Zdjęcie w CV – załączać czy nie?

Nawet jeśli jesteś bardzo atrakcyjną i zadbaną kobietą, zdjęcie może utrudnić ci znalezienie pracy. Aplikacja bez zdjęcia daje większe szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
Zdjęcie w CV – załączać czy nie?
02.12.2010

Radziłyśmy już, jak stworzyć idealne CV oraz wytykałyśmy najczęściej pojawiające się podczas jego tworzenia błędy. Dziś co nieco o zdjęciu w CV, które jest tematem spornym, wywołującym wiele kontrowersyjnych opinii. Pracodawcy nie powinni go wymagać, zbierając w procesie rekrutacji CV, ale bardzo często w ogłoszeniach (jako jeden z warunków wzięcia aplikacji pod uwagę) występuje właśnie załączenie fotografii.

Jak się okazuje, nawet ładna twarz może zaszkodzić i utrudnić znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia. Wyniki badań potwierdzających tę teorię opublikował Jerusalem Post. Uroda dyskwalifikuje kobiety – większe szanse na zdobycie pracy mają te z pań, które wyślą aplikację bez  fotografii.

Sfora.pl cytuje opis wyników eksperymentów:  „Piękne kobiety spotykały się z odmową dwa razy częściej niż te przeciętnej urody czy brzydkie. Jak stwierdzono, aż w 24 na 25 firm, które brały udział w teście, osobami z działu kadr oceniającymi kandydatki były młode niezamężne kobiety i ich reakcję badacze potraktowali, jako objaw zazdrości.

Inaczej rzecz się ma w przypadku panów. Ci, jeśli są przystojni, załączając zdjęcie zwielokrotniają swoją szansę na znalezienie zatrudnienia.

Jakie są wasze doświadczenia? Czy zauważyłyście jakąkolwiek fotograficzną prawidłowość, wysyłając maile w sprawie pracy?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Których języków obcych opłaca się uczyć?

Zostały zwolnione z pracy, bo były stare i brzydkie!

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2012 21:02
Rozumiem, że pracodawcy wymagają dodanie zdjęcia w CV. Rozumiem, jeśli jest to stanowisko typowo reprezentacyjne. Ale absurdem jest dla mnie wymaganie zdjęcia jeśli dotyczy to stanowiska kierowcy lub elektryka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 01:16
Polecam przeczytanie tego: radioamator.elektroda.eu/przypadek.html
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2010 21:13
Zdjęcie w CV nie jest koniecznością, ale czasem może nam pomóc. Jeśli nie jesteśmy zbyt fotogeniczni, to lepiej wysłać CV bez zdjęcia =)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2010 13:45
ah te wredne babsztyle...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2010 19:10
Tak, ale chyba nie wiecie jednej podstawowej rzeczy. W większości przypadków pracodawcy życzą sobie CV wraz ze zdjęciem...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie