Dlaczego optymistkom żyje się lepiej?

Dlaczego w życiu warto być pozytywnym i pełnym entuzjazmu? Czyli o prostych zasadach i zaskakujących rezultatach, jakie możemy dzięki nim osiągnąć.
Dlaczego optymistkom żyje się lepiej?
19.08.2008

To siła pozytywnego myślenia sprawia, że w naszym życiu pojawiają się takie, a nie inne wydarzenia. Dlaczego? Po pierwsze, optymiści mają w życiu dużo prościej. Nie dostrzegają negatywnych zdarzeń w drodze do swojego celu, nie trafiają więc jako porażki do ich świadomości. Dzięki temu mają wokół siebie dużo więcej przyjaznych im ludzi, co sprawia, że szybciej i sprawniej przeskakują kolejne etapy swoich zadań – zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Gdy nauczymy się skupiać naszą uwagę na tym, co pozytywnego zdarzyło się w naszym życiu, takie właśnie zdarzenia zaczną do nas powracać.

Optymizmu można się nauczyć. Jedyne, co musisz, to chcieć! Oto 8 propozycji zmian twojego nastawienia:

  1. Myśl pozytywnie od rana. Skupiaj swoją uwagę na tym, co dobrego wydarzyło się wczoraj i wydarzy się dziś. To bardzo ważne, aby pozytywnie rozpocząć dzień, gdyż wpłynie to na jego jakość aż do wieczora.
  2. Łącz myśli związane z twoimi sukcesami, z nowymi wyzwaniami i zadaniami, które masz przed sobą. Takie skojarzenia ułatwią ci ich realizację.
  3. Otaczaj się ludźmi, którzy wpływają na ciebie pozytywnie. Jeśli przebywasz wśród osób, które potrafią dobrze radzić sobie w życiu, też zaczniesz patrzeć w taki sposób.
  4. Naucz się asertywności. To doskonała cecha, która ułatwi ci omijanie rzeczy i zdarzeń, na które wcale nie masz ochoty.
  5. Każdego dnia znajdź czas tylko dla siebie. Nawet 10 minut dziennie, codziennie!
  6. Dbaj o swoje ciało i duszę. Pamiętaj o zasadzie: jesteś tym, co jesz. Myśl o tym, w jaki sposób się odżywiasz. Poza tym, absolutnie ważna jest aktywność fizyczna.
  7. Traktuj porażki jako nową wiedzę, „lekcję życia”. Możemy się nauczyć czegoś nowego jedynie wtedy, gdy popełnimy błąd. Wyciągaj z tego wnioski.
  8. Uświadom sobie, jak pozytywne mogą być zmiany. To proste: jeżeli jesteśmy z czegoś niezadowoleni, to nie zmieni się to, jeśli nie podejmiemy minimalnego trudu, a szczególnie jeśli w ogóle nie pomyślimy o chęci zmiany. Na początek zacznij od czegoś prostego. Zweryfikuj swoje poglądy, zmień te negatywne na pozytywne przekonania na temat swój, ludzi, uczuć, życia czy pracy.

Zapamiętaj, że gdy nauczysz się skupiać swoją uwagę na tym, co pozytywnego zdarzyło się w twoim życiu, takie właśnie zdarzenia zaczną do ciebie powracać.

Polecane wideo

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2010 11:30
Ja wiem czy optymisci oszukuja siebie?? Rzeczywistosc to pojecie wzgledne, kazdy ma swoja. Sam bylem pesymista dlugi czas ale jak ujrzalem "jasna strone mocy";) Moje zycie zmienilo sie nie do poznania. Zarazam swoich znajomych swoich podejsciem i szczerze zadnen z nas tego nie zaluje a wrecz odwrotnie. Big UP!!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2010 18:07
Cieszę się bez potrzeby zawłaszczania tego, co sprawia mi radość. MOJE MOTTO
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2009 19:43
[quote="Gosc"]i żal .![/quote] Z ciebie jest bardzo dobre! Ja jestem optymistką :"P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 18:43
i żal .!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2009 09:49
jaras0303 - tekst donguraleska ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie