Urodzić, czy usunąć?

27 Maja 2010

Drogie Papilotki moja historia opiera się na wpadce, która do dziś wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Urodzić, czy usunąć?

 Drogie Papilotki, moja historia opiera się na wpadce, która do dziś niesie za mną wiele niemiłych wrażeń. Wydarzyło się to w kwietniu z moim chłopakiem, po upojnej nocy. Zrobiłam test ciążowy. Wynik był negatywny, dlatego nie martwiłam się do czasu, aż okres, zaczął mi się spóźniać dwa tygodnie. Zrobiłam, więc drugi test ciążowy, w którym wyszedł pozytywnie. Od razu poinformowałam o tym matkę, żeby poszła ze mną do ginekologa. Lekarz jednak stwierdził, że jest za wcześnie, by cokolwiek na temat ciąży powiedzieć, jeśli jest, to bardzo malutka. Powiedziałam o tym mojemu chłopakowi. Wpadł w szał, zaczął szukać sposobu, jak usunąć i nawet nie chciał słyszeć, że chcę urodzić. Na początku też sama nie chciałam, by cokolwiek się we mnie rozwijało. Nie dopuszczałam takiej myśli do siebie, dlatego też sądziłam, że najlepiej byłoby usunąć, choć w Polsce jest to nielegalne, ale jest wiele "środków" poronnych.

W rodzicach miałam oparcie, mówili, że pomogą mi, że będę normalnie kończyć szkołę i że jakoś damy radę. Przestałam wtedy myśleć o usunięciu, zastanawiałam się nad tym, czy jestem w ciąży, bo nie miałam mdłości, ani żadnych tego typu objawów.

Niedawno byłam na usg, by przekonać się, czy jednak coś we mnie rośnie, lecz lekarz powiedział mi, że mam ładną równą macicę, nie powiększoną i równą i jak na razie nic tu nie widać. Zaczęłam wtedy myśleć, że to może być zupełnie coś innego, że brak okresu wynikał po prostu ze stresu. Powiedziałam chłopakowi, że chce urodzić. On na to, że nie przyzna się, że to jego, że nie chce być ojcem i miałam wrażenie, jakby chciał zakończyć ten związek. Było mi przykro, że tak zareagował.

Przede mną badanie krwi w którym wyjdzie czy jestem na100% w ciąży czy nie. Zawalił się mój świat, mam ochotę po prostu uciec stąd. Nie mam oparcia w chłopaku którego kocham. Jego przyjaciel mi mówił w zaufaniu, że chce ze mną zerwać po tym, jak wezmę tabletki "i będzie po kłopocie". Powoli się do tego przygotowuję, bo sama czuję, jak się wszystko sypie. Gdyby nie rodzice, nie wiem, co bym z sobą zrobiła. Jednak najbliższa rodzina potrafi wesprzeć najlepiej.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (153)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-14 19:30:45

nie usuwaj nie radze urodzisz zobaczysz że będziesz szczęśliwa bo potem możesz naprawdę żałować będzie dobrze :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 23:03:32

Będzie dobrze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-28 23:35:32

Nieważne, co się stanie, proszę, nie zabijaj swojego dziecka!!! Zabieg aborcji często prowadzi do niepłodności u kobiety. Do końca życia żałowałabyś tego, że stałaś się morderczynia dla swojego dzieciątka. Każdy ma prawo do życia. Obejrzyj filmy o aborcji np. ,,Niemy krzyk" i nie skazuj swojego maleństwa, które przecież jest częścią Ciebie na tak straszny los!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-19 20:11:36

No niezły dzieciak z tego gościa. Dasz radę, może i nie będzie łatwo ale zobaczysz, to maleństwo doda Ci sił. Dziękuję że pozwoliłaś żyć tej małej istotce. życzę aby cała ciąża przebiegła pomyślnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-24 22:01:48

Nie przejmuj się, wychowasz to dziecko. Wiem coś o tym. Znam różne przypadki, ale dziecko wychowasz :) Możesz znaleźć sobie też faceta.. jesteś młoda. Faceta godnego Ciebie, który zaakceptuje Twoje dziecko i pokocha je... A na pewno takowego znajdziesz. Z obecnym skończ. Nie usuwaj, bo będziesz miała wyrzuty do końca życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-23 02:25:06

Frajer!! zachowal sie jak dziecko!!! olej go jezeli masz oparcie w rodzicach to sobie dasz rade

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-11 18:53:35

Co za idiota! Zrobił Ci dziecko i każe ci je usunąć?! Kto nie jest gotowy na dziecko, ten nie jest gotowy na seks! Z z resztą, gdybyś urodziła i zrobiła test na ojcostwo, nie mógł by się dziecka wyprzeć. Jesli chodzi o oparcie w rodzinie, to masz olbrzymie szczęście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-10 15:22:53

Z chłopakiem zerwij nie jest ciebie wart . A ty nie usuwaj tego dziecka potem przez całe życie bd tego żałowała .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-11 10:56:16

sukrw.iel .......... powiedz mu zeby juz teraz wypi.erdalal i bd placil alimenty i chu.j w niego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-22 21:15:48

Zalosny, niedojrzaly, egoistyczny kretyn :/!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz