Jak powinna wyglądać stylowa łazienka?

Łazienka jest miejscem, którego aranżacja może przysparzać pewne trudności. Dzieje się tak, ponieważ muszą znaleźć się tam konkretne sprzęty, których nie może w łazience zabraknąć. W pewien sposób może to być ograniczenie, lecz z drugiej strony to także wyzwanie. Jak urządzić łazienkę, by zachować jej praktyczne przeznaczenie, a przy okazji by prezentowała się stylowo?
Jak powinna wyglądać stylowa łazienka?
03.10.2016

Dobrej jakości materiały

Styl przejawia się w jakości wybieranych materiałów i sprzętów. Dobrej jakości płytki łazienkowe mogą być punktem wyjścia do kolejnych kroków, czyli wyboru urządzeń sanitarnych i armatury. Pamiętajmy, że kupujemy sprzęt na lata, dlatego nie myślmy jedynie o cięciu kosztów. Taka oszczędność ujawni się bardzo szybko, kiedy baterie łazienkowe zaczną wyglądać nieestetycznie i nie będą działały tak dobrze, jak na początku.

Francja elegancja

Dobry styl to niewymuszona elegancja. W sposób elegancki można urządzić wnętrze, jakie prezentuje się stylowo, a do tego zachowuje wszelkie przyjęte standardy. Styl to również zachowanie dobrego smaku, jakie ważne jest przy zestawianiu ze sobą rzeczy tak, by zachować odpowiedni poziom i uzyskać harmonię. W eleganckiej łazience powinien panować ład, dlatego dobrze jest, by rzeczy takie jak środki chemiczne czy artykuły codziennego użytku miały swoje miejsce. Lepiej sprawdzą się meble zakryte, jakie pozwolą na schowanie takich mało estetycznych przedmiotów.

Z jednej bajki

Poszukując inspiracji, warto pomyśleć o stworzeniu łazienki w jednym określonym stylu. Dobrze jest zastanowić się, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Czy chcemy stworzyć miejsce, które będzie pomagać nam się zrelaksować czy może chcemy uzyskać przestrzeń kipiącą energią i skłaniającą do działania już od rana? Przeglądając magazyny wnętrzarskie, oglądając różne ciekawe pomysły, wyłoni nam się w końcu obraz łazienki, jaka spełni nasze oczekiwania w stu procentach. A do wyboru mamy naprawdę dużo. Od nowoczesnych wnętrz po takie, które przeniosą nas do czasów naszych babć albo nawiązujące do orientalnych klimatów, do których czujemy sentyment. Wyliczać można bez końca.

Niepowtarzalność

Niektórzy powiedzą, że eleganckie wnętrze jest bardzo zachowawcze. Jednak zawsze można przemycić tu swoją niepokorną naturę i dużą wyobraźnię. Dobrze jest, kiedy stylowe wnętrze jest niepowtarzalne, zawiera elementy, jakich nie spotyka się w wielu łazienkach. Jeśli mamy w sobie duszę artysty i majsterkowicza zarazem, to możemy sami stworzyć niektóre elementy wyposażenia. Szafka pod umywalkę czy półka zrobiona własnoręcznie będą się wyróżniać i dodawać niepowtarzalnego klimatu.

Sprawdź także inne inspiracje w urządzaniu łazienki

Pozwólmy sobie na małe szaleństwo

Na każdą aranżację łazienki dobrze wpływa element, jaki przełamuje przyjęty, przewidywalny schemat. Jeśli urządzamy wnętrze w jednym klimacie, który jest dość stonowany, to warto pokusić się o wprowadzenie jakiegoś oryginalnego i wyróżniającego się elementu. Dzięki temu wnętrze nabierze ciekawego charakteru. Tchniemy w nie trochę życia, na czym zyska aranżacja łazienki.

Bez względu na to, czy wolimy bardziej surowe klimaty industrialne, czy też te nawiązujące do natury urządźmy przestrzeń łazienki z dużą starannością. Zadbajmy o detale. Wszelkie niedociągnięcia będą wpływały na gorszy efekt, a to przecież na dobrym efekcie nam zależy.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Jolka (Ocena: 5) 13.02.2018 09:19
Każdy ma inny styl i inne rzeczy mu się podobają, najważniejsze, żeby łazienka pasował jej użytkownikom, my z mężem postawiliśmy na innowacje i połączenie nowoczesności z tradycją, a to wszystko udało nam się znaleźć na www.wodtech.pl
odpowiedz
cemka (Ocena: 5) 13.01.2017 19:09
Od dawna marzy mi się nowa umywalka. Bardzo podobają mi się nablatowe, a przy tym minimalistyczne. Oglądałam w internecie już kilka pozycji, niektóre wyglądają naprawdę dobrze, ale znalazłam za mało by móc swobodnie wybierać. Możecie coś polecić? :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie