Sprawdź, ile rodzin nie ma nawyku mycia dłoni po wyjściu z toalety!

17 Października 2011

Choroby brudnych rąk dziesiątkują ludzkość.

brudne ręce

Guziki w bankomacie, przyciski w windzie, klamki, poręcze, rury w autobusie i tramwaju, banknoty, terminale do kart kredytowych, długopisy na poczcie, cudze telefony, klawiatury i myszki - wszędzie tam pełno może być bakterii kałowych! Obrzydliwe? Owszem, ale i niestety bardzo prawdopodobne, ponieważ tylko w 30% rodzin panuje zwyczaj mycia rąk po wyjściu z toalety, przed jedzeniem i po powrocie do domu. Na dłoniach innych szkodliwe bakterie kumulują się, rozmnażają i... roznoszą.

A, jak donoszą lekarze, ta prosta czynność jaką jest mycie dłoni, pozwoliłaby zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na biegunkę aż o 40%, a na chorobę układu oddechowego o 25%. Świat niestety nadal nie myje rąk - mimo szerokiego dostępu do wody i mydła. O utrzymaniu dłoni w czystości zapominają niestety nie tylko dzieci, ale i dorośli, o czym można się przekonać prowadząc obserwacje chociażby w łazienkach w centrach handlowych. Można się zdziwić!

Natasza Lasky

Zobacz także:

W polskich szkołach nie ma nawet papieru toaletowego!

3-latek ugotował się w suszarce do bielizny!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (34)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Helena T.
(Ocena: 5)
2015-06-01 10:45:27

re: Sprawdź, ile rodzin nie ma nawyku mycia dłoni po wyjściu z toalety!

Ja nie wyjdę z toalety dopóki nie umyję rąk, tudzież w inny sposób zdezynfekuję. dlatego zawsze mam przy sobie carex, a szczególnie przydatny, kiedy idę z dzieciakami do publicznej toalety, w ktorej czesto nie ma mydła!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
linka
(Ocena: 5)
2014-05-21 22:59:12

re: Sprawdź, ile rodzin nie ma nawyku mycia dłoni po wyjściu z toalety!

Niestety dużo ludzi nie ma takiego nawyku. Dużą winę mają tutaj rodzice, bo jak nauczymy od małego mycia rąk to później jako dorosłłe osoby nie mają z tym problemów. Taki nawyk u już :D U nas tak było, dodatkowo mydło dettol i wszyscy są szczęśliwi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 15:15:40

ostatnio byłam w kinie i w toalecie nie dało się otworzyć drzwi łokciem niestety ;) Na szczęście latem nosze żel antybakteryjny zawsze przy sobie, więc problemu nie było ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 14:33:56

Zaczynam coraz bardziej sobie to wszystko wizualizować i to już nie jest przerażające a po prostu obrzydliwe. Zel do rąk mi się skończył, ale chyba jeszcze dzisiaj jak będę wracała do domu go kupię. Z zamykaniem drzwi łokciem często spotykany nawyk, podobnie jak z kładzeniem klapy w kibelku nogą albo przez papier. Ludzie myjmy ręce....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-20 19:35:30

Ostatnio w pracy koleżanka zaczęła się ze mnie nabijać że miejsce w którym mnie najczęściej widzi to umywalka i ja myjąca ręce. :D Tylko nad czasem i dokładnością mycia musze popracować, ale rzeczywiście myję ręce bardzo często, czasami mi się bakterie na rękach niemalże wizaualizują ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-20 14:28:30

Ja po przyjściu do domu muszę umyć ręce bo jak nie to mam takie wrażenie ze coś mi tam chodzi, że nie są czyste, dziwne uczucie ale może to jest spowodowane właśnie ogromną ilością bakterii przyniesioną z marketu czy autobusu... Jak sobie pomyślę że mogłabym być cały dzień bez mycia rąk to mi się niedobrze robi a co dopiero jeść tak brudnymi rękami :/ dlatego bez mydła antybakteryjnego ani rusz!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-20 11:39:04

Nieskromnie się pochwalę, że mój syn wyniósł z domu bardzo dobre nawyki, z myciem rąk włącznie :) Ale widzę, ze teraz już przedszkole bierze się za wychowanie dzieci i naukę zasad higieny. W przedszkolu, do którego chodzi mój syn mają nawet mydła antybakteryjne, uczą się wierszyków, mają jakieś gadżety, wszystko, żeby nauczyć dzieci prawidłowego mycia rąk i zdania o higienę i zdrowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-16 13:42:35

Nie wyobrażam sobie nie umyć rąk po toalecie, przed dotykaniem jedzenia czy przygotowywaniem posiłku. podobnie z powrotem do domu z zewnątrz czy dotykaniem zwierzaka. Po prostu jest to dla mnie NIEWYOBRAŻALNE, że ludzie ni pilnują swojej higieny a co za tym idzie dobra swojego i najbliższych. Mydło antybakteryjne musi być !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-22 18:40:40

u mnie w mieszkaniu studencko-nie wiadomojakim, tylko ja myje rece po sikaniu i kupie... pozostale 6 dziewczyn nie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-18 23:37:29

eeee tam na cholere myc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz