Stwórz swoje sanktuarium

Miejsce, w którym odpoczywasz i pracujesz, relaksujesz się oraz planujesz, co dalej. Razem z Patricią Urquiolą urządź swoje sanktuarium.
Stwórz swoje sanktuarium
20.09.2008

Zasługujesz na miejsce, w którym czujesz się spokojnie i bezpiecznie, przebywasz sama z własnymi myślami. Dzięki odpowiednim meblom może ono stać się wygodne i wyjątkowe.

Lekkie i niebanalne wnętrza (jak w meblach Patricii) osiągniesz, stosując fałdy, marszczenia, koronki lub plecionki. Projektując swoje sanktuarium, pomyśl o miejscu relaksu i miejscu działania. Otaczając siebie kolorami natury: jasnym brązem, zielenią, ecru, wprowadzisz siebie w stan spokoju i odprężenia, a wprowadzając dookoła kolory aktywne: czerwień - burgund, żółty, pomarańcz, ożywisz swój umysł, poprawisz koncentrację i zmobilizujesz do działania. Jasne, beżowe ściany pozwolą ci się rozluźnić, gdy na energetyzująco czerwonej leżance z serii Antibodi będziesz planować pracę.

Podłoga w całym pomieszczeniu powinna być jednokolorowa, by nie wprowadzała chaosu z barwniejszymi meblami i nie tłumiła tych łagodniejszych. W celu uniknięcia wrażenia pustych lub sterylnych przestrzeni, w części wypoczynkowej można rozłożyć dywanik. Jego kolor i wzór może, a nawet powinien, lekko kontrastować z meblami, lecz postaraj się, by całość tworzyła harmonijny układ.

Oświetlenie może być tutaj najtrudniejszą kwestią, ponieważ należy zrównoważyć duże, jasne źródła światła dla aktywnej części pomieszczenia i łagodne, punktowe w części odpoczynku. Najpierw trzeba określić, w jakim stopniu pomieszczenie jest nasłonecznione.

Postaraj się, by naturalne oświetlenie działało w równym stopniu, gdy pracujesz i gdy się relaksujesz. Jeśli jednak musisz wybierać, to lepiej, by więcej słońca wpadało od strony pokoju. Po dodaniu kilku większych roślin, np. jukk, będziesz mogła wstawić fotel z serii Tropicalia, a w przypadku, gdy rezygnujesz z większej ilości naturalnej zieleni, możesz wstawić stoliki z serii Canasta. Zrezygnuj jednak z mebli plecionych w części, w której mocno działa sztuczne oświetlenie. Tu lepiej będą wyglądać fotele i krzesła z kolekcji dla Moroso.

Polecane wideo

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2008 12:57
okropne krzeslo... blee
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2008 20:03
Zajebiste lampy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2008 00:12
http://www.talesofmagic.plpl/?c=1&u=341028450
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2008 22:05
Boooskie:D:D:D:D:D::D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2008 16:02
otoz mozecie sie tu zarejstrowac http://www.ma-bimbo.com/user/p(...)?userId=2596180 ;) dziewuszki logujcie sie. to naprawde ciekawa strona;) mozecie przebierac, ubierac, kupowac i karmic swoje podopieczne na stronie i piac sie coraz wyzej po szczeblach mody :) ba! nawet mozecie wcielic swoje pomysly w zycie;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie