Meble dla ekologów - styl w zgodzie z naturą

Od paru lat trwa moda na przetwarzanie różnych rzeczy, tak aby w minimalnym stopniu zanieczyścić środowisko. Projektanci poszli o kilka kroków dalej i zaczęli tworzyć stylowe meble z recyklingu.
Meble dla ekologów - styl w zgodzie z naturą
16.09.2008

Recykling – to jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

"Garbage architecture" to architektura, ale również wnętrza i meble, które powstały zgodnie z zasadą recyklingu, czyli maksymalnego, ponownego wykorzystania tych samych surowców, przy minimalnym nakładzie wtórnego przetworzenia.

Recykling odbywa się w dwóch obszarach: produkowania dóbr oraz późniejszego powstawania z nich odpadów. Idea recyklingu zakłada wymuszanie odpowiednich postaw u producentów dóbr, sprzyjających produkcji materiałów odzyskiwanych oraz tworzenie odpowiednich zachowań u odbiorców tych dóbr.

Twórcy konceptu „mebli z recyklingu” sami przyznają, że nie wszystkie są piękne. Ale nie o piękno tu chodzi, lecz o filozofię towarzyszącą tworzeniu przedmiotów z już istniejących. Jest to proces przyjazny środowisku, co za tym idzie, nam samym. Kolejny plus to cena. Dobra cena.

Prezentowane meble są raczej zachowawcze, ujmują prostotą formy. Stół, który powstał z odpadów drzewnych, zachwyca różnorodnością materiałów.

Jak ilustrują zdjęcia, także wnętrze sklepu obuwniczego może powstać z mebli z przetworzenia, np. ze starych, drewnianych ram okiennych.

Schody stworzone zostały z drewnianej podłogi i elementów konstrukcyjnych starego zamku. Drewno nie zostało wyczyszczone, tak aby można na nim dostrzec historię użytkowania.

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2008 20:44
Stół jest prześliczny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2008 22:37
Pomysłowe ale nie w moim stylu......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2008 22:52
Kosmetyki z Vichy za darmo! wystarczy sie zarejestrować! klubnormaderm.pl/?userRegisterForm&friend=daria15daria
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2008 17:19
Świetnie i z pomysłem :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2008 16:09
naqjlepszy stol
odpowiedz

Polecane dla Ciebie