafka o niedużym blacie. W innym wypadku będzie potrzebny blat, który zmieści nie tylko odbiornik telewizyjny, lecz także odtwarzacz DVD czy głośniki. Pamiętaj, że dzięki kolekcji Median od Black Red White możesz ustawić kilka modułów obok siebie, tworząc jedną, długą szafkę RTV.

 

  • Rodzaj półek w szafce RTV

To, czy zdecydujesz się na półki otwarte, czy zamknięte, zależy przede wszystkim od tego, jakim sprzętem elektronicznym dysponujesz i co poza nim chcesz przechowywać w szafce RTV. Jeśli w nowym meblu chcesz ustawić jedynie odtwarzacze, kino domowe i głośniki, wystarczą Ci półki otwarte. W zamykanych szafkach schowasz drobny sprzęt elektroniczny np. nieużywane smartfony i wszystkie akcesoria, a także lustrzanki cyfrowe czy zapasowe kable.

 

Krok trzeci – wybierz szafkę RTV z dodatkowymi funkcjami

Black Red White, komplet szafek RTV Median

Nowoczesność i funkcjonalność to nie tylko estetyczny wygląd czy odpowiednie dobranie rodzaju półek. Równie ważne są dodatkowe funkcje poszczególnych mebli. Rozwiązania na miarę XXI wieku zostały zastosowane na przykład w szafkach RTV dostępnych w nowej kolekcji Median od Black Red White zaprojektowanych zgodnie z zasadami koncepcji smart living. Za pomocą tych mebli możesz:

 

  • zamaskować wszystkie kable

Szafki RTV z kolekcji Median mają zamontowane duże prostokątne otwory, w których zmieszczą się złącza całej elektroniki znajdującej się w salonie. Dzięki temu wszystkie przewody będą umieszczone z tyłu mebla, tuż przy ścianie, a nie obok szafki RTV.

 

  • schować cały sprzęt grający

Szafki z kolekcji Median są wyposażone w półki zasłonięte specjalną tkaniną akustyczną, która nie tłumi dźwięków, dzięki czemu możesz rozkoszować się ulubioną muzyką lub ścieżką dźwiękową filmów.

 

Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać pozostałe meble nie tylko do pokoju dziennego, lecz także do innych pomieszczeń w domu? Na stronie Black Red White znajdziesz tysiące nowoczesnych inspiracji.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Danka (Ocena: 5) 16.02.2018 20:40
Właśnie niedawno dokupywałam sobie soundbar do mojego tv z panasonica, ale nie przemyślałam kwestii miejsca- gdzie go położę....ale przynajmniej dźwięk jest świetny :D Właśnie taka nowa szafka by mi się przydała co by przeorganizować moje mieszkanko, to jasne drewno do mnie trafia :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo