TOP 10: Pomysły na własnoręczne ozdoby wielkanocne

Zachęcamy do zabawy w samodzielne dekorowanie domu na Wielkanoc!
TOP 10: Pomysły na własnoręczne ozdoby wielkanocne
11.04.2011

Większość kobiet chce, aby ich mieszkanie pięknie prezentowało się na Wielkanoc. W tym celu biegną do sklepu po efektowne, ale drogie stroiki świąteczne.

Nie musisz jednak wydawać ogromnych sum pieniędzy na dekoracje. Zainspiruj się naszymi pomysłami i w tym roku wykonaj ozdoby sama. Miłej zabawy!

Mini-doniczki ze skorupek

Skorupki jajek będą się świetnie prezentowały jako doniczki dla małych wiosennych kwiatków, rzeżuchy lub kiełkującego owsa. Najpierw delikatnie usuń górną część skorupki nożykiem (najlepiej w gotowej wydmuszce - aby ją zrobić należy przekłuć jajko po dwóch przeciwległych stronach i przez jedno nakłucie powoli wydmuchać jego zawartość, która wyjdzie przez drugie nakłucie).

Następnie oczyść wnętrze skorupki i umieścić w niej odrobinę ziemi i małą sadzonkę kwiatka lub posyp ziemię nasionami owsa lub rzeżuchy i czekaj aż wyrosną. Takie wielkanocne doniczki pięknie będą wyglądały w koszyczku wypełnionym kolorowymi piórami, kamykami lub trocinami.

Kolorowe bombki z jajek

Aby przygotować takie jajko bombkę, najpierw gotową wydmuszkę zanurz w kolorowych barwnikach, a gdy wyschnie doklej do niej mocnym klejem tasiemkę, którą dodatkowo możesz ozdobić kupionymi w pasmanterii kwiatkami.

Inną metodą jest owinięcie wydmuszki paskami barwnego, lekkiego materiału, a następnie przepasanie wzdłuż i przyklejenie tasiemki, która posłuży jako zawieszka.

Kolorowe bombki z jajek powieś na baziach lub kwitnącej forsycji. pięknie będą się prezentować również w wyeksponowanym miejscu pokoju, np. na karniszu okna.

Pisanki w koszyczku do jaj

Bardzo prostym sposobem na efektowne wyeksponowanie wielkanocnych pisanek jest umieszczenie ich w najprostszym z możliwych koszyczków, czyli tym, w którym kupujemy jajka. Wyklej jego wnętrze kolorowym papierem, wyłóż papierowymi wiórkami, kolorowymi piórkami lub tasiemkami, a następnie w każde zagłębienie wsadź pisankę. Dla lepszego efektu jajka możesz oblepić barwną błyszczącą folią aluminiową.

wielkanocne ozdoby

Kurczaczek z wełny

Weź kawałek żółtej wełny i zroluj go w dłoniach, nadając mu kształt jajka. Do miski z ciepłą wodą nalej trochę mydła w płynie, następnie zamocz w niej wełniany kawałek. Wyjmij, wyciśnij tak, aby nie kapało, a następnie weź następny kawałek wełny i owiń luźno ten mokry. Namocz cały kawałek ponownie w wodzie, wyjmij, wyciśnij i roluj w rękach przez kilka minut, aż rozpocznie się proces filcowania wełny. Po kilku minutach kształt kurczaczka powinien być gotowy.

Włóż go pod kran i polewaj na przemian gorącą i zimną wodą. Czynność ta utwardzi wełnę i ściśle zbije ją w kłębek. Ponownie uformuj kurczaczka. Z pomarańczowego filcu wytnij mały romb i większy trójkąt prostokątny - naprzeciw kąta prostego wytnij mały trójkącik – to będą nogi kurczaczka. Przyszyj dzióbek i nóżki. Skrzydełka uformuj za pomocą nożyczek (ich uchwyt odciśnij po prostu na korpusie kurczaczka).

Pszczółka z wydmuszki

Z jajka zrób wydmuszkę, a potem wypłucz wnętrze skorupki. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie włóż ją do żółtego barwnika i wysusz.

Markerem lub farbami namaluj na skorupce oczy i usta pszczoły. Potem wytnij z chusteczki skrzydełka i przyklej je klejem lub taśmą dwustronną.

Namaluj czarne paski. Następnie przez otwory w wydmuszce przewlecz długą żyłkę. Zaczynaj wkładać żyłkę od mniejszego otworu. Jeżeli nie możesz sprostać przewleczeniu żyłki, załóż ją na długą cienką igłę. Na końcu zawiąż oba końce żyłki i zawieś pszczółkę na karniszu lub na bukiecie kwiatów.

Pisanki na trawie

Posadź trawę lub szczypiorek w podłużnych, kolorowych doniczkach. Kiedy wyrosną, w źdźbłach pochowaj pisanki, kurczaczki, zajączki, czy kwiaty. Doniczka z trawą może być również wykorzystana jako ciekawy świecznik.

wielkanocne ozdoby

Pisankowe ozdoby

Pomaluj jajka farbami lub mazakami w różnokolorowe, fantazyjne wzorki. Następnie przewiąż je barwnymi tasiemkami i zrób kokardki. Końce tasiemki powinny zostać długie i opadać luźno. Tak przyozdobione pisanki rozłóż swobodnie na świątecznym obrusie.

Wiosenna łąka na talerzu

Na białym talerzyku ułóż kiełki rzeżuchy, listki rozmarynu i gałązki obsypane baziami. Na takiej łące połóż sztuczne pastelowe motyle i kolorowe ptaszki. Dla lepszego efektu dodaj też ptasie piórka i kolorowe tasiemki.

Ludziki ze skorupek

Oryginalną ozdobą wielkanocnego stołu będą pisanki przypominające… ludziki. Delikatnie usuń górną część skorupki w wydmuszce. Umyj skorupkę i wysusz ją. Następnie nasyp do niej świeżej ziemi i posadź ziarna trawy. Codziennie spryskuj je wodą. Po upływie kilku dni trawa powinna urosnąć. Kiedy to nastąpi flamastrami narysuj na skorupce śmieszne buźki.

Kilka takich zabawnych wydmuszek ustaw obok siebie na ozdobnej tacy i połóż na świątecznym obrusie.

Wielkanocne robótki ręczne

Jeśli potrafisz szyć lub robić na drutach, wykorzystaj stare skrawki materiału lub resztki włóczki, aby przygotować materiałowe zajączki, kurczaczki lub baranki. Takich nie znajdzie się w żadnym innym domu, a odpowiednio przechowywane posłużą ci za piękną dekorację na długie lata!

Maja Zielińska

Zobacz także:

Uzdrawiająca moc kadzidełek: Które ściągają miłość, zapewniają bogactwo albo wypędzają złe moce?

Pal kadzidełka – dzięki nim oczyścisz dom ze złych energii, zapewnisz sobie szczęście, powodzenie i spokój.

10 ślicznych wazonów na wiosenne kwiaty

Wiosna to wspaniała okazja do zakupu modnego wazonu, który podkreśli piękno kwitnących roślin!

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2011 13:34
artykuł jest przydatny ale przyznaje dużo z tych art papilota jest beznadziejnych i fałszywych
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 15:19
co za beznadziejny artykuł.... papilot schodzi na psy, to ma być top 10? wchodzac na google i wpisaujac ozdoby wielkanocne mam 100 lepszych pomyslow....... żaaaaal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 12:17
eh ja już wyrosłam z tych ozdób ale pamietam jak w dzieciństwie je robiłam to były super czasy ale pisanki maluje do dziś:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 19:05
ale musisz być smutna i zrzędliwia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2011 11:17
bardzo trafną ozdobą jest zakup styropianowych jajek i ozdabianie cekinami (wbijanie ich szpilką) cudowne efekty!!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo