Paryski szyk w domowych wnętrzach

Styl paryski z powodzeniem łączy w sobie elegancję, klasę i luksus z delikatną nutką kokieterii.
Paryski szyk w  domowych wnętrzach
29.07.2011

Paryż – miasto artystów, mody i zakochanych... Kolebka najnowszych trendów i bastion stylu dawnych epok. To właśnie tu współistnienie odmiennych nurtów wydaje się zupełnie naturalne, niewymuszone, harmonijne. Ta inspirująca świat synergia widoczna jest również we wnętrzach paryskich domów, zaklęta w kolorystyce i arcyważnych detalach.

Styl paryski zobrazować można za pomocą kilku określeń powiązanych z dwoma słowami-kluczami: historią oraz nowoczesnością. Ta nietuzinkowa mikstura z powodzeniem łączy w sobie z jednej strony: elegancję, szyk, klasę, przepych, dekoracyjność, blask i luksus, a z drugiej: lekkość, awangardę, nieszablonowość, pikanterię, intymność, romans i nutkę kokieterii.

paryski szyk

O krok do przodu

Tymczasem jednak pałacowy przepych dawnych lat z powodzeniem przeplata się z wysublimowanymi detalami wyznaczającymi nowe, awangardowe trendy. Indywidualny styl domownika w niewymuszony sposób przemycony jest w najdrobniejszych detalach. Gra kolorów, deseni, przedstawienie dobrze znanych rozwiązań z innej perspektywy… To wszystko sprawia, że styl paryski to styl o wielu twarzach, niejednoznaczny. Dla jednych oznacza blichtr, przepych, emanowanie bogactwem form, dla drugich – mocne akcenty z delikatnymi dodatkami, nadającymi całości wdzięku i niespotykanej magii.

Zobacz także:

Dom w stylu lalki Barbie (Słodki, kiczowaty i bardzo różowy - ZDJĘCIA!)

Która z nas, choć przez moment, nie chciałaby w nim zamieszkać?

Czar piaskowych dekoracji, czyli styl plażowy w Twoim mieszkaniu

Wakacyjne kolory we wnętrzach to świetny sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży!

paryski szyk

Tchnienie dawnych epok

W paryskich wnętrzach znajdziemy więc przedmioty z duszą – stare pamiątki odziedziczone po przodkach, pożółkłe zdjęcia nadgryzione zębem czasu, porcelanowe lub ceramiczne figurki czy inne cenne przedmioty, które – gdyby potrafiły mówić – opowiedziałyby niejedną fascynującą historię. Klimat arystokracji tworzą także drogocenne meble, tzw. „ludwiki” (to szerokie określenie, obejmujące pięć stylów w dekoracji i sztuce użytkowej, wywodzi się od imion francuskich królów), zachwycające monumentalizmem lub finezją.

Współcześnie bardzo drogie antyki z powodzeniem zastępowane są też ręcznie postarzanym wyposażeniem: meblami okraszonymi specjalnie spreparowanymi pęknięciami i przecierkami, szczotkowanymi i wykończonymi kolorową bejcą drewnianymi podłogami z pełnej deski czy np. lustrami w patynowanych ramach – zdradza Dominika Chwastek z firmy Baltic Wood™.

paryski szyk

Co więcej, duchy historii emanujące z paryskich domostw pochodzą z różnych okresów. Przenikając się wzajemnie, tworzą eklektyczną mieszankę stylów, w której dostrzec można wyraźne ślady rokoko, neoklasycyzmu, art déco czy belle époque. Zachwycające sofy, szezlongi, łóżka, bogato zdobione kabinety, a także wymyślne konsole nadają pomieszczeniu szczególnego charakteru, który potęgują wyszukane rzeźby, zmyślne butelki po perfumach, fantazyjne sztukaterie. Wydawałoby się więc, że w paryskich wnętrzach czas się zatrzymał…

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2012 14:37
SoXTuL tzcfygdroqnm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 10:08
5Bdgsr fqdmqiztdjlr
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2011 16:55
This artcile went ahead and made my day.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2011 13:56
8nUbgi gebqqosqxcox
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2011 08:28
Aperpcitaion for this information is over 9000—thank you!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie