Dlaczego ludzie usuwają znajomych z Facebooka? 5 powodów

Facebook zawładnął światem. Wejście na stronę to nieodłączny element każdego dnia milionów ludzi, którzy walczą o jak największą ilość znajomych.
Dlaczego ludzie usuwają znajomych z Facebooka? 5 powodów
15.10.2010

University of Colorado Denver Business School przeprowadziło ankietę na 1500 użytkownikach na temat: Jak zaczynać i kończyć znajomości na Facebooku?

EurekAlert, powołując się na badania przeprowadzone przez Uniwersytet poinformował, iż najczęstszą przyczyną usunięcia znajomego z Facebooka jest kolejny (irytujący) wpis na tablicy, na przykład o ulubionym zespole muzycznym. Kolejną przyczyną są poglądy religijne i społeczne. Natomiast trzecie miejsce zajeły komentarze o charakterze rasistowskim.

Badacze spędzili sporo czasu sprawdzając, w jaki sposób ludzie zawierają znajomości internetowe, ale niewiele do tej pory wiadomo o kończeniu tych znajomości – stwierdził doktorant z programu Computer Science and Information Systems, Christoper SibonaByć może nasze badnie pomoże w stworzeniu teorii na temat całego cyklu zawierania przyjaźni on–line i jej kończenia.

Wyniki pokazały, że jedynie 27 procent znajomości zakończyło się z powodu prywatnych wydarzeń, które nie miały miejsca w wirtualnym świecie.

Sibona odkrył także, że 30 procent ludzi chciało wyrzucić swoich rodziców  ze znajomych, z czego dwoje przyznało się do tego kroku. Po czym jednen z nich przyjął mamę z powrotem, ale ograniczył jej dostęp do profilu.

Badania utwierdziły także w przekonaniu, że dużą szansę na usuniecie mają ludzie, którzy skupiają swoją uwagę na szukaniu nowych znajomości i stają się ich typowymi kolekcjonerami.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Facebook jak narkotyk

Posiadanie konta na takiej stronie to już nie tylko moda, ale także groźne uzależnienie, w sidła którego wpada coraz więcej osób.

Życie zaczyna się na Facebook ‘ u

Sama ewentualność spędzenia paru dni „off-line” przyprawia o zawroty głowy? Psychologowie biją na alarm. Wirtualna rzeczywistość kradnie nam życie!

Komentarze (66)

Ocena: 5 / 5
carlos (Ocena: 5) 26.01.2013 23:29
Witam! Wolę jednego prawdziwego przyjaciela w realnym świecie,niż 1000 na FB czy NK jak komuś sie to uda to gratuluje :) pozdrawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2012 20:32
nie mam ani nk ani facebooka. i dobrze mi z tym. ze swoimi znajomymi wolę iść na piwo do knajpy, niż klikać "lubię to" pod ich każdym postem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2012 17:20
Tutaj wpisz treść komentarza do Dlaczego ludzie usuwają znajomych z Facebooka? 5 powodów...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2011 01:03
Ja nawet nie wiem jak się poruszać po tym facebook czarna magia;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2010 23:37
szukam faceta który ma 14 lat !!!!!!!!!!!!:)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo