Reality show z aborcją w tle

20 Marca 2010

Hailey, Denise i Katie. Trzy kobiety i trzy niechciane ciąże. Czy nienarodzone dzieci będą miały szansę przyjść na świat? Odpowiedzi szukaj w amerykańskim reality show o aborcji...

Reality show z aborcją w tle
Pomysł na nowe reality show „Bump”, którego bohaterkami będą trzy kobiety rozważające ewentualność usunięcia ciąży, powstał w Stanach Zjednoczonych. Trójka uczestniczek – każda w pierwszym trymestrze ciąży, ma zdecydować na wizji o tym, czy zdecydować się na aborcję, czy urodzić dziecko. Pomóc mają im w tym widzowie i lekarz towarzyszący – doktor Patterson. Premiera programu przypadła na 22 stycznia. To rocznica słynnej sprawy sądowej Wade vs. Row z 1973 roku, której zakończeniem było orzeczenie, legalizujące aborcję w USA.

Od tamtej pory minęło już 37 lat, ale temat aborcji nie przestaje budzić kontrowersji. Paradoksalnie nie zgadzają się z tym twórcy reality show. Ich program ma za zadanie rozpocząć prawdziwą społeczną dyskusję. Po co? Zarówno oni, jak i rzesza obrońców praw kobiet twierdzą, że problem aborcji jest dalece bagatelizowany. Za pomocą dawno sprawdzonej w mediach konwencji, jaką jest opowieść, mają zamiar sprawić, by kobiety w Ameryce i na całym świecie zyskały wybór, którego teraz nie mają – urodzić dziecko, czy nie.

Przed taką alternatywą stoją uczestniczki programu – Hailey, Katie i Denise. Pierwsza z nich rozważa usunięcie ciąży ze względu na marzenie o szkole dla pielęgniarek. Do udziału w programie namówił ją jej chłopak – to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale i szansa. Sława, którą uzyska Hailey stworzy jej nowe możliwości.

Sytuacja drugiej uczestniczki –  Katie jest o wiele trudniejsza. Jej mąż jest żołnierzem. Kilka miesięcy temu wyjechał do Iraku. Ona, pod wpływem alkoholu, zdradziła go na imprezie z przypadkowym facetem. Owocem tego wyskoku jest ciąża. Dziewczyna nie ma kogo poprosić o radę, a wpojone przez religijnych rodziców zasady, negują aborcję. Co wybrać, grzech, czy dobro małżeństwa?

Trzecia uczestniczka programu – Denise, tak, jak pozostałe dziewczyny, została wybrana spośród blisko 300 kandydatek. Jej udział w reality show wiąże się z brakiem ubezpieczenia medycznego – jako uczestniczka może liczyć na opiekę medyczną i wsparcie finansowe. Czy urodzi dziecko? A może pod wpływem namowy widzów zmieni decyzję i jednak zdecyduje się na aborcję?

Program cieszy się dużą popularnością. Miarą jest odzew ze strony oglądających go osób. Sugestie widów nie polegają tu na smsowym głosowaniu. Jak twierdzi producentka Laurie Deason – „Świat nie jest taki prosty”. Podpowiedzi dla niedoszłych mam to wielowątkowe wypowiedzi i dyskusje, toczące się na stronie internetowej programu – zarówno po każdym odcinku, jak i podczas trwania całej edycji. Cały show można oglądać w internecie. W przeciągu pół roku obejrzało go ok. 70 tys. widzów, stronę internetową odwiedziło drugie tyle. Ile komentarzy odnotowano w tym czasie? Aż, a może tylko 1300. Dlaczego jedynie tyle? Być może ze względu na fikcję, jaka zakradła się do całej tej gry…

Jak mogliśmy się ostatnio przekonać, eksperymenty psychologiczne, emitowane przez media odnoszą niezwykły sukces. Przede wszystkim ze względu na kontrowersję, która gwarantuje rozgłos. Ten natomiast jest jednoznaczny z wysokim wskaźnikiem oglądalności, ale nie tylko. Rozgłos oznacza też zwrócenie uwagi na problem, wymagający dyskusji.

Tak było w przypadku wyemitowanego przed kilkoma dniami francuskiego teleturnieju, w którym uczestnicy, walcząc o nagrodę, wymierzali jednemu z graczy karę w postaci porażania go prądem. Na szczęście torturowany był aktorem, a jego cierpienie, powodowane fikcyjnym bólem, było udawane. Podobną grą - eksperymentem jest amerykański „Bump” – reality show z trzema aktorkami, jedynie odgrywającymi rolę, rozważających aborcję matek…

Francuski teleturniej La Zone Xtrême wzbudził debatę na temat mocy mediów i show biznesu, które zamieniając ludzi w katów, mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Amerykański „Bump” fikcji nie krył od samego początku. W przeciwnym razie, twórcom słusznie można byłoby zarzucić brak szacunku i pogwałcenie moralności. 

Dlaczego, więc zdecydowano się na osadzenie tego bądź, co bądź dokumentu o wątpliwościach kobiet w ramy reality show? Zapytany o to, przez Tygodnik Powszechny, kolejny producent projektu – Christopher Riley powiedział: „Zdecydowaliśmy się na format reality show, by przybliżyć widzom to, co dzieje się w umyśle osoby, podejmującej trudną decyzję. W normalnych warunkach trudno wtargnąć z kamerą do czyjejś głowy, reality show to ułatwia. Umożliwia także interaktywność, a nie ma lepszego sposobu na to, by widzowie naprawdę wczuli się w to, co przeżywa taka osoba.”

Autorzy show zadbali, by losy fikcyjnych bohaterów rzeczywiście zależały od sugestii widzów. Jaką wersję wydarzeń ostatecznie wykreowały ich komentarze? Czy Denise, Hailey i Katie zostały matkami? A może ich decyzja okazała się bolesnym życiowym błędem?

Czy za pomocą programu, udało się nauczyć czegoś społeczeństwo? Już dziś kilka amerykańskich szkół średnich ma zamiar wykorzystywać nagrania z reality show, jako pomoc dydaktyczną. Innym sukcesem jest pokazanie społeczeństwu, że sama aborcja to niejednokrotnie jedynie czubek góry lodowej, jaką tworzą problemy niedoszłych matek. Czy zdają sobie sprawę z tego, że usunięcie ciąży niczego nie zmieni?

Być może Katie powinna najpierw zdobyć się na odwagę i porozmawiać z mężem, Denise odejść od bijącego ją chłopaka, a Hailey pomyśleć o samodzielności? Być może to właśnie ciąża, jako trudna sytuacja życiowa stanowi okazję do prawdziwej zmiany stylu życia, jaki wiodą te trzy kobiety? Może to nie aborcja, ale pomysły i sugestie rzeszy widzów dla Hailey, Katie i Denise są prawdziwą alternatywą – rodzajem wsparcia i pomocy, jakiej prawdziwe bohaterki podobnych historii po prostu nie mają?

W finale programu Denise niestety traci dziecko na skutek poronienia, Katie rozmawia z mężem, który akceptuje owoc zdrady, a Hailey porzuca zaborczego partnera i zostaje samotną matką. Czy w prawdziwym życiu dziewczyny miałyby szansę na rozważanie tego, którą drogę wybrać?

Prawdopodobnie nie, bo w rzeczywistym świecie problemem są nie tylko okoliczności, w jakich znajdują się niedoszłe mamy, ale i środki finansowe. Brak opieki zdrowotnej i możliwości wysłania dzieci do przedszkola, zero wsparcia, czy też pomocy ze strony ośrodków adopcyjnych skazują kobiety na wizytę u ginekologa i skrobankę… Problem w tym, że niejednokrotnie wybór ten jest nielegalny, a wtedy na skutek komplikacji, razem z niechcianym dzieckiem ginie i jego matka. Oto ryzyko decyzji.

Alicja Milewska

Zobacz także:

Przetestuj spermę swojego faceta! Czy nadaje sie na ojca?

Test będzie można wykonać w domu, a dzięki niemu będziemy świadomi, jakiej jakości jest nasienie naszego mężczyzny i czy będzie w stanie nas zapłodnić…

Matka wykorzystywała własne dzieci! NIE DO WIARY!

Renata Ch. (42 l.) i jej były konkubent zostali skazani za rozpijanie i wykorzystywanie seksualne dwójki dzieci kobiety.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (135)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-16 17:08:42

re: Reality show z aborcją w tle

Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-20 18:10:46

re: Reality show z aborcją w tle

Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-02 15:39:18

re: Reality show z aborcją w tle

WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-07 14:41:44

Ten film ukazuje wszystko ! www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-31 19:46:36

e-aborcja.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 22:16:34

Wierzycie, że zabicie nienarodzonego dziecka, które poczęte zostało podczas gwałtu, zmniejszy ból kobiety? Gwałt i morderstwo według Was pozytywnie wpływa na psychikę człowieka? Niedorzeczne, nielogiczne ,nierealne i gówniarowate myślenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 15:41:21

Trzytygodniowy płód nie ma jeszcze serca ...Jak już się wypowiadacie to piszcie o czymś o czym macie jakieś pojęcie. Aborcja zawsze wywołuje konflikty. I nie wygra żadna ze stron...Tyle na temat. Niech każdy robi tak jak uważa. Nie każdy jest tak wrażliwy.. Dla kogoś pies to poprostu zwierze. Dla mnie te dwie komórki to moje dziecko ,a nie jakiś tam płód. Ale ja nie narzucam nikomu swojego zdania. Jestem w czwartym miesiącu ciąży ,ale jeśli ktoś nie ma na to ochoty to już nie moja sprawa...Nie moje życie. Zamiast ciągle walczyć i przepychać się słowami warto pomyśleć co zrobić, żeby w niechcianą ciąże nie zajść. I w tych tematach powinny się odbywać debaty. Wczoraj słyszałam audycje radiową w której mówiono, że większość Polek jako antykoncepcje stosuje prezerwatywe, kalendarzyk małżeński lub stosunek przerywany...Mało bezpieczne metody. Skoro nie chcecie dzieci to musicie bardziej się postarać o to by ich nie było. Nie będzie wyrzutów sumienia i wątpliwości typu ZABIŁAM CZŁOWIEKIA CZY JAKĄŚ TAM ZYGOTE?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 14:55:24

wspaniały pomysł na takie reality show! x_X może o dokonanej bądź niedokonanej aborcji zagłosują widzowie smsami?! świetny plan, to takie rozrywkowe i rozwijające... x_X czasami mam wrażenie, że producentom podobnych programów nie tylko brakuje serca ale i mózgu. jestem ciekawa, jak człoby się dziecko, które jednak nie zostało poddane aborcji i dowiedziało się, że mamusia dostała kupę kasy za rozważanie takich i innych możliwości na ekranie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 13:51:17

Mamusiu... coś się stało, ja żyję ja naprawdę żyję dar życia otrzymałam o, braciszka z boku poznałam on też prawdziwie się raduje i świata oczekuje dzięki ci mamusiu i kochany tatusiu braciszku! patrz, coś się stało jakieś światło się tu dostało jakieś narzędzie błyszczące ała! jakieś kłujące braciszku co oni ci robią? dlaczego dziurę w brzuszku ci skrobią? mamusiu! braciszka rozrywają rączki mu wyrywają! właśnie wykłuli mu oko i serduszko rozdarli głęboko jestem krwią braciszka zbryzgana mamusiu moja kochana już nie ma nas dwoje - zostałam sama jak ja się mamusiu boję pocę się w kolorze krwi mamusiu! nie pozwól umrzeć mi! MAMUSIU! ten potwór paluszki mi obcina już jest kaleką twoja dziecina mamusiu! co ja takiego zrobiłam? ja tylko życiem się cieszyłam mamusiu! ja jestem miłością Boga dla ciebie On naprawdę chce mieć nas w niebie? Jego miłość nigdy sie nie kończy nawet po śmierci się sączy ratunku mamo! on urwał mi już kolano tatusiu! ja będę twoim skarbeczkiem będę twoim aniołeczkiem, ale pomóż mi niech nie wyrywa mi drugiej rączki mamusiu! tatusiu! ja mogę być głodna, nie potrzebuję pieniędzy kochani! ja mogę żyć w nędzy a nie nie pozwólcie aby mnie zamordowali i życie mi zabrali mamusiu, ja jestem jeszcze mała ja będę zawsze cię kochała w twojej starości będę promyczkiem słońca będę miłością cię obdarzała do dni twoich końca mamusiu! jakiś błyszczący nóż gardło podrzyna mi już nawet nie wiem jak wy wyglądacie i dlaczego mnie nie kochacie? mamusiu! czy ja umieram dlatego, że tatuś cię dręczy? że cię nie kocha i męczy? ja cię tysiąc razy mocniej będę kochała ja - twoja córunia mała ja będę ci buzi na dobranoc dawała ja się będę z tobą bawiła i śmiała nie pozwól żebym została zmasakrowana! mamusiu! on teraz szczypcami oczy mi rozdusi nie będę widziała mojej mamusi a ty mnie mamusiu będziesz widziała spójrz do śmietnika, tam będę leżała mamusiu! dlaczego życie mi dałaś? i tak okrutnie je odebrałaś? mamusiu patrz! twoją córunię w krematorium spalili a duszy jej nie zabili ja w twoim umyśle będę żyła będę po nocach ci się śniła i będę po nocach do ciebie wołała ja - twoja córunia mała mamusiu! dlaczego zatykasz uszy? przecież nikt cię nie ogłuszy to przecież ja, twój skarbek kochany ten, co miał brzuszek rozerwany mamusiu! pamiętasz jak się bałam? jak o pomoc do ciebie wołałam? a pamiętasz mamusiu oczy tego lekarza? co śmiercią dzieci obdarza? kto mu dał prawo, by zabił twoją dziecinę? twoją niewinną kruszynę mamo... czy ta powolnej śmierci porcja nazywa się aborcja? zapytaj rządzących o nazwiska poznaj tych ludzi z bliska sprawdź, czy oni też swoje dzieci zabijają czy tylko ciebie w pogardzie mają mamusiu! w naszym kraju mordercy chodzą na wolności a niewinnym łamie się kości ustawy ludobójcze podejmują i tobą wcale się nie przejmują mamusiu moja kochana dlaczego cierpisz i jesteś załamana? to przecież ja - twoja córunia mamusiu moja, gdybyś wtedy mnie ocaliła mamusiu! w twoim sumieniu będę ciągle żyła i będę za tobą bardzo tęskniła że twoja córeczka najbardziej by cię kochała mamusiu moja ja nawet teraz jestem twoja!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 19:24:36

jesteś żałosna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-23 10:59:48

Ty jesteś żałosny?na. Jeśli po przeczytaniu tego dalej uwarzasz ze aborcja to rzecz normalna to jestes jakms poje.anym czlowiekiem!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-22 08:48:49

Ta, bóg istnieje, tak samo jak latające wróżki.... :) Weźcie Wy w końcu zacznijcie myśleć trzeźwo i realnie, bo od tego Waszego wyimaginowanego boga Wam się w głowach poprzewracało. Ale żyjcie dalej katole, w przekonaniu że po śmierci coś Was czeka, w większości piekło, bo i tak 3/4 z Was ma w dupie dekalog mimo wszystko dalej utrzymując, że modli się i wierzy w boga. Peace out

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz