Jak zrobić bombki styropianowe?

Twoja choinka będzie wyglądała wyjątkowo!
Jak zrobić bombki styropianowe?
Fot. iStock
21.12.2016

Jednym z najprzyjemniejszych momentów w okresie przedświątecznym jest bez wątpienia ubieranie choinki. I choć może się to wydać dziwne – moda na jej przystrajanie zmienia się tak samo, jak trendy odzieżowe. W tym roku na przykład najmodniejsze są choinki w kolorze białym. Kilka dni temu podpowiadałyśmy nawet, jak ubrać białą choinkę i jakie ozdoby wybierać, aby całość robiła wrażenie.


Nic nie przebije jednak… rękodzieła. Własnoręcznie wykonane bombki sprawią ci wiele frajdy, a zachwytom rodziny nie będzie końca. Z czego można wykonać kuliste zawieszki na drzewko? Ze styropianu oczywiście.
Powiemy ci, jak stworzyć prawdziwe bombkowe arcydzieło!


Co jest potrzebne do wykonania bombek styropianowych?


Do przygotowania takich ozdób choinkowych będziesz potrzebować:


- kulek styropianowych (kupisz je w kwiaciarni, sklepach ogrodniczych lub pasmanterii)
- nożyczek
- wstążek, tasiemek, sznurków
- szpilek
- koralików, cekinów, guzików, świeżych gałązek z drzewka iglastego – słowem wszystkiego, co może zdobić taką bombkę
- opcjonalnie kleju na gorąco

bombka DIY

Fot. iStock

Jak zrobić bombki styropianowe?


Zaczynając od środka kuli, zacznij owijać ją kolorową tasiemką. Koniec tasiemki przytwierdź szpilką. Szpilki wbijaj też co kilka centymetrów, aby tasiemka się nie obsuwała. Od czasu do czasu przytwierdzaj też do bombki cekiny, koraliki lub małe guziczki. Jeśli masz pod ręką gałązkę świerku czy jarzębiny, przyklej ją klejem na gorąco.


Na samym czubku bombki przytwierdź sznureczek, dzięki któremu bombkę będzie można zawiesić na choince.


Wskazówka: Możesz zrobić albo wszystkie bombki w jednym stylu, albo każda może być inna. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie finalnym ci zależy.

bombka DIY

Fot. Prt screen https://www.tasiemkownia.pl/content/8-jak-zrobic-bobke-prazkowana

Jak zrobić bombki styropianowe ze wstążki


Brzmi trochę pokracznie prawda? A jednak da się wykonać taką bombkę! Będziesz potrzebować stosunkowo szerokich wstążek w różnych odcieniach (ale w jednej palecie kolorystycznej) oraz cienkich szpilek.


Wstążki potnij na kilkanaście pasków o długości około 6-7 centymetrów. Każdy z takich kawałków złóż następnie w kształt trójkąta i pojedynczo przypinaj trójkąciki obok siebie na styropianowej bombce. Kolejny rząd trójkątnych wstążek (np. w innym odcieniu) przypinaj tak, aby wychodził spod boków rzędu znajdującego się powyżej (tak jak jest to pokazane na zdjęciu). W ten sposób uzyskasz bardzo oryginalnie wyglądającą bombkę.


Podpowiedź: Własnoręcznie wykonana bombka jest także doskonałym pomysłem na prezent. Zwłaszcza, gdy ją spersonalizujesz i np. za pomocą cekinów lub brokatu ułożysz na niej imię osoby, którą obdarowujesz.


Nie przepadasz za bombkami? Nie szkodzi. TUTAJ znajdziesz 18 pomysłów na to, co zawiesić na świątecznym drzewku, by wyglądało niebanalnie.

Wesołych Świąt!

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo