Romantyczne oświetlenie w sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym przeżywamy wiele intymnych chwil. Dobrze, by towarzyszył im odpowiedni nastrój. Znamy kilka sposobów na wprowadzenie romantycznej atmosfery za pomocą światła.
Romantyczne oświetlenie w sypialni
12.09.2008

Idealna romantyczna sypialnia ma być przede wszystkim przytulna. Oświetlenie powinno tworzyć miły nastrój - nie może być ostre, zbyt jasne. Powinno być kilka punktów oświetleniowych, niekoniecznie na suficie.

Lampki na stolikach nocnych, na ścianach czy na meblach - odpowiednia ich liczba otworzy możliwość wybrania takiej konfiguracji, na jaką masz danego wieczoru ochotę. Dyskretne światło małych lamp nie tylko oświetli pokój, ale wprowadzi odpowiedni nastrój.

Świetnym wyborem jest łączenie różnych rodzajów światła. Unikaj jednak dużych kontrastów, jaskrawości, zmniejszaj je, wprowadzając łagodne, relaksujące przejścia światłocienia, wykorzystując świetlówki w barwie ciepłej bieli lub kolorowe żarówki. Zasłonięte źródła światła ograniczą zbytnią jaskrawość, łagodnie wydobywając formy i przedmioty stanowiące scenerię pokoju.

Zastosowanie oświetlenia w kolorze czerwonym niewątpliwie pobudza, wzmacnia podniecenie, można więc pokusić się o tego rodzaju oświetlenie w wyjątkowych sytuacjach. Z drugiej strony, postaraj się nie stosować żarówek o barwie chłodnej, niebiesko-zielonej, gdyż wprowadzają stan niepokoju i zimna, psującego romantyczny nastrój. Efekty kolorystyczne można uzyskać, stosując pastelowe żarówki Philips Softone lub kolorowe filtry montowane w oprawach.

Niepowtarzalny efekt wnętrza sypialni można stworzyć, wprowadzając przesłony, kryjące szereg żarówek. Ważnym elementem, bez którego nie uzyska się nastroju romansu, są zasłony i firanki. Koniecznie muszą się znaleźć w pokoju, gdyż bez nich nie uzyska się odpowiedniego klimatu (można się pokusić nawet o baldachim). Rzucając na nie odpowiednio dobrane światło, wytworzysz wspaniałą atmosferę, która udzieli się wam obojgu.

W wydłużonym, ciasnym pomieszczeniu, skierowanie światła na krótsze ściany równoważy różnice w proporcjach. Daje efekt wygodniejszego i przytulniejszego pomieszczenia. Podświetlenie ażurowych przesłon i wnęk ściennych wzmacnia walory estetyczne pokoju i potęguje już uzyskany efekt.

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
Marakuja (Ocena: 5) 01.06.2016 11:51
Powalający efekt 3 d w każdej sypialni sprawdzi się znakomicie. Elway to jakość, na którą stać każdego. I ja polecam ich wyjątkowe komplety pościeli i najwyższą jakość wykonania. Perfekcja w każdym calu, a zakochać się można w znakomitych motywach. Takich, jakich mnóstwo tutaj wwelwaybiz
odpowiedz
Moje3D (Ocena: 5) 30.05.2016 17:14
Oświetlenie w sypialni to nie wszystko. Niezbędne są również stylowe dodatki, takie choćby jak wysokiej jakości pościel. Ja polecam tę najbardziej efektowną, z trójwymiarowym efektem, od Elway. Większe rozmiary kompletów dostępne tu: www[at]elway[at]biz/37-posciel-3d-180x200 mniejsze zaś właśnie tutaj www[at]elway[at]biz/34-posciel-3d-160x200?p=2
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 00:27
czy ktoś wie gdzie można kupić takie łóżko?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2009 23:20
http://krysztalylux.eu/images/fullfoto/arkadia41.jpg mnie sie podoba ten na sufit + 2 x takie lampeczki http://krysztalylux.eu/images/fullfoto/4107-17-1wew.jpg co wy na to? :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2008 19:19
Witamy, Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego salonu oświetleniowego mieszczącego się w Galerii Arkada w Poznaniu przy ulicy Obornickiej 229. Jesteśmy zainteresowani wszelka współpracą z projektantami wnętrz na specjalnych warunkach. Oferujemy oświetlenie nowoczesne, klasyczne, kryształy, kinkiety, kolekcję łazienkową, dziecięca oraz nowoczesne i stylowe lampy włoskiej kolekcji LIRIO – jedyny punkt sprzedaży lamp LIRIO w Poznaniu. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu bądź kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na indywidualną rozmowę z naszym przedstawicielem. SALON OŚWIETLENIOWY ELEKTRO-DOM UL.OBORNICKA 229 60-650 POZNAŃ tel. 061 6561888 [email protected]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie