Wystrój wnętrz: Minimum czy maksimum?

Salon jest dla nas najważniejszym pokojem w ciągu dnia. Pierwsze, co robimy po wejściu do domu, to odwiedziny w salonie i chwila relaksu. Z tego powodu ważne jest, by pomieszczenie to odzwierciedlało naszą osobowość.
Wystrój wnętrz: Minimum czy maksimum?
17.01.2009

Urządzając salon, należy pamiętać, by stworzyć miejsce, w którym będziemy czuły się szczególnie dobrze, a które nadal będzie spełniało funkcję pokoju dziennego. Kiedy wybieramy meble, dodatki i kolory, nie mamy pewności, jak długo będziemy zadowolone z uzyskanego efektu. Kiedy jednak decydujemy się na zmiany, zaczynamy się bać, czy nie będzie konieczna wymiana wszystkich elementów.

Jeśli zdecydowałyśmy się we wnętrzu na minimalizm, będziemy miały większy problem, ponieważ w takim przypadku wszystkie rzeczy są do siebie ściśle dopasowane, trudno zmienić jeden element, nie zakłócając całości kompozycji. Tym bardziej że we wnętrzach, w których dominują proste kształty i niewielka liczba kontrastów kolorystycznych, ciężko wyrazić poszczególne cechy swojej osobowości. Jeśli jesteśmy wielbicielkami wypadów w góry, akcenty sportowe, takie jak stojak na narty czy dekoracje góralskie, zupełnie nie będą pasowały do oszczędnego wnętrza. Znacznie lepszym wyborem byłoby stworzenie pomieszczenia, w którym jest miejsce na różne dodatki i możliwość zmian. Jeśli chcemy zmienić wnętrze na minimalistyczne, musimy usunąć większość bibelotów, do których jesteśmy przywiązane. W efekcie, taki pokój nie będzie miłym i przyjemnym miejscem, do którego będziemy chciały wracać.

Natomiast „maksymalistyczny” wystrój wprowadzi do pomieszczenia ciepło. Minimalizm może jest modny, jednak nigdy nie zapewni nam przytulnego wystroju. Pamiętajcie jednak, żeby nie tworzyć wnętrza, w którym będzie tak przyjemnie, że aż ciasno. Zbyt wiele różnych tkanin (i w kwestii kolorów, i faktur) może spowodować chaos. Ramki na zdjęcia, wazoniki - wszystko to również powinno być dobrane z umiarem. Najlepiej dodatki wprowadzać powoli, jeden po drugim i dokładnie się zastanowić, gdzie co powinno stać. Tak zorganizowany pokój na pewno będzie naszym ulubionym miejscem przez długie lata.

Polecane wideo

Komentarze (93)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2009 17:53
no minimalizm ale tu maksymalizm jest pokazany beznadziejnie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2009 21:56
Ee - tutaj wszystkie fotki są głupie, ale ja to tak bym tego nie ważyła... Ze względu na minimalizm i maksymalizm - po prostu dekorować wnętrze tak, żeby było ładnie i pasowało.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2009 11:55
minimalizm.!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2009 18:14
minimalizm!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2009 21:28
Minimalizm ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie