Własnoręczne ozdoby na WIGILIJNY STÓŁ: Pomysły + Inspirujące zdjęcia (Świetny efekt!)

Piękne święta wymagają sporego nakładu pracy i specjalnej oprawy estetycznej.
Własnoręczne ozdoby na WIGILIJNY STÓŁ: Pomysły + Inspirujące zdjęcia (Świetny efekt!)
12.12.2012

Przedświąteczny czas upływa zazwyczaj na przygotowaniach – zakupach, porządkach i aktywności kulinarnej. Piękne święta wymagają w końcu sporego nakładu pracy i wyjątkowej oprawy estetycznej. Pachnąca choinka, przystrojony odświętnie dom i zapach piekącego się ciasta to jednak nieliczne z bożonarodzeniowych atrybutów. Również stół, szykowany na rodzinne biesiadowanie, prezentuje się inaczej niż na co dzień. My podpowiadamy, jak udekorować go efektownie!

wigilijny stół

Fot. digsdigs.com

Na stole wigilijnym idealnie zaprezentują się również własnoręcznie wykonane lampiony. Wystarczy wewnątrz prostokątnego kawałka kolorowego bristolu wyciąć mały otwór w kształcie gwiazdki, kartkę zwinąć w rulon i spiąć jej brzegi taśmą klejącą, a następnie do środka włożyć małą świeczkę.

Dobrym pomysłem będzie również ozdobienie stołu kwiatami. Warto kupić sztuczne i usunąć ich łodyżki, a następnie ułożyć kolorowe płatki na zwykłych talerzach. Kropką nad i będą wysokie świece, umieszczone w centralnej części naczynia.

wigilijny stół

Fot. digsdigs.com

To chyba jedna z najprostszych i zarazem najbardziej widowiskowych dekoracji świątecznego stołu. Aby ją stworzyć wystarczą wysokie, kolorowe kieliszki i kilka wrzuconych do środka bombek.

wigilijny stół

Fot. digsdigs.com

Warto również wyciąć z białego i czerwonego papieru napis „Wesołych Świąt”. Literki możesz zarówno zawiesić na sznureczku – tuż nad stołem wigilijnym – lub po prostu uformować z nich świąteczne hasło bezpośrednio na obrusie.

wigilijny stół

Fot. digsdigs.com

Wycięta z papieru choinka i umocowana na jej czubku gwiazdka z imionami gości lub gałązka choinki w postaci mini-świątecznego drzewka? Czemu nie! Bliscy nie będą mogli wyjść z podziwu.

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
ZapachLuxusuPL (Ocena: 5) 29.12.2012 17:58
Piękne są te ozdoby szczególnie te własnoręcznie robione. A jak do tego dodać jeszcze cudownie pachnące świece zapachowe to już w ogóle bajka :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2012 19:02
"Bliscy nie będą mogli wyjść z podziwu" gdy wykonam papierową choinkę z 3. strony ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2012 17:41
myślałam że znajde to jakieś ciekawe pomysły, ale co sie dziwić skoro to jest papilot - .-
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2012 15:42
że tak powiem takie amerykanskie to sie wydaje...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2012 15:06
I gdzie te dekoracje :P?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie