To koniec mody na iPhony? Ludzie są już nimi zmęczeni! (Większość woli Samsunga Galaxy...)

Zmiany na niekorzyść odebrały iPhonowi wielu fanów.
To koniec mody na iPhony? Ludzie są już nimi zmęczeni! (Większość woli Samsunga Galaxy...)
08.07.2013

Jak do tej pory posiadanie iPhone`a było wyznacznikiem nie tylko zasobności portfela, ale i bycia trendy. Przez swoje oryginalne funkcje był marzeniem wielu gadżeciarzy i miłośników nowych technologii. Niestety, wciąż pojawiające się kolejne wersje tego smartfona zaczynają już męczyć jego fanów. 

Jak donosi `The Daily Mail`, który bazował na wyliczeniach agencji marketingowej We Are Social, jeden na pięć komentarzy dotyczących iPhone`a 5 w dniu jego premiery był negatywny. Biorąc pod uwagę, że mówiło o nim wtedy 1,7 mln internautów to wyniki zdają się być szokujące. Komentujący narzekali przede wszystkim na zmianę wtyczki do ładowania telefonu, błędy w Apple Maps i stosunkowo niewielkie zmiany rozróżniające ten model od jego poprzednika – iPhone`a 4.

 

Dla porównania na BlackBerry Z10 skarżyło się 18% internautów, a na Nokię Lumia 920 już tylko 15%. W zestawieniu najnowszych modeli popularnych smarfonów najlepiej wypada Samsung Galaxy S4, o którym wprawdzie w dniu premiery mówiło `zaledwie` 140 tysięcy internautów, ale tylko jedna na dziesięć wypowiedzi była negatywna. W przypadku tego ostatniego 56% komentarzy dotyczyło jego nowych funkcji, podczas gdy w tej kwestii iPhone 5 oceniany była tylko przez 29% jego użytkowników.

Firma Apple najwyraźniej postanowiła wykorzystać swoją popularność w 100% i wypuszcza `nowe` modele tego modnego telefonu, zwiększając ich cenę tylko ze względu na kolejną cyferkę przy nazwie. Jednak ludzie nie są naiwni – jeśli Apple dalej będzie stosować takie zabiegi marketingowe to jego dobra passa może się skończyć.

 

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 4.93 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2013 17:28
ja mam iphone 4s i jest świetny. ios jest bardzo dobrym systemem. lubię iphone nie tylko za logo ale za system, retinę, wykonanie i za jakość muzyki. sprawdziłam już samsunga, sony i nokię ale apple najbardziej przypadło mi do gustu. Choć nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona do tej marki po komentarzach innych
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2013 19:33
Jakbym miała co chwilę kupować nowy sprzęt aby być trendy to bym musiała chyba bank okraść...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2013 15:36
jedna z nielicznych wad iPhona jest cena. Jako kobieta doceniam to, że mieści się w dłoni i nie muszę używać obu rąk, żeby cokolwiek zrobić. i do tego łatwość obsługi. Na pewno nie przesiądę się na inną markę :)
zobacz odpowiedzi (1)
incepcion (Ocena: 5) 09.07.2013 10:37
Ja tam nie wyobrażam sobie życia bez mojej czwóreczki, ale nawet jak będę ją zmieniać za dwa lata czy coś, bo moja ma już ok dwóch lat to przesiądę sie raczej na 4s, piątka to jakieś dno, nawet pod względem wizualnym.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2013 21:52
ja mam macbooka, iphona i ipoda! nie umiem ich obslugiwac, ale wystarczy, ze rozkladam maca na stoliku w kawiarni, obok filizanki klade telefon, a w uszach mam biale sluchawki - wszystkie laski moje!!!
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie