Magia zaklęta w imieniu

Jak noszone imię wpływa na sposób, w jaki postrzega nas otoczenie?
Magia zaklęta w imieniu
19.10.2010

Dobór właściwego imienia dla pociechy zawsze nastręcza kłopotu. Wybór jest ogromy, a dziecko tylko jedno. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę to, że nasza decyzja zdeterminuje przyszłe losy malucha to problem rośnie.

Naukowcy z Uniwersytetu Oldenburg przeprowadzili badania wśród nauczycieli. W ankiecie znalazły się pytania dotyczące odczuć, jakie wzbudzają imiona uczniów. Okazało się, że najgorsze skojarzenia łączą się z tymi, które brzmią obcojęzycznie. Większość nauczycieli twierdzi, że dzieci przedstawiające się jak ich rówieśnicy zza granicy, są trudne w wychowaniu.

- Takie imiona nadają rodzice, którzy wmawiają swoim potomkom, że są najlepsi i najbogatsi, z tego nie wyrośnie nic dobrego. Tylko lenie i nieuki - dopisał jeden z ankietowanych.

Z kolei tradycyjne Zosie i Stasie, wzbudzają wyłącznie ciepłe uczucia. Uczniowie, którzy mają najczęściej spotykane literki przed nazwiskiem są postrzegani jako bardziej pracowici i sumienni. To wyjątkowo interesujące, że wykształcone ciało pedagogiczne, światłe umysły, które kształtują i przekazują wiedzę przyszłemu kwiatu inteligencji, kierują się stereotypami w sposobie traktowania swoich podopiecznych.

A oto imiona budzące najgorsze emocje: Kevin, Denis, Natan, Ksawery, Brian, Pamela, Jessica, Andżelika, Nikola

Na szczęście w Polsce panuje akurat moda na tradycyjne, stare lub nieco zapomniane imiona.

Według statystyk najczęściej nadawanymi imionami dla dziewczynek są: Julia, Zuzanna, Aleksandra, Maja, Natalia, Wiktoria, Oliwia, Zofia, Maria, Karolina

Natomiast wśród chłopców królują: Jakub, Mateusz, Bartek, Kacper, Jan, Michał, Szymon, Maciej, Piotr, Filip

Maja Kostrzewa

Zobacz także:

Chude i zgrabne kobiety zarabiają więcej niż ich puszyste koleżanki

Chcesz dostać podwyżkę? Zdaniem psychologów to proste - wystarczy zrzucić zbędne kilogramy!

Jak zmienia się kobieca sylwetka?

Specjaliści od ewolucjonizmu są zgodni. Kobiety za kilkaset lat będą w znacznym stopniu różnić się od nas samych. Jakie będziemy? Bynajmniej nie wysokie i wiotkie!

Polecane wideo

Komentarze (533)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.03.2012 11:39
Tutaj wpisz treść komentarza do Magia zaklęta w imieniu...Żall
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2012 17:17
Karolina Weronika :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 18:58
Ja mam rzadkie imię: Iwona, ale mnie tak pasuje ;) Miałam być Ilona ale babci źle się kojarzyło... Jestm jedyną Iwoną w szkole i jaką znam. A wy znacie jakieś Iwony?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2011 23:01
My name is Agnieszka , mein name ist Agnieszka ,اسمي جوناثان
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2011 14:31
Ja mam na imię Katarzyna i lubię je ale jest trochę problematyczne, ponieważ dużo osób nie wie jak się do mnie zwracać - czy Kasia,czy Kaśka, czy jeszcze inaczej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie