Czy warto iść do wróżki?

Niektórzy nie wyobrażają sobie podjęcia decyzji nawet w najprostszej sprawie bez wcześniejszej wizyty u wróżki. Czego spodziewać się po takiej wizycie?
Czy warto iść do wróżki?
28.12.2010

Co przychodzi ci na myśl, gdy słyszysz słowo „wróżka”? Przypomina ci się obwieszona złotem, ubrana na czarno kobieta, która w szklanej kuli widzi to, czego inni zobaczyć nie mogą? A może normalna dziewczyna, która od reszty ludzi różni się tylko tym, że potrafi czytać w myślach? Może cię to zaskoczy, ale żaden z tych opisów nie pasuje do współczesnej wróżki. Większość z nich to normalne dojrzałe kobiety, które interesują się ezoteryką, dużo rozmyślają o życiu i do perfekcji opanowały sztukę wróżenia, np. z tarota. Tak jak wróżka Kamila* z Radomia, która przyznaje, że od zawsze była inna niż wszyscy. – Coś po prostu we mnie tkwiło – żartuje. W końcu postanowiła ukończyć kurs tarota, z którego wróży od ponad 10 lat.

Kiedy do wróżki?

Udało nam się namówić wróżkę Kamilę, żeby opowiedziała nam trochę o swojej profesji. Okazuje się, że wróżbiarstwa nie można traktować jako źródła utrzymania – de facto praktycznie żadna współczesna wróżka tego nie robi. Wróżenie jest w ich wypadku aktywnością dodatkową, co nie znaczy, że nie wkładają w nią całego swojego serca. Jak opowiada wróżka Kamila, przychodzą do niej ludzie w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niektórzy pytają o przyszłość, innych nurtują problemy dnia codziennego. Jaka jest zatem odpowiedź na pytanie, kiedy warto spotkać się z wróżką? – Jeśli chcemy uzyskać od niej podpowiedź lub radę. Nie możemy liczyć, że wróżka rozwiąże za nas wszystkie problemy – zaznacza nasza rozmówczyni. Zatem gdy znajdujemy się na rozdrożu i nie wiemy, co zrobić albo jak sobie pomóc, wizyta u wróżki jest jak najbardziej wskazana i potrzebna. Bo możemy uzyskać podpowiedzi, które bardzo nam pomogą.

Wierzyć czy nie?

Większość osób przed wizytą u wróżki zadaje sobie fundamentalne pytanie, na ile jej przepowiednie się sprawdzają. Próbowaliśmy odpowiedzieć na to pytanie w osobnym tekście. Ale pani Kamila mówi krótko: – Karty nie kłamią. Jej zdaniem wróżby z kart, szczególnie z tarota, run czy nawet ze zwykłych kart są wiarygodne. Pod warunkiem, że nie zinterpretujemy na opak usłyszanych słów. – Wszystko leży w naszej podświadomości. Jeśli chcemy coś usłyszeć, usłyszymy to, nawet jeżeli wróżba mówiła coś zupełnie innego. Nic dziwnego, że potem jesteśmy rozczarowani, bo przepowiednia się nie sprawdziła – zaznacza wróżka Kamila. Jej zdaniem o tym, że wróżby się sprawdzają, świadczy fakt, iż wiele osób wróciło do niej po latach. Co ciekawe, wróżki z reguły nie wróżą sobie same, bo mogłyby zasugerować sobie odpowiedź. Identycznie jest w przypadku rodzin wróżbistek – łączące ich relacje są zbyt bliskie, żeby wróżba była obiektywna. Chyba że zależy nam na tym, żeby np. lepiej poznać samego siebie. W takim wypadku sprawdzi się sztuka czytania z dłoni, której podstaw nauczysz się z Papilota.

wróżka

Wróżka prawdę ci powie…

Na zakończenie przeczytaj powtarzaną od wielu lat, rzekomo autentyczną historię, która jest potwierdzeniem tego, że większość odpowiedzi znajduje się w naszej świadomości. Oraz dlaczego wróżki nie mówią wprost, że wróżba zwiastuje niepowodzenie.

Żyła raz pewna dziewczyna, która jako dwudziestokilkulatka wybrała się do wróżki. Ta przepowiedziała jej, że dziewczyna umrze 16 marca. Nie podała jednak roku, w którym miało to nastąpić. Od tej pory młoda dziewczyna żyła w ogromnym stresie. Każdego roku, gdy zbliżał się 16 marca, była na granicy szaleństwa. Nie dawała sobie rady ze swoimi emocjami. Zwykle zamykała się na cztery spusty w domu i siedziała praktycznie w jednej pozycji przez 24 godziny. Sytuacja powtarzała się przez kilka lat, a w okolicach 16 marca dziewczyna odchodziła od zmysłów. W końcu, po wielu latach od spotkania z wróżką, gdy znowu przyszedł ten dzień, dziewczyna nie wytrzymała i zabiła się, wyskakując przez okno. Wróżba się spełniła.

Julia Wysocka

* imię zostało zmienione  

Zobacz także:

Dlaczego wierzymy we wróżby?

Mówi się, że magia to oszustwo. Dlaczego zatem tak tłumnie chodzimy do wróżki?

Miliony ludzi wierzą w zabobony! Czego boją się najbardziej?

Co trzecia osoba krzyżuje palce na szczęście i szuka czterolistnej koniczyny.

wróżby

Jak się przygotować?

Jeśli zdecydujesz się na wizytę u wróżki, powinna być to osoba zarekomendowana przez kogoś zaufanego. Słuszną opcją jest przejrzenie internetu i poczytanie wpisów na forach dyskusyjnych, gdzie można znaleźć namiary na wielu wróżbistów. Nie wysyłaj pytań przez internet – wróżba jest wiarygodna, jeśli spotkasz się z wróżką twarzą w twarz. – Dzięki temu można porozmawiać, zadać pytania, na które wróżka postara się dać odpowiedź – zauważa pani Kamila. Zastrzega jednak, że taki seans nie ma najmniejszego sensu, jeśli podchodzimy do niego sceptycznie. Jeżeli będziemy kwestionować każde zdanie wróżki, karty nic nam nie powiedzą. – Czasem bywa tak, że karty źle się układają. Należy wtedy odłożyć spotkanie na później – zaznacza radomianka. I dodaje, że do tarota należy podchodzić z szacunkiem, ale nie wolno się ich bać, co jednak zdarza się dość często.

Jak wygląda seans?

Na spotkanie z wróżką należy zarezerwować około godziny. Pamiętaj, że nie tylko ty, ale również sama wróżbistka musi dobrze się czuć podczas seansu. Niech nie zdziwią cię zapalone świece, kadzidła, rozłożone po domu kryształy czy spokojna muzyka sącząca się z głośników. Wróżce Kamili najlepiej pracuje się właśnie w takich warunkach. – Początkowo niektórych to płoszy, ale po pewnym czasie klimat im się udziela i zaczynają ze mną szczerze rozmawiać – opowiada. Wróżka ma prawo zadawać wiele pytań, nigdy jednak nie są to pytania ani szczegółowe, ani intymne. Podczas spotkania wróżbistka stara się pomóc, dać radę. Niektórym ludziom pomaga zwykła rozmowa z wróżką, a nie tajemnicze przepowiednie wyczytane z kart. Jeśli zdenerwujesz się podczas spotkania albo źle się poczujesz, masz prawo przerwać wizytę. Wróżka może odmówić nam wróżby, np. gdy żądamy rozłożenia tarota, a ona uzna, że w naszym przypadku odpowiednie będą runy.

Czy usłyszę o śmierci?

Większość osób, które rozważają spotkanie z wróżką, martwi się, że wróżbistka przepowie im wypadek, chorobę, niepowodzenie albo nawet śmierć, tak jak naszej czytelniczce Magdzie. Wróżka Kamila odpowiada: – Żadna wróżka nie ma prawa powiedzieć tego wprost! To oznacza, że nawet jeśli nasza przepowiednia nie będzie optymistyczna, wróżbistka da nam pewne wskazówki, np. zasugeruje wizytę u lekarza albo odradzi podróż. Poza tym zdaniem naszej rozmówczyni, zła wiadomość mogłaby wpłynąć na nasze działania i naprawdę ściągnąć na nas niepowodzenie. Po wizycie u wróżki wiele osób czuje się lepiej, bo dzięki takiemu spotkaniu można się „oczyścić” i pozbyć dręczących myśli. – Bywa i tak, że ludzie podczas rozmowy ze mną sami orientują się, co powinni zrobić i które rozwiązanie sytuacji będzie w ich wypadku najlepsze – mówi wróżka Kamila. I pamiętaj, że karty mogą dać ci odpowiedź dopiero za jakiś czas, jeżeli podczas pierwszej wizyty nie usłyszałaś tego, na co liczyłaś.

Ceny za sens są bardzo różne i wahają się od 20 nawet do kilkuset złotych. W dużych polskich miastach na wizytę u wróżki trzeba przeznaczyć około 100 zł.

Polecane wideo

Komentarze (117)
Ocena: 5 / 5
FretkaCynamonowa (Ocena: 5) 04.07.2017 17:50
Dobra, sprawdzona wróżka - tarocistka - doradca duchowy. Dafne pomoże rozwiązać życiowe problemy i znaleźć odpowiedź nawet na najbardziej prozaiczne pytania. Pracuje z kartami tarota, kartami cygańskimi, kartami kamieni. Jeżeli jesteś na zakręcie, napisz, pomogę. Oferuje sesje osobiste, zdalne lub możliwość wykupienia pakietu pytań, jeżeli nie wiesz, czy duży rozkład jest dla Ciebie. Kontakt telefoniczny: 794 546 417 Osobiście mogę zaręczyć, że jest znakomita, sama nie wierzyłam, uprzedzona po innych "wróżkach".
odpowiedz
aga (Ocena: 5) 20.02.2017 12:12
A ja polecam Wróżkę Bonitę.Niesamowita wróżka i cudowny człowiek. Przepowiedziała mi zmianę pracy i studia kilka lat temu, gdzie biorąc pod uwagę moją sytuację wtedy było to raczej niemożliwe (3 małych dzieci, marna praca i w perspektywie rozwód).  Wszystko się sprawdziło !!!  Mojej koleżance przepowiedziała ciążę choć lekarze mówili, że ma małe szanse na dziecko. Dziś ma cudnego chłopczyka :). Jeszcze innej koleżance przepowiedziała wygraną rozprawę sądową :) i też wszystko się sprawdziło, choć sądziła się z ZUSem !!!  Polecam ją każdemu. 
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2016 21:52
Polecam ezowymiar.pl wszystkim, którzy mają życiowe problemy i nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. Przyznam, że dzwoniłam nie mając większej nadziei na jakąkolwiek pomoc, ale jak widać czasem pomoc potrafi przyjść znikąd.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2016 06:13
Odzyskałam faceta dzięki rytuałowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , polecam każdemu komu zalezy na efektach.
odpowiedz
Podpis...luba2123 (Ocena: 5) 13.10.2015 11:06
Naja robiłam wróżbę jednoroczną u lilith black moon przez internet i sprawdziła się w 90%,także moge ja polecić.pisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie