Kobiety są uzależnione od komórek! Zabierają je do łóżka, WC (!), a także...

Telefon staje się dla nas ważniejszy niż seks.
Kobiety są uzależnione od komórek! Zabierają je do łóżka, WC (!), a także...
15.12.2013

Czy wyobrażasz sobie życie bez telefonu komórkowego? Tylko szczerze! My też nie. To niewielkie urządzenie ma dla nas spore znaczenie, bo ułatwia komunikację, a dobrze wszystkim wiadomo, że uwielbiamy ze sobą rozmawiać. Współcześnie telefon to jednak nie tylko połączenia głosowe i SMS-y, ale cała gama innych możliwości. Smartfonem wykonujemy zdjęcia, przeglądamy strony internetowe, aktualizujemy profile w portalach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie po niego sięgamy. I coraz częściej robimy to zupełnie nieświadomie, bo telefon nie jest już wyłącznie przedmiotem ułatwiającym życie, ale poważnym uzależnieniem!

Najnowsze badania na temat wykorzystywania telefonów komórkowych przez kobiety udowadniają, że coraz częściej smartfon jest przez nas bardziej pożądany niż nawet najlepszy kochanek. Bez faceta da się jakoś żyć, ale bez telefonu ani rusz! Nie wierzysz? Wnioski płynące z badania przeprowadzonego na zlecenie „Real Simple” i „The Huffington Post” są zatrważające. Telefon stał się naszą prawdziwą obsesją.

Wystarczy wspomnieć, że noce najczęściej spędzamy ze... smartfonem. Co 20 kobieta przyznaje, że śpi z telefon w jednym łóżku. Połowa trzyma go na szafce tuż obok głowy. Najczęściej po prawej stronie, by móc jak najszybciej po niego sięgnąć. 3/4 ankietowanych pań spogląda na ekran urządzenia przynajmniej raz na godzinę, ale co druga robi to... co 15 minut! To nie koniec dowodów na to, że jesteśmy uzależnione.

telefon

Telefon komórkowy okazuje się ważniejszy niż nasz partner. Na pytanie „Gdybyś musiała wybierać i zrezygnować z czegoś na cały miesiąc, to co by to było – telefon czy seks?”. 48 procent ankietowanych kobiet nie wyobraża sobie życia bez ukochanego smartfona i są gotowe zrezygnować na jego rzecz z seksu.

Jeszcze mniej cenimy swoich przyjaciół. Aż 66 proc. badanych pań przyznało, że wolałoby zrezygnować z widywania się z przyjaciółmi przez cały miesiąc, byle tylko móc korzystać z telefonu.

Potwierdzacie te wnioski?

telefon

Niemal 40 procent kobiet korzysta z telefonu siedząc na sedesie, a aż 75 proc. zmotoryzowanych ankietowanych otwarcie przyznaje, że SMS-uje w trakcie prowadzenia samochodu! Większość z nich nie czeka nawet na czerwone światło i wysyła wiadomości, kiedy pojazd się porusza. Może to doprowadzić do prawdziwej tragedii. Inne statystyki tylko to potwierdzają – coraz częściej przyczyną śmiertelnego wypadku na drodze nie jest alkohol czy narkotyki, ale właśnie telefon.

O ukochanym smartfonie nie zapominamy również przy jedzeniu. Rodzinny obiad nie jest dla nas wystarczającym powodem, by choć na chwilę odciąć się od swojej obsesji. 56 proc. badanych kobiet trzyma telefon na tyle blisko, by usłyszeć sygnał przychodzącego połączenia, SMS-a lub powiadomienia z portalu społecznościowego. 12 procent nie widzi żadnego problemu w tym, by położyć telefon tuż obok talerza.

Dane te wystarczająco nas pogrążają, ale jest jeszcze coś, z czego powinnyśmy zdać sobie sprawę...

Polecane wideo

Komentarze (22)
Ocena: 4.82 / 5
Angelika (Ocena: 5) 30.06.2015 20:34
Na tym polega rozwijająca się technologia, świat idzie do przodu i my razem z nim. Smarfony są genialnym wynalazkiem, w dodatku w dzisiejszych czasach można znaleźć takie, które nie zrujnują naszej kieszeni. Każdemu mogę polecić telefon V1 Viper i4G, jest fantastyczny, bardzo poręczny, ma dwie karty SIM i bardzooo szybko śmiga w necie. Moge przeglądac rozne stronki i nic się nie zawiesza. Każdy kto lubi technologiczne nowosci powinien sprawdzic ten telefon :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 14:26
Potrzebuje pomocy, porady.. Chcę kupić chłopakowi brelok do kluczy, Tira z grawerem. Tylko nie mam pomysłu na jakiś ładny napis, bardziej z zabawnych. Ma na imię Tomek, jest fanem tirów i lubi prędkość POMOCY! DO ŚWIĄT TAK MAŁO CZASU
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 12:50
Wyobraźcie sobie jak bardzo uzależnieni są nastolatki. Sama mam 15 lat i używam telefonu tylko do dzwonienia. Nienawidzę pisać smsów itp. Nie wiem co jest interesującego w tej rzeczy. Zaraz będziemy się porozumieć tylko przez telefon.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 11:55
przede wszystkim- to jest kwestia pokolenia, a nie płci! ogromna ilość facetów robi dokładnie to samo. a co do samego "problemu" powiem tak- jedni zalegają na cały dzień przed telewizorem, inni wolą czytać książkę i jednocześnie robić coś na smartphonie, po to jest
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 10:06
Chodzenie do toalety z telefonem jest obrzydliwe, ciekawe ilu paniusiom wpadł do klopa podczas intensywnego użytkowania. Można żyć bez telefonu bez przesady, owszem ułatwia życie ale go nie zastąpi.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie