Pokaż mi swój podpis – powiem ci, kim jesteś! PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

Wystarczy elementarna wiedza z zakresu psychografologii i ze zwykłego podpisu można odczytać bardzo dużo na temat czyjegoś charakteru.
Pokaż mi swój podpis – powiem ci, kim jesteś! PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII
22.01.2011

Pismo jest zwierciadłem naszej osobowości – mówią psychografolodzy. Na podstawie próbki pisma można stworzyć portret psychologiczny każdego człowieka. Najwięcej można odczytać z podpisu. Specjaliści mówią, że trudno zanalizować tekst bez przyjrzenia się sygnaturze. Każdy jest niepowtarzalny i trudny do podrobienia. Podpisujemy się automatycznie, bez zastanowienia, zwykle tak samo przez całe nasze życie. A ewentualne zmiany w podpisie świadczą o naszych problemach, rozwoju, mocnych i słabych stronach, a także o naszej pewności siebie. Nasz podpis widnieje praktycznie we wszystkich dokumentach, ponieważ świadczy o tym, że jesteśmy częścią społeczeństwa. Nieprawidłowy podpis – i bank może odmówić wypłacenia pieniędzy. Właśnie to przekonanie, że pismo, podpis i rysunek wyrażają nasze wnętrze leża u podstaw grafologii – więcej w osobnym tekście.

Zdaniem specjalistów, praca nad charakterem pisma może skutkować zmianą niektórych cech charakteru. Jeśli twoje litery są pochylone w lewo, spróbuj je wyprostować – pomoże ci to otworzyć się, pokonać brak pewności siebie, kompleksy, przełamać nieśmiałość i zacząć koncentrować się na teraźniejszości oraz przyszłości, a nie na tym, co minęło. Warto również starać się poprawiać niechlujnie napisane wyrazy – polepszy to twoje kontakty z otoczeniem. Można również zwalczyć w sobie niepożądane cechy charakteru, pracując nad własnym pismem. Ostre litery i kanciaste znaki świadczą o skłonności do agresji. Dlatego psychografolodzy sugerują, żeby w takim przypadku pracować nad zaokrągleniem pisanych przez nas liter.

Należy jednak zauważyć, że psychografologia daje nam jedynie podpowiedź, wskazówkę i nie może być interpretowana zbyt dosłownie. Przykład? Pismo przypominające drukowane litery – z jednej strony może oznaczać indywidualizm, wybitny intelekt, nieprzeciętną pewność siebie, a jednocześnie pedanterię, lęki, trudności z wyrażaniem własnej indywidualności i odcinanie się od wyobraźni. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzamy korzystać z pomocy psychografologa. Może on jedynie zwrócić na coś naszą uwagę, powiedzieć o naszych prawdopodobnych dyspozycjach, ale nie zaszufladkuje osobowości. A w innym artykule dowiesz się, co twój styl pisma – nie tylko podpis – mówi o tobie.

Czas wziąć pod lupę twoją sygnaturę. Podpisz się (bez zastanowienia) na kartce i przekonaj się, jaka naprawdę jesteś.

Litery „pocięte”, litery ostre, zmieniające kształt

Taki podpis oznacza, że twoja osobowość nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Cały czas się rozwijasz i szukasz swojej drogi. To znak, że potrzebne ci są konkretne cele oraz priorytety. Im szybciej je sobie wyznaczysz, tym prędzej zaakceptujesz własną tożsamość.

Litery „bajkowe”, ogonki od j, y, g długie i zakręcone

W ten sposób podpisuje się osoba niezwykle uczuciowa, skłonna do ulegania emocjom, bardzo wrażliwa, która potrzebuje dużo serdeczności, czułości i ciepła. Romantyczka. Jednak jeżeli to twój podpis, uważaj – ocena twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna.

Litery solidne, pionowe kreski proste, o bardzo okrągłe

To podpis pogodnej, radosnej i lubianej osoby, duszy towarzystwa. Cechuje ją duży optymizm, dystans do siebie oraz życzliwość do innych, która jednak może przeradzać się w naiwność.

Litery chwiejne, „drżące”, przerywane

Uważaj, jesteś zapracowana i zestresowana! Czas na odpoczynek oraz sukces, który zapewnił ci większą pewność siebie – póki co brakuje ci jej. Wygląda na to, że twoje samopoczucie i odporność wyraźnie zmalały. Zrób porządki w swoim życiu i pozbądź się nadmiaru obowiązków.

psychotest

Pierwsza litera ozdobna, z zawijasami

W ten sposób podpisuje się osoba, której bardzo zależy na tym, żeby zrobić wrażenie na otoczeniu, lekko narcystyczna. To twój podpis? Najwyraźniej bardzo zależy ci na opinii i uzyskaniu przychylności osób, które cię otaczają. Źle znosisz krytykę, łatwo można cię zmanipulować pochlebstwami.

Litery nierówne – wiszą i spadają

osoba, której podpis przypomina falę, nie jest spokojna, nie zna umiaru i nigdy nie wie, kiedy powiedzieć sobie „stop”. Ten podpis zdradza łatwość do ulegania zmiennym nastrojom i wpływom innych ludzi.

Podpis mocno pochylony w prawo

Jeśli podpisujesz się właśnie w ten sposób, to znak, że nie możesz sprostać przyziemnym sprawom, które często cię przerastają. Codzienność cię przytłacza, a bliscy zarzucają ci niepraktyczność. Często bujasz w obłokach.

Podpis mocno pochylony w lewo

Taki podpis oznacza, że jego autor nie lubi się wyróżniać i chętnie odcina się od tego, co jest uznane za obowiązujące i powszechne. Świadczy również o skłonności do wymądrzania się.

Podpis podkreślony

Robią tak osoby pewne siebie, które chcą zaznaczyć swoją wartość. Często są ludźmi sukcesu.

Julia Wysocka

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Co telefon mówi o twojej osobowości?

Zrób nasz krótki test, w którym pytamy o telefon komórkowy, i dowiedz się, kim jesteś.

PSYCHOTEST: Czy jesteś anonimowym żarłokiem?

- Pora sprawdzić, czy jesteś uzależniona od jedzenia.

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
KAN (Ocena: 5) 16.01.2013 13:53
To wszystko to tylko sugestie, to tak jak po pierwszych zdaniach w konwersacji można wyrobić sobie wstępne wrażenie o naszym rozmówcy. Na rzetelną ocenę wpływa wiele czynników i należy pamiętać, że są tacy co potrafią z Węgla zrobić Diament lub najtwardszy Diament skruszyć w drobny maczek...:) ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2011 19:36
zaden opis nie pasuje do mojego podpisu , ha ha ha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2011 21:18
Dziękuje bardzo Flourish
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2011 19:35
Mnie się zgadza romantyczka. Ale nie rozumiem tego zdania : Ocena Twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? :/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 22:10
bzdura.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie