Najciekawsze porady Perfekcyjnej Pani Domu - triki z edycji brytyjskiej & polskiej - genialne!

Jeżeli marzy Ci się dom lśniący czystością, przeczytaj!
Najciekawsze porady Perfekcyjnej Pani Domu - triki z edycji brytyjskiej & polskiej - genialne!
06.10.2012

Program Perfekcyjna pani domu odniósł w Wielkiej Brytanii gigantyczny sukces, a gorliwa i zdyscyplinowana Anthea Turner zyskała rzesze zagorzałych fanek zarówno wśród gospodyń domowych, jak i pracujących kobiet sukcesu. Polski odpowiednik show o sprzątaniu podzielił jednak widzów. Jedni uważają, że Małgorzata Rozenek jest mało przekonująca w roli idealnej gospodyni, innych jej doskonałość fascynuje. Naszej rodowitej perfekcyjnej pani domu nie można jednak odmówić jednego – jej porady, inspirowane oczywiście wskazówkami Anthei Turner, są naprawdę skuteczne!

Specjalnie z myślą o Was zebrałyśmy je więc w jeden mini-przewodnik. Dzięki niemu Twój dom już zawsze będzie lśnił czystością!

Perfekcyjna pani domu

5. Z brudnym kranem łazienkowym lub kuchennym uporasz się w prosty sposób: obłóż go wacikami z octem i zostaw tak na kilka godzin. Potem przetrzyj kran ściereczką i gotowe.

6. Gdy nie jesteś w stanie zmyć osadu z kubka, natrzyj go solą.

7. Zabrudzone dno wazonu możesz wyczyścić, wrzucając do niego garść ryżu i wlewając trochę wody, po czym wszystko wstrząsając. Brud wraz z ryżem odpryśnie.

Perfekcyjna pani domu

1. Płytę kuchenną czyść za pomocą cytryny. Obierz owoc i wewnętrzną częścią skórki natrzyj brudne miejsca. Następnie zwilż płytę mokrą ściereczką, a na końcu wytrzyj wszystko do sucha.

2. Gumę do żucia usuniesz z dywanu dzięki kostce lodu. Połóż ją po prostu na kilka minut na gumie, dzięki czemu ta stwardnieje i będzie łatwiejsza do odklejenia.

3. Jeśli chcesz, aby liście twoich domowych kwiatów pięknie się błyszczały, raz na jakiś czas natrzyj je ściereczką zamoczoną w piwie.

4. Obawiasz się, że twój kot podrapie i zniszczy meble? Wystarczy, że natrzesz je skórką z pomarańczy. Zwierzęta nie znoszą tego zapachu, więc będą go unikać.

Perfekcyjna pani domu

8. Brudną muszlę klozetową wyczyścisz za pomocą kwasku cytrynowego. Posyp nim zabrudzone miejsca, a następnego dnia wyszoruj wszystko szczotką.

9. Jak umyć piekarnik? Rozgrzej go, posyp solą, a następnie grzej jeszcze 20 minut. Później przetrzyj ręcznikami kuchennymi.

10. bUporczywy osad na kafelkach usuniesz za pomocą mieszanki sody z octem (w skali 1:1).

Jak podobają Wam się te porady? Skorzystacie z nich?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak dobierać obrazy do wystroju wnętrza?

Podpowiadamy, w jaki sposób zagospodarować wolną przestrzeń na ścianie. Puść wodze fantazji!

Jak ocieplić mieszkanie jesienią?

Te rozwiązania sprawią, że Twój dom nabierze wyjątkowego, przytulnego klimatu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie