Kompaktowa kuchnia do małego mieszkania

Wygodny mebel kuchenny "wszystko w jednym" to pomysłowa propozycja do bardzo małej kuchni...
Kompaktowa kuchnia do małego mieszkania
28.04.2009

Mała kuchnia to zazwyczaj duży problem dla projektantów - musi ona spełniać dwa podstawowe wymogi: wygoda i funkcjonalność. Wąska, długa kuchnia jest standardem w blokach. Posiada dwie dłuższe i dwie krótsze ściany, z czego w krótkiej ścianie umieszczone są zazwyczaj drzwi. W takim układzie czasem niemożliwe jest otwarcie kuchni na pokój poprzez wyburzenie ściany. Wtedy możemy wykorzystać pomysł niemieckiej projektantki, Ilji Oelschlägel, która stworzyła niezwykłą kuchnię w wersji mini.

Całość prezentuje się prosto, surowo i bardzo zaskakująco. Kompaktowy zestaw szafek kuchennych przybiera formę pojemnej meblościanki, z której, w zależności od potrzeb, wysuwa się stół, lampę i krzesła. Dzięki temu kuchnia będzie spełniać nie tylko rolę miejsca, gdzie się gotuje, ale również je, co nie zawsze jest możliwe w małych pomieszczeniach. Poza tym, we wnętrzu tej misternej konstrukcji można ukryć brudne naczynia, które nie będą cię rozpraszać podczas romantycznej kolacji tylko we dwoje.

Jak zapewnia pomysłodawczyni projektu, stworzona przez nią kuchnia posiada wszystkie cechy, które optycznie powiększą małe wnętrze i pozwolą funkcjonalnie je zagospodarować - prosty design, jasną kolorystykę oraz surową formułę. Obok meblościanki możesz postawić stylową retro lodówkę w soczystym kolorze, która ożywi pomieszczenie i nada mu charakteru.

Ciekawe jesteśmy, jak wam się podoba propozycja Ilji Oelschlägel? Czy sprawdziłaby się w waszej kuchni?

Zobacz także:

Stylowy hamak do ogrodu

Bukietowy fotel na wiosnę

Polecane wideo

Komentarze (103)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2009 22:43
wygląda jak karton.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2009 10:56
Ciekawe i przydatne, ale dla mnie to sie wydaje zbyt sztuczne, plastikowe, jak atrapa, nie skusilabym sie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2009 20:56
Jak by było urozmicone w kolorach i ogolnie jakos tak zrobione zeby nie wygladalo jak z kartonu to by bylo zajebiście. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2009 14:52
ciekawa tylko jestem gdzie sie zmiescily te lawki w takim razie to tez musialo byc na dlugosc takie wiec wcale tak malo miejsca nei zajmuje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2009 14:39
super!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie