Wnętrze w stylu Black&White - inspirowane szachownicą: wyrafinowane & z klasą

Szykowne zestawienie dla wybrednych.
Wnętrze w stylu Black&White - inspirowane szachownicą: wyrafinowane & z klasą
25.11.2011

Połączenie czerni z bielą to jedna z kolorystycznych baz designu skandynawskiego, zestawienie wyraziste i bardzo szykowne. Postawić na taki miks to żadne ryzyko – w razie znudzenia dwubarwną ascezą można łatwo wzbogacić ją o dowolny kolor.

Wnętrze w stylu Black&White

Calvado.pl

Zobacz także:

Trójwymiarowe dekoracje ścienne (Efektowne rozwiązanie ZAMIAST obrazów)

Wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Wnętrze w stylu azjatyckim

Jeśli lubisz harmonię, prostotę i elegancję, styl Dalekiego Wschodu jest właśnie dla Ciebie!

 

Wnętrze w stylu Black&White

Czerń i biel – kolory możliwie najbardziej oddalone od siebie na palecie barw, a więc najsilniej kontrastujące, niosą ze sobą również pełen kontrastu przekaz: biel to kolor kojarzony z neutralnością, prostotą i porządkiem, czerń jest wyniosła, wyrafinowana i lubi dominować.

Wnętrze w stylu Black&White

Calvado.pl

Połączenie tych przeciwstawnych barw daje wrażenie nowoczesności i tradycji jednocześnie. Zestawienie black&white to minimalizm i prostota w najlepszym wydaniu, jednak prostota pełna ukrytego potencjału. Wystarczy jeden dodatkowy kolor, by załamać dwubarwny monopol i stworzyć zupełnie nową odsłonę wnętrza.

Wnętrze w stylu Black&White

Calvado.pl

Sklepy wnętrzarskie i internetowe (np. Calvado.pl) oferują imponującą ilość czarno-białych propozycji. Część z nich idealnie nadaje się do budowania niepowtarzalnego efektu kolorystycznego kontrastu w nowoczesnym, choć nie tylko, wnętrzu. Czarne taborety, półki, wieszaki, na tle śnieżnobiałej ściany robią wrażenie dominujących, a jednak nie przytłaczają. Wręcz przeciwnie - doskonale równoważą się z jasnym otoczeniem, tworząc swoistą barwną symbiozę.

Wnętrze w stylu Black&White

Również ornamenty ścienne, a także ramki na zdjęcia, nietuzinkowe zegary i inne przedmioty dekoracyjne, hołdują forsowanemu przez skandynawską sztukę aranżowania wnętrz przekonaniu, że prostota i minimalizm kolorystyczny to gwarancja doskonale zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.12.2011 14:21
mam mieszkanie urządzone w takiej czarno białej kolorystyce i naprawdę jest fajnie. ściany białe, meble czarne, a dodatki czerwone. nie jest przytłaczające mimo wielu czarnych elementów. kolorowe dodatki nadają wnętrzu pewnej radości. jedna ze scian w salonie mam pomalowaną farbą strukturalną z magnata i efekt jest bardzo fajny. używałam stiuku perłowego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2011 15:53
Jak w jakimś komiksie :) niezłe te czarno białe wnętrza, aż ma się ochotę wziąć farby i pokolorować to :) Zdecydowanie łagodniejszą i fajniejszą czarno - białą wersją jak dla mnie jest to: www.budnet.pl/Jak_stworzyc_ekologiczna_aranzacje_mieszkania,Aranzacje_wnetrz,107836-czytaj.html
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2011 14:33
To ważne! Sytuacja jest tragiczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, 600 psów i 30 kotów ma być UŚPIONYCH! Błagam was rozpowszechniajcie te wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy tez zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować Artur Starosz nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051 Proszę was wklejajcie to gdzie się tylko da
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2011 13:23
al.........................legro.pl/listing/user.php?us_id=3652418
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2011 12:30
zawsze mozna kupić skórzaną kanape w czarnym kolorze. nie będzie sie ani wycierać,ani brudzić itp. albo np szara sofa a cała reszta czarno-biała...też fajne połaczenie, bo biały czy kremowy to rzeczywiście niepraktyczny kolor jezeli materiał jest niezmywalny...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie