Stylowe włączniki - zbytek czy nowa jakość luksusu?

Przyjęło się, że włączniki kupujemy jakiekolwiek, aby były najtańsze. Okazuje się, że według niektórych nie ma nic gorszego!
Stylowe włączniki - zbytek czy nowa jakość luksusu?
15.09.2008

Często jest tak, że przy urządzaniu wnętrz wydajemy majątek na tzw. bazę, typu kanapa, komoda, itp. Ale to detale, wykończenia decydują o końcowym charakterze naszego wnętrza.

Większość z nas kupuje najtańsze, plastikowe włączniki w markecie, za 4 zł sztuka. Ale czy to jest to? Żyjemy w takich czasach, że mamy możliwość przebierania we wzorach i formach. Oczywiście, nie każda z nas przywiązuje do tego wagę, ale każda Papilotka powinna zadbać o takie szczegóły.

Jak pokazują najnowsze trendy w domowym wzornictwie, oprócz plastikowych, białych, brązowych czy ewentualnie czarnych, weszły na rynek włączniki i kontakty z innych materiałów.

Znani projektanci, którzy do tej pory nie zajmowali się szczegółami typu włączniki, wzięli się za ich projektowanie. Francuska firma Legrand, która funkcjonuje na polskim rynku, w zeszłym roku zleciła grupie znanych projektantów ozdobienie produkowanych przez siebie seryjnie włączników, autorskimi aplikacjami.

Stworzenie nowatorskich detali wziął na swoje barki Pierre-Yves Rochon, architekt wnętrz, który od 1979 pracuje na całym świecie. Jego szczególną pasją jest współtworzenie hoteli, m.in. Ritz, Intercontinental, Four Sesons, Savoy.

Polecane wideo

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2008 10:17
ciekawe gdzie mozna kupic i ile kosztuja :):D^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2008 14:59
Super... xD I tak myśle, może odpicuje sobie swój? :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2008 12:33
[quote="xxkrzysiulaxx"]ja chcę taki dżecik, ale też nie wiem gdzie kupić[/quote] sa codne jak jaz cos znaidziesz to dai znac.podobne sa w media..ale sie nie umywaia do tych!pozdrawiam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2008 15:02
ja chcę taki dżecik, ale też nie wiem gdzie kupić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2008 16:30
gdzie mozna takie bajery kupicc???
odpowiedz

Polecane dla Ciebie