Wystrój wnętrz: Pop-art wraca do łask

Wprowadź Warhola do swojego mieszkania - geometryczne wzory, feeria kolorów, dużo plastiku.
Wystrój wnętrz: Pop-art wraca do łask
05.12.2008

Pop-art narodził się zaraz po drugiej wojnie światowej wraz z kulturą konsumpcyjną oraz całym mechanizmem reklamy. Najczęściej kojarzony jest z postacią Andy'ego Warhola i jego twórczością. Jedno z flagowych dzieł artysty to obraz Marilyn Monroe.

Do Polski styl zawitał dopiero w latach 70. XX wieku. Teraz pop-art powraca na nowo. Urządzenie pomieszczenia w tym stylu to dobre rozwiązanie dla osób, które tęsknią za beztroskimi barwami „różowych lat siedemdziesiątych”.

Pop-art to mocne i jaskrawe kolory, sztuczne materiały, duże geometryczne wzory oraz odważne formy mebli. Wskrzeszony w XXI wieku może nadać twojemu wnętrzu albo ciężki, karykaturalny styl, albo landrynkowy i subtelny.

Pamiętajmy, że kicz w stylu pop-art jest zawsze modny i stylowy.

Kilka wskazówek, jak urządzić wnętrze w pop-arcie:

1. Wzory duże i geometryczne - oczywiście nasycone kolorem, np. koła, kwadraty; w różnych formach i połączeniach. Możesz kupić błyszczącą folię samoprzylepną, powycinać takie kształty i połączyć je w różne układy, nalepić na ścianę albo meble.

2. Pop-art to szaleństwo form. Stosuj krzykliwe barwy i odważne formy. Kolory tego stylu to barwy podstawowe, o dużej intensywności: żółty, czerwony, niebieski oraz pomarańcz i zieleń.

3. Podłoga może zostać w jednym kolorze, możesz również użyć kolorowych, geometrycznych paneli w połączeniu z terakotą. Istnieje też tańsze i prostsze rozwiązanie - małe dywaniki w kształcie koła, w różnych kolorach.

4. Materiały pop-artowe to plastiki i akryle. Przezroczyste krzesła, regały oraz stoliki pasują idealnie, nadają wnętrzu lekkości. Mają jednak wadę - są drogie. Żeby samemu poradzić sobie ze stworzeniem takich mebli, proponujemy plexiglas - to plastikowy, przejrzysty materiał dostępny w wielu kolorach i fakturach, a do tego niedrogi. Możesz bez problemu wykonać blat stolika albo siedzisko starego krzesła.

5. Aby odpowiednio zastosować formy, pamiętaj o prostocie - kształty kanciaste (romby, trójkąty, kwadraty) albo łagodne (koła, owale). Powinny być surowe, bez żadnych zdobień.

6. Kolor to bardzo istotny element pop-artowego wnętrza. Pamiętajmy jednak o umiarze. Bardzo łatwo przesadzić z ilością koloru i w pomieszczeniu stworzymy efekt placu zabaw.

7. Wykorzystaj również następujące dodatki:

- wazony w najróżniejszych kolorach i kształtach;

- plastikowe tacki na owoce;

- kolorowe pufy - koła, kwadraty i inne formy;

- fotele na jednej nodze, o futurystycznych kształtach;

- pełne czerwone usta, najlepiej duże i widoczne;

- i oczywiście, plakaty z obrazami Warhola.

Do odważnych świat należy, dlatego nie bój się zastosować pop-artu we wnętrzu. Radosny, kolorowy wystrój ożywi mieszkanie, a tobie doda energii i optymizmu.

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2010 13:09
Pop-art wbrew pozorom wcale nie jest prostym stylem. Myślę, że trzeba mieć albo bardzo dobry zmysł przestrzenny i estetyczny, żeby poradzić sobie z urządzeniem wnętrza w tym stylu, albo trzeba po prostu skorzystać z usług jakiegoś dobrego projektanta. Bardzo fajne aranżacje widziałam na stronie n-design.pl - maja naprawdę ciekawą ofertę i myślę, że urządzenie takiego wnętrza nie sprawiłoby im większego kłopotu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2009 14:59
www.livepopart.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2009 17:40
nie wiecie gdzie mozna znalezc taki obrazek jak ten kolo zegara z napisem pop-art na czerwonej obramowce?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2009 20:24
takie obrazy sa we Flo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2008 19:45
Kocham Pop-art!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie