5 gestów kłamcy - rozszyfruj je!

Oto 5 gestów, po których poznasz, że Twój rozmówca kłamie!
5 gestów kłamcy - rozszyfruj je!
07.12.2010

Dotyka swoich ust

Jeśli pytasz swojego mężczyznę, czy nadal czuje coś do swojej eks, a on zaprzecza, pocierając przy tym swoje usta to znak, że nie jest z Tobą do końca szczery. Zakrywanie ust dłonią jest nawykiem jeszcze z dzieciństwa. Kiedy małemu dziecku wymyka się z ust drobne kłamstewko, natychmiast zakrywa buzię rękoma tak, jakby chciało zatrzymać potok nieszczerych słów. Podobnie dzieje się w przypadku dorosłych ludzi, z tym że ich gesty stają się z wiekiem nieco bardziej subtelne. Uwaga! Bądź czujna także wtedy, gdy facet w czasie rozmowy z Tobą zakrywa usta, bo „nagle” złapał go atak kaszlu lub co chwilę ziewa. Może to bowiem oznaczać, że on ma przed Tobą coś do ukrycia.

Głaszcze swój nos

Naukowcy z Chicago odkryli, że podczas kłamania zwiększa się w naszym organizmie ciśnienie krwi, a nerwy wewnątrz nosa zaczynają nas swędzieć. Właśnie dlatego notoryczni kłamcy ciągle pocierają swoje nosy. Jeśli i Twój partner albo przyjaciółka często głaszcze swój nos podczas wspólnych spotkań to bardzo prawdopodobne, że ma coś na sumieniu.

Pociera oczy

Kolejnym gestem, który może zdemaskować kłamcę, jest pocieranie oka. Twój partner może nieświadomie wykonywać ten gest, aby uniknąć Twojego przenikliwego wzroku. Podobnie jak w przypadku dotykania swoich ust, pocieranie oczu w czasie wypowiadania kłamstw jest również nawykiem z dzieciństwa. Dzieci bowiem zazwyczaj zasłaniają oczy, aby nie wyszło na jaw, że dopuściły się czegoś złego. Jeśli zatem Twój mężczyzna energicznie pociera oko, a przy tym usilnie wpatruje się w podłogę lub błądzi wzrokiem gdzieś obok to znak, że chce uniknąć kłamania Ci w żywe oczy.

Dotyka ucha

Niepoprawnego kłamcę zdemaskuje także ciągłe dotykanie własnego ucha. Może to robić na wiele sposobów: wyginać je, wiercić w nim palcem, ciągnąć za jego płatek lub pocierać jego tył. Wszystkie te zachowania wskazują jednak na to, że Twój partner prawdopodobnie coś przeskrobał i chce się mimowolnie uchronić przed usłyszeniem Twojej reprymendy.

Drapie się po szyi

Ostatnim z gestów notorycznego kłamcy jest drapanie się po szyi. Osoba, która nie mówi prawdy, często odczuwa swędzenie m.in. w tym właśnie miejscu. Jeśli w czasie rozmowy z Tobą Twój partner drapie się po szyi, a do tego narzeka, że mu duszno i nerwowo poluzowuje kołnierzyk, to możesz być pewna, że nie jest z Tobą do końca szczery.

Pamiętaj, że uważna obserwacja gestów może stać się dla Ciebie nieocenionym źródłem informacji. Gdy zatem podejrzewasz swojego partnera lub kogoś ze znajomych o nieszczerość – po prostu przyjrzyj się mowie jego ciała!

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak poznać, że to ten jedyny? Poznaj decydujące czynniki!

Najpierw zakochanie, potem miłość i ślub... Co decyduje o wyborze życiowego partnera?

Dlaczego kobiety lubią złych chłopców?

Są bezczelni, grubiańscy, nieposłuszni, a przy tym niesamowicie męscy, pewni siebie i seksowni. Kobiety nie potrafią oprzeć się urokowi drani.

Komentarze (71)

Ocena: 4.99 / 5
Anonim (Ocena: 4) 24.11.2014 10:07
Mój facet to widocznie tez z notoryczny kłamca, pociera oko za każdym razem kiedy ze mną rozmawia ;o
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2013 21:33
Przyznam, że artykuł czytało się ciekawie. Choć nie zawsze to jest faktem. Czasem nawet odruchowo lub nieświadomie można wykonywać tego typu gesty. Dlatego nie warto oceniać kogoś z góry. Jednak nie zapominajmy, my sami możemy być brani pod taką samą lupę. Bądźmy ostrożni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2011 08:03
polecam serial "lie to me" jak wykrywać kłamstwa !!!!!!boski
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2010 23:14
Jeżeli ktoś wykonuje takie czynności podczas rozmowy, może je robić bezwiednie z innych przyczyn. Zasłania usta przed swym nienajlepszym oddechem. Przeciera oczy, bo się pod okularami pocą, Dotyka ucha, ponieważ niedawno operował na nim komar. Domorosłe znawczynie jednoznacznie traktujące takie zachowania mogą narobić niezłego bigosu, zarzucając partnerowi nieszczerość.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2010 18:41
Hahaha, co za nonsens. Te same gesty w innym artykule były traktowane jako sygnały że druga osoba ma na Ciebie chętke :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo