Jak zrobić bombki świąteczne z papieru krok po kroku?

Dzięki nim Twoja choinka będzie wyglądać oryginalnie i nowocześnie!
Jak zrobić bombki świąteczne z papieru krok po kroku?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/headandhands_/)
23.12.2016

Świąteczne drzewko jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych podczas Świąt Bożego Narodzenia. Każda gospodyni pragnie, aby jej choinka prezentowała się w wyjątkowy sposób. Z roku na rok zmienia się moda, także w dekorowaniu, dzięki czemu mamy duży wybór i możemy zdecydować się na sposób ozdabiania, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Ostatnio największym zainteresowaniem cieszą się dekoracje wykonane własnoręcznie. Co prawda trzeba poświecić trochę czasu, jeżeli chcemy żeby wyglądały ładnie i oryginalnie, ale dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze (nowe ozdoby do tanich nie należą) i same decydujemy o każdym szczególe. W sklepie raczej nie dostaniemy dokładnie takich dekoracji, jakich potrzebujemy, za to nasze dłonie mogą stworzyć wymarzone arcydzieła.

Co powiesz na bombki wykonane z papieru? Jeżeli myślisz, że są tandetne, jesteś w błędzie. Papierowe bombki są tegorocznym hitem! Poświęć chwilę na ich wykonanie, a na pewno udzieli Ci się magia świąt. Podpowiadamy, jak je wykonać krok po kroku.

Bombki mogą być małe, o wielkości spodka o średnicy 9 cm albo duże, 12-centymetrowe o wielkości płyty CD.

Zobacz także: Czym zastąpić bombki, aby choinka wyglądała oryginalnie? 18 rewelacyjnych propozycji

bombki diy

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/headandhands_/)

Krok 1

Co będzie Ci potrzebne?

Miękki papier A4 o dowolnym kolorze, klej z aplikatorem, spinacze biurowe, ołówek, nożyczki, szpilki.

Weź płytę CD (albo spodek) i odrysuj kółko na papierze. Na jedną bombkę potrzeba ok. 17-20 kółek. Wszystkie mogą być jednakowej barwy, ale możesz wybrać dwa kolory lub więcej. Wszystko zależy od Twojego gustu.

bombki diy

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/headandhands_/)

Krok 2

Każde koło zegnij na pół i nałóż kropelkę kleju w miejscu, gdzie powinna widnieć godzina 3.00. Sklej papier w tym miejscu. Jeżeli masz spinacz, użyj go, żeby lepiej przytwierdzić do siebie dwa brzegi albo po prostu przytrzymaj chwilę palcami.

Tak samo postępuj z każdym kołem. Sklej np. 10 złotych kółek i 10 czerwonych. Potem trzeba będzie połączyć je ze sobą.

Zobacz także: Jak zrobić stroik na Święta Bożego Narodzenia? Instrukcja krok po kroku

bombki diy

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/headandhands_/)

Krok 3

Najpierw wyobraź sobie (albo narysuj delikatnie ołówkiem) na każdej ze sklejonych połówek kwadrat. Powinien znajdować się pośrodku. Jego kąty wyznacz tuż przy krawędziach każdej połówki. Na każdy nałóż kropelkę kleju, a potem sklej ze sobą połówki dokładnie w tych miejscach.

Jeżeli chcesz, aby bombka była dwukolorowa, połączaj na przemian złotą i czerwoną połówkę. Dobrze będzie pomóc sobie spinaczami i spiąć bombkę w tych miejscach. Potem rozłóż ją delikatnie, a spinacze pozostaw jeszcze na jakiś czas, dopóki klej nie wyschnie.

bombki diy

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/headandhands_/)

Krok 4

Aby zrobić zawieszkę, zrób pętelkę ze wstążki dobranej kolorystycznie do bombki, a następnie wytnij z papieru małe kółko i natnij je pośrodku. Potem przełóż pętelkę przez nacięcie i przytwierdź od spodu do bombki za pomocą szpilki.

Bardziej kreatywnym osobom proponujemy przykleić tuż przy zawieszce kokardę. Wystarczy pokryć nacięte wcześniej małe kółeczko klejem i na to nałożyć ozdobę. Z kolei krawędzie bombek można posmarować klejem w sztyfcie i pokryć je brokatem.

Zobacz także: Redakcja Boska.pl pisze list do Świętego Mikołaja. Sprawdź, o czym marzymy w te święta!

 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3grqxC5VMis

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo