Wielkanocne inspiracje: Jak stylowo ozdobić świąteczny stół?

Aby Wielkanoc zyskała jeszcze większego uroku, warto zatroszczyć się o świąteczną oprawę domu. Śniadaniowy stół nie musi być ani nudny, ani monotonny.
Wielkanocne inspiracje: Jak stylowo ozdobić świąteczny stół?
13.04.2011

Wyjątkowy czas, wiosenny nastrój, niezapomniane chwile. Delikatna, puszysta jak bazie biel, różne odcienie soczystej zieleni i przebłyski ciepłego jak słońce koloru żółtego…. Z takimi obrazami kojarzy się Wielkanoc. W tym czasie rozkoszujemy się rodzinną atmosferą i pysznościami, których nie brakuje na suto zastawionych stołach!

Aby święta zyskały jeszcze większego uroku warto zatroszczyć się o całą oprawę. Świąteczny stół nie musi być ani nudny, ani monotonny. Wystarczy odrobina wyobraźni. Ugotowane na twardo jajka - nieodłączny element większości wielkanocnych potraw - będą pięknie się prezentowały i jeszcze lepiej smakowały, gdy przekrojone na pół, ułożymy na kilku listkach świeżej rucoli czy pokrojonych w drobną kosteczkę pomidorach. Idealnym uzupełnieniem będzie odrobina świeżo zmielonego kolorowego pieprzu. Taką przekąskę najlepiej podać na fantazyjnie ozdobionej porcelanie, która idealnie współgra z wiosennymi potrawami.

Taka właśnie jest kolekcja zastawy stołowej Green Garland od Villeroy & Boch. Inspirowana pięknem ogrodów, reprezentuje nowy trend - swojski i pełen spokoju. Delikatne liście w odcieniach zieleni stopniowo przechodzącej w biel połączono z białymi, czerwonymi oraz żółtymi kwiatami bzu, uzyskanymi przy użyciu techniki akwarelowej. To wszystko nadaje zastawie romantyczny i niezwykle elegancki charakter. Osoby, które przywiązują wagę do tradycyjnych wartości, ale zarazem nie uciekają od nowoczesności, z pewnością zachwycą się tym designem.

Elementy porcelanowej kolekcji oraz szkła można dowolnie ze sobą zestawiać, dzięki czemu świąteczny stół zawsze będzie niepowtarzalny i oryginalny.

Zobacz także:

10 ślicznych wazonów na wiosenne kwiaty

Kolorowe gadżety do mieszkania - WPROWADŹ WIOSNĘ DO SWOJEGO MIESZKANIA!

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 19:19
ważne żebyś się sugerowała swoim stylem a nie tym co piszą w artykułach.... mieć swój styl to podstawa:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 14:26
tia, dzięki, zawsze miałam problem z tym, jak stylowo ozdobić stół z jedzeniem. ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 12:41
obrus świateczny na stole np w zajączki, kolorowe talerzyki, serwetki świeczka pisanki i te potrawy wielkanocne ze świeconki i jest cały nastró:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 10:25
ładne talerzyki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 10:25
śliczne zielone kolorki, uwielbiam wiosnę i Wielkanoc i w ogóle jak jest już ciepło na dworze !!!! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo