Home&you: Kubki kontra filiżanki

Filiżanka uznawana jest za symbol elegancji, w przeciwieństwie do używanych na co dzień kubków, które z kolei nierzadko darzymy większym sentymentem.
Home&you: Kubki kontra filiżanki
10.11.2015

Filiżanka uznawana jest za symbol elegancji, w przeciwieństwie do używanych na co dzień kubków, które z kolei nierzadko darzymy większym sentymentem. Kiedy zatem wypada podać napój w kubkach, jak odróżnić filiżankę do kawy i herbaty oraz o innych zasadach savoir vivre mówi stylista marki home&you.

Historia porcelanowej filiżanki zaczęła się ponad tysiąc lat temu. Od zawsze jest ona symbolem elegancji, wyrafinowania, a nawet luksusu. Pomimo wielu zmian obyczajowych nadal mamy przekonanie, że kawa lub herbata podana w filiżance jest synonimem dobrego smaku i nadaje wydarzeniu bardziej uroczysty wydźwięk. Z tego powodu podczas oficjalnych przyjęć, świątecznych spotkań, wizyt w restauracji lub chwil, które chcemy celebrować, sięgamy po filiżankę – tylko jaką?

– Podstawowa różnica polega na tym, że te do herbaty mają węższe dno i rozszerzają się do góry, z kolei te do kawy mają cylindryczne kształty. Przy obu nieodzownym dodatkiem jest oczywiście podstawka. Obecnie do wyboru mamy jednak znacznie więcej odmian i kształtów. W kolekcji home&you oprócz klasycznych porcelanowych filiżanek znajdziemy również wykonane z przezroczystego szkła (np. do zielonej herbaty), malutkie do espresso, czy zabawnie zdobione w zdecydowanie mniej poważnym stylu – mówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

Pomimo niekwestionowanego uroku filiżanek, na co dzień sięgamy po wygodny, nierzadko sporych rozmiarów, a przede wszystkim ten jeden – nasz ulubiony – kubek. Nie tylko podczas posiłków, ale także w pracy, w chwilach relaksu czy nawet w biegu po mieście lubimy mieć go przy sobie z ciepłą kawą lub herbatą w środku. – Kubki stały się tak powszechne, że nawet gdy odwiedzają nas znajomi, nie jest to faux pas, jeśli podamy im ciepłe napoje w kubkach. Co więcej, nie są one już tylko zwykłym naczyniem, ale też popularnym gadżetem, który przywozimy z podróży, wręczamy na prezent lub zbieramy do kolekcji. Z tego powodu zmienił się także wygląd kubków – w home&you mamy do wyboru wiele oryginalnych wzorów – np. z bohaterami bajek Dinseya, uroczymi sówkami, zabawnym napisem, jak również bardzo eleganckie, które możemy podawać zamiennie z filiżankami – mówi stylista marki home&you.

Z aktualna ofertą marki można się zapoznać na stronie: www.home-you.com.

Home&you

35 zł

Home&you

95 zł

Home&you

15 zł

Home&you

9,50 zł

Home&you

25 zł

Home&you

7,70 zł

Home&you

13 zł

Home&you

25 zł

Home&you

25 zł

Home&you

29 zł

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo