Bukietowy fotel na wiosnę

Oryginalny, bukietowy fotel wykonano z 30 tysięcy chusteczek higienicznych uformowanych w efektowne pąki róż…
Bukietowy fotel na wiosnę
11.04.2009

Podczas odbywających się niedawno Targów Designu w Mediolanie można było podziwiać wiele zapierających dech w piersiach projektów wnętrzarskich. Największą furorę zrobił jednak bukietowy fotel ozdobiony pąkami róż. Autorem tego niezwykłego konceptu jest ceniony japoński designer, Tokujin Yoshioka.

Zaprezentowane przez niego krzesło przypomina swoim kształtem szalenie modne w latach 60. kuliste fotele – jajka. Całość pokryto jednak nie skórą czy materiałem, a… bukietami róż wykonanymi z chusteczek higienicznych! Yoshioka przyznał, że proces przytwierdzania ich do siedziska był żmudny i pracochłonny, ale było warto:

Do stworzenia każdego fotela użyłem około 30 tysięcy chusteczek, aby uzyskać atmosferę bujania w chmurach. Dzięki temu Bouquet sprawia, że ludzie, którzy na nim siedzą, stają się szczęśliwsi, tak samo jak bukiet róż sprawia, że obdarowany się uśmiecha. Dynamiczne albo delikatne kolory mogą w każdym z nas wywołać inne, ale zawsze przyjemne odczucia".

I rzeczywiście, Bouquet Chair to trochę fotel nie z tej ziemi – lekki, elegancki oraz pozytywnie nastrajający. Z pewnością sprawdzi się zarówno jako element bardzo nowoczesnego, przestronnego wnętrza, jak i sielskiej, romantycznej sypialni w stylu retro. Obawiamy się tylko, że Bouquet Chair to coś z kategorii rzeczy bardzo delikatnych, tylko do oglądania. Ta misterna konstrukcja z pewnością wiele nie przeżyje, chyba że będziemy ją traktować jako piękny eksponat!

Zobacz także:

Akustyczny fotel dla melomanek

Łoże z baldachimem

Polecane wideo

Komentarze (87)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2009 10:25
aaa! Ja kce mieć taki! ten taki różowiasty ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2009 11:32
Tandeta...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2009 17:27
ten czarno - czerwony booskiii ;dd swietne po prostu .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2009 21:29
Swietny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2009 09:40
Zarabisty tenn bialy ; DD .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie