Trójwymiarowe dekoracje ścienne (Efektowne rozwiązanie ZAMIAST obrazów)

Wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.
Trójwymiarowe dekoracje ścienne (Efektowne rozwiązanie ZAMIAST obrazów)
18.11.2011

Niekontrolowany eklektyzm i barokowe przeładowanie mogą zmęczyć, a wręcz sprawić, że nasz dom, jako ostoja odpoczynku i wyciszenia, przestanie spełniać swe zadanie. Czy jednak warto uciekać w absolutną ascezę? Nie, ponieważ pozbawienie domu drobnych elementów dekoracyjnych jest równoznaczne z pozbyciem się indywidualnej duszy własnego lokum.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Jedni z nas postawią na galerię rodzinnych zdjęć, inni na dominujący we wnętrzu wielki obraz, kolejni zaryzykują pokrycie ściany fototapetą lub naklejkami ściennymi z zaprojektowanym przez siebie motywem. Każde z tych rozwiązań jest interesujące, a wybranie swojego własnego sposobu ekspresji ściennej wymaga nie lada samodyscypliny. Miłośnika przeróbek wnętrzarskich czeka trudny dylemat – na co zdecydować się, by wnętrze przejawiało jedyny w swoim rodzaju klimat, a zarazem nie męczyło jarmarcznym przeładowaniem?

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Jednym z godnych uwagi rozwiązań dekoratorskich jest trójwymiarowy ornament ścienny, składający się z kilku drobnych elementów, umożliwiających zamocowanie całości w dowolnym miejscu i kombinacji. Szczególnie pięknie prezentują się jasne ozdoby na tle ściany pomalowanej intensywnym kolorem – ciemne tło wydobywa bowiem delikatny urok ornamentu.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Jako dzieci najchętniej ozdabialiśmy ściany własnoręcznie, jako nastolatki uznawaliśmy oplakatowanie swej świątyni wizerunkiem idola za oczywisty element dekoracji wnętrza. Gdy oba etapy – rysowania kredkami świecowymi po tapecie i klejenia taśmą klejącą każdego milimetra ściany, można było uznać za zamknięte, nagle zapragnęliśmy porządku i ascezy. Jednak, jak pewnie nieraz zauważyliście, nadmierna asceza wygląda dobrze tylko na zdjęciach katalogowych. By dom miał prawdziwą duszę i by chciało się w nim przebywać musi zawierać trochę z nas samych.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Jednokolorowe ważki, kwiatki lub motyle w subtelny sposób ozdobią pustą ścianę i sprawią, że wnętrze nabierze lekko romantycznego, bardzo wdzięcznego wyrazu.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Minimalizm jest zawsze cnotą i na pewno ma więcej wspólnego z dobrym projektowaniem wnętrza niż nieprzemyślane bombardowanie go dodatkami. Jednak przy umiejętnym dekorowaniu wykończonych i umeblowanych pomieszczeń minimalistyczne rozwiązania oraz indywidualny sznyt nie muszą się wcale wykluczać.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Gdzie znaleźć takie ozdoby? Oferują je zarówno sklepy z materiałami wnętrzarskimi, jak i sklepy internetowe, np. Calvado.pl. Koszt tej niezwykle stylowej dekoracji nie jest wygórowany, waha się od 59 do 119 zł. Biorąc pod uwagę efekt, jaki powstaje we wnętrzu dzięki trójwymiarowemu ornamentowi, naprawdę warto rozważyć taki zakup.

ozdoby 3D

Fot. Calvado.pl

Zobacz także:

Wnętrze w stylu azjatyckim

Jeśli lubisz harmonię, prostotę i elegancję, styl Dalekiego Wschodu jest właśnie dla Ciebie!

Wnętrze w stylu romantycznym (Porady, inspiracje & piękne zdjęcia)

Pastelowe barwy, kwiatowe desenie i stylowe meble ujmują swoim niepowtarzalnym wdziękiem.

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 13:25
Jest ktoś obeznany gdzie można je kupić??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2012 12:01
gdzie można je kupić?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2011 14:04
Myślę, że napis po polsku nie miałby w sobie żadnego uroku... Bo bez sensu jest w angielskim!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2011 23:03
Ciekawe jak wyciera się kurz z tych motyli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2011 22:49
Z pewnością fajnie się wyciera z czegoś takiego kurz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo